BiznesINFO.pl
Tankowanie od jutra będzie wyglądało inaczej

eastnews/Paweł Jaskolka

Kierowców czekają duże zmiany na stacjach paliwowych. Tankowanie już nie będzie takie jak wcześniej

9 Października 2020

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Powrót maseczek do przestrzeni otwartej, który nastąpi w dniu jutrzejszym oznacza również spore zmiany dla kierowców. Zasłonięcie nosa i ust konieczne będzie (w niektórych sytuacjach) już nie tylko podczas podróży, ale też podczas tankowania.

Tankowanie po nowemu

W związku z rosnącą falą zachorowań na koronawirusa (Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o kolejnym rekordzie  4739 nowych zakażeń) premier i minister zdrowia ogłosili wczoraj powrót od soboty 10 października obowiązku zasłaniania nosa i ust również w przestrzeni otwartej (“powrót” ponieważ taki obowiązek funkcjonował już od połowy kwietnia do końca maja br.). Nowe zasady oznaczają częściowe zmiany również dla kierowców.

Piszemy o częściowych zmianach, gdyż - o czym być może nie wszyscy pamiętają - przez ostatnie miesiące kierowcy mieli obowiązek jazdy w maseczce w niektórych sytuacjach, jak np. podróżowanie z osobą z którą się na co dzień nie mieszka, co oznaczało, że jeśli ktoś przykładowo podwoził koleżankę bądź kolegę z pracy, wówczas musiał mieć zasłonięte usta i nos. Policja dotychczas raczej przymykała oko na takie sytuacje, ale teraz, w związku z rekordową falą zachorowań najpewniej się to zmieni, co może uszczuplić nasz portfel nawet o 500 zł.

Zmiany czekają od jutra kierowców udających się na stacje beznynowe, bowiem przy tankowanie konieczne będzie założenie maseczki. Jak wyjaśnia w programie “Newsroom” Marek Posobkiewicz, Główny Inspektor Sanitarny w latach 2012-2018 stacja benzynowa bez względu na to, czy wokół są inni kierowcy, jest miejscem publicznym, a w tych miejscach od jutra istnieje konieczność zakrycia nosa i ust. 

Posiadanie maseczki konieczne jest oczywiście również przy zapłacie za paliwo w budynku stacji, choć jak zauważa serwis autokult.pl, niektóre stacje umożliwiają uiszczenie płatności za paliwo za pomocą aplikacji bez konieczności odchodzenia od dystrybutora.

Tagi:

MaseczkiPaliwo

Radosław ŚwięckiAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwent dziennikarstwa na UW. Wielbiciel politycznych biografii i zagranicznych stacji radiowych (zwłaszcza w językach, których nie rozumiem). Przed BiznesInfo związany z B2-biznes.pl, Forum Samorządowe i Magazynem THINKTANK.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

Oszustwo na „policyjną” akcję. 94-latek przekazał w reklamówce 652 tys. zł

Czytaj więcej >
Canva / trevmo64

Polska i Świat

Koniec browaru w Leżajsku. Powodem reorganizacja firmy

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Szykuje się nowe świadczenie. Dostaną rodziny poległych mundurowych

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Ceny chleba i smakołyków w cukierniach już niedługo powinny się znacząco obniżyć

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Chciała zaadoptować kota. W efekcie straciła 760 tys. dolarów

Czytaj więcej >
Śmieciarka we Wrocławiu uprowadzona

Polska i Świat

Zmowa przetargowa firm wywożących śmieci. Zapłacą gigantyczną karę

Czytaj więcej >