Agent ABW wjechał w kobiety
biznesinfo
Autor Konrad Karpiuk - 28 Października 2020

TVN: Wiadomo już kto wjechał w kobiety podczas strajku. Winowajcą jest funkcjonariusz ABW

Strajk kobiet był reakcją na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego zaostrzenia prawa aborcyjnego. Protesty były odbierane skrajnie przez obywateli, niektórym za bardzo puszczały nerwy. Wiadomo, kto jest sprawcą jednego z głośniejszych incydentów.

Strajk kobiet: wiadomo, kto potrącił autem manifestantów

W trakcie strajku kobiet doszło do niebezpiecznego zdarzenia, kierowca białego BMW próbując przejechać przez tłum manifestantów, stracił panowanie nad sobą i potrącił dwie osoby. Zdarzenie zostało nagrane, co ułatwiło ujęcie sprawcy.

Samo nagranie trafiło do internetu, co miało pomóc w nagłośnieniu sprawy. Jedna z poszkodowanych kobiet nie odniosła poważniejszych obrażeń, natomiast drugiej udzielono pomocy w szpitalu. Same poszukiwania nie trwał również zbyt długa.

Policja schwytała podejrzanego w nocy z poniedziałku na wtorek i postawiła 44-letniemu kierowcy zarzuty. Jak się dowiedział portal tvn24.pl, kierowcą BMW miał być funkcjonariusz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, której siedziba znajduje się kilkaset metrów od miejsca zdarzenia. TVN informacje otrzymał od dwóch niepowiązanych ze sobą źródeł.

Cenne archiwa miały lecieć do USA, ale zostaną jednak w Polsce. Skarb ujrzał światło dzienneCenne archiwa miały lecieć do USA, ale zostaną jednak w Polsce. Skarb ujrzał światło dzienneCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Niestety, Boże Narodzenie będzie wyglądać zupełnie inaczej w tym roku. Minister zdrowia z nieprzyjemnymi informacjami
2. Mamy komentarz Agaty Dudy ws. Strajku kobiet. Padła niebywała deklaracja
3. Segregacja śmieci znowu do zmiany? Nie wypełnisz obowiązku, spodziewaj się grzywny albo aresztu

Policja nie komentuje tej sprawy, są jednak pewne spekulacje

Komentarza nie udzielił Stanisław Żaryna, obecny rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych (ABW nie ma rzecznika prasowego). Dziennikarze zdecydowali się na zapytanie o to Komendy Stołecznej Policji. Niestety, w tej sprawie dostali również dosyć lakoniczne informacje.

- Nie skomentuję tej informacji, jest ona bez znaczenia dla prowadzonego przez nas postępowania - odpowiedział dziennikarzom TVN Sylwester Marczak, rzecznik komendanta stołecznej policji.

Jak podaje portal TVN24, policyjni śledczy analizują dowody z wypadku, cały proces nadzoruje prokuratura. Nie wiadomo jeszcze, jakie konkretnie zarzuty postawi się 44-letniemu kierowcy BMW, a od tego zależy, jak wysoka będzie potencjalna kara.

Jednym z rozważanych zarzutów jest artykuł 160 Kodeksu karnego. Dotyczy on narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. W takim wypadku 44-letniemu funkcjonariuszowi ABW groziłoby do 3 lat więzienia.

AKTUALIZACJA: W środę po południu Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka prokuratury poinformowała Polską Agencję Prasową, że w toku trwającego postępowania zgromadzony został materiał dowodowy, w oparciu o który dokonano wstępnego ustalenia przebiegu zdarzenia.

- Zabezpieczono w szczególności nagrania monitoringu, jak też przesłuchano osoby uczestniczące w zdarzeniu. Prokuratura uzyskała nadto opinie dotyczące obrażeń ciała odniesionych przez osoby pokrzywdzone. Opinie te jednoznacznie wskazują na odniesienie przez wyżej wymienione osoby obrażeń ciała skutkujących rozstrojem zdrowia trwającym poniżej siedem dni. Powyższe wyklucza możliwość przypisania kierującemu samochodem osobowym przestępstwa spowodowania wypadku drogowego - wyjaśnia Skrzyniar, odając, że z zatrzymanym mężczyzną zostały wykonane czynności procesowe, po których został zwolniony.

- Zachowanie kierowcy zostanie rozpatrzone pod kątem poniesienia odpowiedzialności za spowodowanie wykroczenia w ruchu drogowym - dodała rzeczniczka prokuratury.

Strajk kobiet wciąż się rozrasta. To już niemal tydzień od rozpoczęcia protestów

Strajk kobiet rozpoczął się zaraz po ogłoszeniu w czwartek 22 października orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który uznał dotychczasowy kompromis aborcyjny za niekonstytucyjny. Jeszcze tego samego dnia wściekłe kobiety, a często także ich partnerzy wyszli na ulicę.

W kolejnych dniach protesty eskalowały, dołączać do nich zaczęły inne niezadowolone z pracy rządu grupy społeczne, takie jak taksówkarze, rolnicy, czy przedsiębiorcy. 27 października Jarosław Kaczyński wydał orędzie do narodu, które tylko podsyciło antyrządowe nastroje.

Uczestniczki Powstania Warszawskiego oburzone na Kaczyńskiego. Wszystko przez mało dostrzegalny element podczas przemówieniaUczestniczki Powstania Warszawskiego oburzone na Kaczyńskiego. Wszystko przez mało dostrzegalny element podczas przemówieniaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Andrzej Duda przerwał milczenie. Polsat na żywo połączył się z prezydentem, zabrał głos w sprawie protestów
  2. Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia. Padł kolejny niechlubny rekord
  3. Wpływ pandemii na bankomaty jest ogromny. Wypłaty gotówki rekordowo niskie
  4. Znakomite informacje dla rodziców. Dodatkowe zasiłki opiekuńcze wracają, wiemy na jakich zasadach
  5. Biedronka przygotowuje się na Wszystkich Świętych. Nie tylko kupisz znicze za pół darmo, ale jeszcze ci dopłacą
  6. Anna Lewandowska przerwała milczenie. Szczere słowa o Strajku Kobiet, nie spodobają się wielu osobom
  7. Ponure, 74-letnia Rodowicz ma nowe objawy COVID-19. Już nie ma apetytu, sytuacja pogarsza się z każdą chwilą
Miliony złotych na seniorów. Rząd zrobi naprawdę dużo, żeby zatrzymać emerytów w domuMiliony złotych na seniorów. Rząd zrobi naprawdę dużo, żeby zatrzymać emerytów w domuCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News