tanie ogrzewanie
Pixabay/ri
Autor Paulina Musianek - 14 Grudnia 2019

Tanie ogrzewanie pomimo masowych podwyżek cen? Sposoby na uchronienie się przed wysokimi rachunkami

Tanie ogrzewanie domu wcale nie musi być bardzo trudnym zadaniem. Kilka prostych sposobów pozwoli ci zaoszczędzić na rachunkach i cieszyć się ciepłem w domu w jesienno-zimowym okresie.

Tanie ogrzewanie coraz bardziej pożądane

Ogrzewanie domu to duży wydatek w sezonie jesienno-zimowym. Z danych Głównego Urzędu statystycznego wynika, że miesięczne wydatki w Polsce na nośniki energii na jedną osobę w gospodarstwach domowych wyniosły 123 zł w pierwszych sześciu miesiącach 2018 roku. Jeszcze więcej wydawaliśmy w 2014 roku - o 1 zł więcej, a w 2013 roku o 7 zł więcej. Jak podaje finanse.wp.pl, opłaty za energię cieplną w Polsce są jednymi z najwyższych w Europie.

Po pierwsze - wybierz mądrze metodę ogrzewania domu

Ogrzewanie elektryczne, pomimo tego, że jest ostatnio modne oraz bardzo wygodne, to na pewno nie zalicza się do sposobów na tanie ogrzewanie. Pierwszym wydatkiem jest sam montaż paneli grzejnikowych oraz panelu sterowania. Średni koszt założenia tych instalacji w domku o powierzchni 100m2 waha się w granicach 25-35 tysięcy zł. Koszty eksploatacji również nie należą do najtańszych.

Warto więc wziąć pod uwagę ogrzewanie gazowe - mimo tego, że nie tak niezawodne to pozwoli sporo zaoszczędzić na rachunkach.

500 plus już nie w formie pieniędzy dawanych do ręki. W 2020 szykują się olbrzymie zmiany500 plus już nie w formie pieniędzy dawanych do ręki. W 2020 szykują się olbrzymie zmianyCzytaj dalej

Odsłonięcie kaloryferów - banalna, ale skuteczna metoda na tanie ogrzewanie

Kaloryfery oddają naprawde dużo ciepła - pod warunkiem, że nie są zastawione kanapą, zasłonami lub firankami kaloryfery. Przez to nie emitują ciepła równomiernie na całe pomieszczenie. Warto więc zadbać, nie marnować pieniędzy i nie zasłaniać ich bez potrzeby.

Uszczelnij okna i inne miejsca, przez które może uciekać ciepło

Dużo ciepła ucieka z mieszkania przez nieszczelne okna. Taśma uszczelniająca może naprawdę skutecznie wpłynąć na temperaturę w mieszkaniu. Im mniej ciepła wydostanie się na zewnątrz, tym mniej można odkręcić kaloryfery.

Odpowiednie wietrzenie w chłodne dni

Często chcąc wpuścić świeże powietrze do mieszkań, zwykle robimy to przy włączonych grzejnikach. To podstawowy błąd i marnowanie pieniędzy. Wietrzenie mieszkania zimą powinno odbywać się przy zakręconych grzejnikach.

Jeśli nie ma cię w mieszkaniu, nie grzej

Warto wyłączać kaloryfery przed wyjściem do pracy. Jeśli nikogo nie ma w domu przez cały dzień, a grzejniki pracują pełną parą, niepotrzebnie tracimy pieniądze. Warto wyrobić sobie nawyk zakręcania kaloryferów przed wyjściem.

Wielu Polaków straci dużo pieniędzy. Rząd położy łapę na twoich oszczędnościachWielu Polaków straci dużo pieniędzy. Rząd położy łapę na twoich oszczędnościachCzytaj dalej

Odsłaniaj okna, gdy jest słońce. Ono też jest źródłem ciepła

Słońce również może pomóc nam ogrzać mieszkanie, warto więc korzystać z tej naturalnej siły i odsłaniać okna w słoneczny dzień. Za to, gdy jest ciemno lub pochmurnie można zasłaniać okna.

Tanie ogrzewanie domu to… cieplejsze ubieranie się

Jeśli naprawdę chcesz zaoszczędzić na na ogrzewaniu domu to sięgnij po najprostszy sposób - po prostu zakładaj dodatkową warstwę ubrania. Ciepły dres i gorąca herbata to przyjemny sposób na niższe rachunki.

Olga Tokarczuk nie dorzuci się do trzynastek dla emerytów. Ponad milion złotych mniej w budżecieOlga Tokarczuk nie dorzuci się do trzynastek dla emerytów. Ponad milion złotych mniej w budżecieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agata Duda nie będzie zadowolona. Kwaśniewska oceniła pierwszą damę i dyskretnie wbiła jej szpilę
  2. Z ostatniej chwili: b. polski premier wygrał z rakiem! Będzie żył
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Jak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiła
  5. Najpierw 500 plus, a teraz rząd wprowadza 500 minus. Wielu Polaków straci swoje pieniądze
  6. Szef kazał im przyjść w Sylwestra do pracy. Zgodzili się, ich plan jest niewiarygodny, wielu Polaków może im zazdrościć

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News