Straż miejska i gminna kontrolowana przez policję
praca własna
Autor Maria Glinka - 2 Kwietnia 2020

Policja przejęła kontrolę nad strażą miejską. Tysiące funkcjonariuszy wyszło na ulice

Straż miejska i gminna mają być pod ścisłym nadzorem policji. Na mocy decyzji wojewodów dziesiątki tysięcy funkcjonariuszy wyjdą od czwartku na ulice miast.

Straż miejska będzie kontrolowana

Straż miejska i gminna zmierzą się ze zmianami w funkcjonowaniu. Na konferencji prasowej szef MSWiA Mariusz Kamiński poinformował, że od czwartku te służby „zostaną poddane zwierzchniemu nadzorowi policji”, która ma koordynować ich pracę patrolową.

W aptece już się nie obkupisz. Od dziś resort wprowadza reglamentację lekówW aptece już się nie obkupisz. Od dziś resort wprowadza reglamentację lekówCzytaj dalej

Zdaniem ministra większe zaangażowanie policji jest uzasadnioną decyzją, dzięki której przestrzeganie nowych obostrzeń nałożonych przez rząd będzie efektywniej kontrolowane – podaje Rzeczpospolita.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Trwają prace nad programem 1000 plus. Do kogo wkrótce mogą trafić pieniądze?

Nowe zasady, szybsze kary

Szef resortu zapowiedział także wdrożenie „szybkiej ścieżki” wymierzania kar osobom, które nie respektują zasady zachowania dystansu społecznego na odległość co najmniej 2 m.

Kara finansowa za nieprzestrzeganie obostrzeń w przestrzeni publicznej może wynieść nawet 30 tys. zł – przypomniał Kamiński.

574 tys. skontrolowanych, 40 tys. musiało zapłacić. Na L4 ZUS może skontrolować także i ciebie574 tys. skontrolowanych, 40 tys. musiało zapłacić. Na L4 ZUS może skontrolować także i ciebieCzytaj dalej

Zdaniem Komendanta Głównego Policji gen. Jarosława Szymczyka w ostatnim czasie zaobserwowano zdecydowany spadek czynów przestępczych. Jednak policja apeluje o czujność, zwracając uwagę obywateli na coraz częstsze próby wyłudzania pieniędzy w czasie pandemii – złodzieje zakładają fałszywe zbiórki pieniędzy pod pretekstem walki z koronawirusem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Michał zmarł na koronawirusa, był młody, zdrowy. "Nudzisz się? Mój brat też chciałby, ale nie żyje"
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Pilne zmiany na największym lotnisku w Polsce. Weszły w życie nowe, surowe przepisy
Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News