BiznesINFO.pl
Agent ABW wjechał w kobiety

biznesinfo

TVN: Wiadomo już kto wjechał w kobiety podczas strajku. Winowajcą jest funkcjonariusz ABW

28 Października 2020

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Strajk kobiet był reakcją na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego zaostrzenia prawa aborcyjnego. Protesty były odbierane skrajnie przez obywateli, niektórym za bardzo puszczały nerwy. Wiadomo, kto jest sprawcą jednego z głośniejszych incydentó

Strajk kobiet: wiadomo, kto potrącił autem manifestantów

W trakcie strajku kobiet doszło do niebezpiecznego zdarzenia, kierowca białego BMW próbując przejechać przez tłum manifestantów, stracił panowanie nad sobą i potrącił dwie osoby. Zdarzenie zostało nagrane, co ułatwiło ujęcie sprawcy.

Samo nagranie trafiło do internetu, co miało pomóc w nagłośnieniu sprawy. Jedna z poszkodowanych kobiet nie odniosła poważniejszych obrażeń, natomiast drugiej udzielono pomocy w szpitalu. Same poszukiwania nie trwał również zbyt długa.

Policja schwytała podejrzanego w nocy z poniedziałku na wtorek i postawiła 44-letniemu kierowcy zarzuty. Jak się dowiedział portal tvn24.pl, kierowcą BMW miał być funkcjonariusz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, której siedziba znajduje się kilkaset metrów od miejsca zdarzenia. TVN informacje otrzymał od dwóch niepowiązanych ze sobą źródeł.

1. Niestety, Boże Narodzenie będzie wyglądać zupełnie inaczej w tym roku. Minister zdrowia z nieprzyjemnymi informacjami2. Mamy komentarz Agaty Dudy ws. Strajku kobiet. Padła niebywała deklaracja3. Segregacja śmieci znowu do zmiany? Nie wypełnisz obowiązku, spodziewaj się grzywny albo aresztu

Policja nie komentuje tej sprawy, są jednak pewne spekulacje

Komentarza nie udzielił Stanisław Żaryna, obecny rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych (ABW nie ma rzecznika prasowego). Dziennikarze zdecydowali się na zapytanie o to Komendy Stołecznej Policji. Niestety, w tej sprawie dostali również dosyć lakoniczne informacje.

- Nie skomentuję tej informacji, jest ona bez znaczenia dla prowadzonego przez nas postępowania - odpowiedział dziennikarzom TVN Sylwester Marczak, rzecznik komendanta stołecznej policji.

Jak podaje portal TVN24, policyjni śledczy analizują dowody z wypadku, cały proces nadzoruje prokuratura. Nie wiadomo jeszcze, jakie konkretnie zarzuty postawi się 44-letniemu kierowcy BMW, a od tego zależy, jak wysoka będzie potencjalna kara.

Jednym z rozważanych zarzutów jest artykuł 160 Kodeksu karnego. Dotyczy on narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. W takim wypadku 44-letniemu funkcjonariuszowi ABW groziłoby do 3 lat więzienia. 

Strajk kobiet wciąż się rozrasta. To już niemal tydzień od rozpoczęcia protestów

Strajk kobiet rozpoczął się zaraz po ogłoszeniu w czwartek 22 października orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który uznał dotychczasowy kompromis aborcyjny za niekonstytucyjny. Jeszcze tego samego dnia wściekłe kobiety, a często także ich partnerzy wyszli na ulicę.

W kolejnych dniach protesty eskalowały, dołączać do nich zaczęły inne niezadowolone z pracy rządu grupy społeczne, takie jak taksówkarze, rolnicy, czy przedsiębiorcy. 27 października Jarosław Kaczyński wydał orędzie do narodu, które tylko podsyciło antyrządowe nastroje.

Konrad Karpiuk

Redaktor Biznesinfo. Najchętniej pisze na tematy polityczne, społeczne i związane z kierowcami. Były redaktor portalu "Świat na Kołach". Absolwent Socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Hobbystycznie zajmuję się muzyką i starymi samochodami, głównie krajowej produkcji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS N/z obliczanie domowego budzetu, miesieczne koszty utrzymania

Polska i Świat

ZUS nadal wypłaca wyprawki. Spóźnialscy mają jeszcze trochę czasu

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS N/Z Pismo z ZUS-u i pieniadze

Polska i Świat

ZUS przygotował specjalny konkurs. Adresatami dzieci i młodzież

Czytaj więcej >
DENIS CHARLET/AFP/East News

Polska i Świat

Rośnie sprzedaż online - Google wprowadza dwa bezpłatne narzędzia dla przedsiębiorców do analizy i rozwoju e-biznesu

Czytaj więcej >
Konferencja KANABIZ

Polska i Świat

Podsumowanie Forum Rozwoju Branży Konopnej KANABIZ

Czytaj więcej >
Listy z ZUS i pieniądze

Polska i Świat

ZUS przygotowuje wypłaty 14. emerytur. Szykują je na listopad

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa N/z kontrola drogowa, wypisywanie mandatu przez policjanta za przekroczenie predkosci

Polska i Świat

Fotoradarów będzie znacznie więcej. Inspekcja Transportu Drogowego już zapowiedziała

Czytaj więcej >