BiznesINFO.pl
Licznik prądu od Tauronu

Domena publiczna

Tauron uruchomił specjalną stronę. Odbiorcy dowiedzą się, jak sprawdzić zużycie prądu

21 Września 2022

Autor tekstu:

Magdalena Madoń

Udostępnij:

TAURON uruchomił specjalną stronę internetową dla klientów, którzy chcą się dowiedzieć, jak sprawdzić swoje zużycie energii elektrycznej, podaje spółka w komunikacie prasowym. 

Jak sprawdzić zużycie prądu?

Tauron uruchomił specjalną stronę dla klientów, którzy chcą się dowiedzieć, jak sprawdzić swoje zużycie energii elektrycznej. Na stronie znajdą też szacunkowy kalkulator zużycia energii. 

 Stan zużycia prądu z ostatnich faktur można także monitorować w aplikacji Mój Tauron.

- W naszej aplikacji można np. szybko sprawdzić stan zużycia energii elektrycznej z ostatnich faktur. Informacja ta, w świetle przedstawionych przez rząd planów wprowadzenia gwarantowanej ceny energii w 2023 r. na poziomie z 2022 r., do zużycia 2000 kilowatogodzin rocznie, jest szczególnie poszukiwana przez naszych klientów — mówi Rafał Soja, prezes zarządu TAURON Sprzedaż. 

- Chcemy pozostać liderem rozwiązań proklienckich w Polsce, stąd sukcesywnie rozwijamy cyfrowe kanały komunikacji, aby maksymalnie ułatwić naszym klientom załatwianie wszystkich spraw związanych z energią elektryczną. To ważny aspekt naszej nowej strategii rozwoju — wyjaśnia Soja.

Z aplikacji Mój Tauron korzysta coraz więcej osób. Dzięki niej można łatwo sprawdzić stan zużycia prądu z ostatnich faktur. Klienci najczęściej uruchamiają aplikację, by sprawdzić saldo i opłacić rachunki. Sprawdzają także informacje o planowanych przerwach w dostawie i awariach, podkreśla Tauron.

Rząd zachęca do oszczędzania 

Od 2023 roku zostanie wprowadzone zamrożenie cen prądu w gospodarstwach do limitu 2 000 kWh rocznie, do tego poziomu zużycia cena prądu ma być stała. Zamrożenie cen ma chronić odbiorców przed dotkliwymi podwyżkami i zachęcić do oszczędzania energii. Gospodarstwa domowe, które w 2023 roku zużyją o minimum 10 procent mniej prądu w stosunku do 2022 roku, otrzymają 10-procentową zniżkę od całego rachunku za prąd.

Aby skorzystać z obniżonych cen, nie są potrzebne żadne dokumenty. Dostawca energii na podstawie rachunków samodzielnie będzie oceniał poziom zużycia i obniżał ceny. Dokumenty są wymagane jedynie przy zwiększonym limicie. W przypadku gospodarstw wielodzietnych będzie to Karta Dużej Rodziny, a lokatorzy gospodarstw, w których mieszkają osoby niepełnosprawne, przedstawią orzeczenie o niepełnosprawności.

Więcej informacji na temat zamrożenia cen prądu w 2023 roku oraz poradnik można znaleźć na https://www.tauron.pl/zamrozenie-pradu.

Tagi:

Magdalena MadońAutor

Redaktor Biznesinfo. Wcześniej copywriter oraz młodsza księgowa. Absolwentka rachunkowości i controllingu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W wolnym czasie bierze czarodziejski flet i gra w orkiestrach dętych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.madon@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

PGE ostrzega klientów przed oszustami

Energetyka

Grupa PGE rozpoczęła dystrybucję węgla

Czytaj więcej >
prąd

Energetyka

Niższe ceny prądu po złożeniu specjalnego wniosku. Przegapisz termin i zapłacisz znacznie więcej

Czytaj więcej >
Jacek Sasin

Energetyka

Sasin: Będzie więcej gazu dla Polski. Polska podpisze kolejne kontrakty

Czytaj więcej >
węgiel-pexels-pixabay

Energetyka

Rządowa porównywarka cen węgla. Strona umożliwia znalezienie najbliższego składu

Czytaj więcej >
Podkarpacie bez prądu

Energetyka

Zamrożenie cen energii elektrycznej w 2023 r. Skorzysta prawie 17 mln gospodarstw domowych

Czytaj więcej >
Twitter/Forsvaret

Energetyka

Gazociągi Nord Stream 1 i 2 uszkodzone. Ekspert: To nie jest żaden przypadek

Czytaj więcej >