tesco zamyka sklepy
Wikipedia/C41n
Autor Paulina Musianek - 18 Lipca 2019

Tesco powoli znika z Polski? Lokalizacje zamykanych sklepów

Tesco likwiduje kolejne sklepy. W ciągu ostatnich 12 miesięcy zamknęło już 62 supermarkety. Czy Tesco całkowicie zniknie z mapy Polski?

Brytyjska sieć hipermarketów i supermarketów Tesco już od dłuższego czasu zamyka nierentowne sklepy w Polsce, a teraz zdecydowała o sprzedaży kilku większych sklepów w miastach wojewódzkich, jak donosi "Puls Biznesu".

Tesco zniknie z Polski?

W ciągu ostatnich 12 miesięcy Tesco zamknęło już w Polsce 62 supermarkety. Upadek sieci jest spory - w szczytowym okresie swej działalności w naszym kraju Tesco miało 450 sklepów, dziś już o około 100 mniej. Co więcej, sieć zanotowała stratę na poziomie 55 mln zł (11 mln funtów). Półtora miesiąca temu kierownictwo sieci ogłosiło, że zamknie w Polsce kolejne cztery sklepy: w Nowym Sączu przy ul. Prażmowskiego, Rudzie Śląskiej przy ul. 1 Maja, Starogardzie Gdańskim przy ul. Zblewska) i Olsztynie przy ul. Pstrowskiego oraz centrum dystrybucji w Komornikach, najnowocześniejsze w Polsce.

Film TVP o Amber Gold asem PiS przed wyborami. Oburzeni aktorzy nie chcą być “częścią rządowej propagandy”Film TVP o Amber Gold asem PiS przed wyborami. Oburzeni aktorzy nie chcą być “częścią rządowej propagandy”Czytaj dalej

Teraz dowiadujemy się o sprzedaży kolejnych 5 sklepów. Są to supermarkety w następujących miastach:

  • we Wrocławiu przy ul. Długiej,
  • w Warszawie przy Stalowej,
  • w Krakowie przy Wielickiej,
  • w Gdańsku przy Cienistej
  • w Lublinie).


Tesco zamyka też placówkę w Gliwicach - jak pisze spidersweb.

Problemy finansowe Tesco. Podatek handlowy dobije sieć?

Traciliśmy dużo pieniędzy w Polsce, co wpływało negatywnie na wyniki w całym regionie. Byliśmy po prostu w złej kondycji; mieliśmy zbyt dużą powierzchnię sprzedaży, wypełnialiśmy ją za szerokim asortymentem, co wymagało zbyt kompleksowej obsługi i dużego kapitału obrotowego, co z kolei przekładało się na wysokie koszty. Na rynku, na którym liczą się niskie ceny, byliśmy zbyt drodzy - cytuje Matta Simistera, kierującego Tesco w Europie Środkowej “Puls Biznesu". Wprowadzenie podatku handlowego od 1 września może jeszcze bardziej pogorszyć kondycję finansową Tesco.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę?
  2. Lidl będzie teraz budował mieszkania
  3. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  4. Kraje egzotyczne walczą z “begpackersami”

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News