Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Tańsze bilety na pociąg już w tym miesiącu. Premier zapowiada obniżki cen
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 06.02.2023 21:45

Tańsze bilety na pociąg już w tym miesiącu. Premier zapowiada obniżki cen

Dworzec-PKP-pociąg-pesa-biznesinfo
BiznesInfo

W ostatnich miesiącach taryfikator biletów PKP był przedmiotem burzliwych rozmów. Osoby korzystające z tego środka transportu odczuły znaczne podwyżki, które w dłuższej perspektywie czasu mogły poważnie nadwyrężyć ich portfel. Jednak ostatnie słowa szefa rządu zapowiadają zmianę na lepsze.

Na konferencji, która odbyła się 6 lutego, premier Mateusz Morawiecki zapowiedział obniżenie cen biletów.

W czasie konferencji w woj. Śląskim, premier został zapytany o obniżenie cen biletów PKP. Szef rządu ocenił, że decyzja powinna zapaść już w tym tygodniu i chciałby, żeby ceny w niedługim czasie wróciły do stanu z 2022 r. - podaje „Business Insider”.

Taniej już w lutym

„To jest pytanie bardziej do ciał korporacyjnych, do zarządu i do rady nadzorczej PKP. Generalnie, z tego co mi wiadomo, a bardzo się tą sprawą interesuję, to w tym tygodniu te ceny ostateczne zostaną ustalone. Mam nadzieję, że na poziomie takim, jak w zeszłym roku” - stwierdził premier.

Nowy cennik biletów PKP obowiązuje od 11 stycznia br., i jest to największa w historii podwyżka biletów na przejazdy pociągiem, spowodowana przede wszystkim ogromnym wzrostem opłat za prąd.

Obecne ceny są przerażające

Jak informuje „Business Insider”, ceny biletów jednorazowych w pociągach Pendolino wzrosły średnio o 17,8 proc., w pociągach EIC o 17,4 proc., a w pociągach TLK/IC średnio o 11,8 proc.

Tagi: Inflacja PKP