Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 13.10.2019. Wybory parlamentarne 2019. Lider Wiosny Robert Biedron glosuje w lokalu wyborczym przy ulicy Szczesliwickiej 36. N/z: Robert Biedron
Jakub Kaminski/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 16 Maja 2020

Jest już sondaż wyborczy po zmianie kandydata. Wyniki zaskoczyły wiele osób

Sondaż dla RMF FM i DGP: Na Andrzeja Dudę chce zagłosować 43,7 proc. badanych, na nowego kandydata KO Rafała Trzaskowskiego - 14 proc., na Szymona Hołownię 13,3 proc. Tak wygląda pierwsza trójka wyścigu po fotel prezydencki.

Sondaż prezydencki. Trzaskowski już na drugim miejscu

Z najnowszego sondażu dla RMF FM i DGP wynika, że w drugiej turze wyborów prezydenckich zmierzyliby się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Nowy kandydat Koalicji Obywatelskiej błyskawicznie wyprzedził Szymona Hołownię, który w ostatnich tygodniach zajmował drugie miejsce.

Dalej znaleźli się lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz z wynikiem 9,8 proc., Krzysztof Bosak z Konfederacji (6,9 proc.) i Robert Biedroń, kandydat Lewicy, który może liczyć na 5,2 proc. głosów. Z kolei 7,1 proc. uczestników sondażu nie wie jeszcze, na którego z kandydatów zagłosuje.

Przypominamy, w najbliższą środę wchodzi zapowiadany zakaz. Niektórych produktów już nie kupiszPrzypominamy, w najbliższą środę wchodzi zapowiadany zakaz. Niektórych produktów już nie kupiszCzytaj dalej

Sondaż odbył się chwilę po ogłoszeniu Trzaskowskiego

RMF FM przekazało, że sondaż został przeprowadzony przez United Surveys już po oficjalnym oświadczeniu o zmianie kandydata Koalicji Obywatelskiej. Aktualny prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zmienił Małgorzatę Kidawę-Błońską, która zrezygnowała w piątek ze swojej kandydatury.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Kolejne, niepokojące doniesienia ze Śląska. Ministerstwo ujawniło właśnie najnowsze dane

Jak poinformował “Dziennik Gazeta Prawna”, sondaż dla RMF FM i DGP został przeprowadzony w piątek od godz. 15.00 do 21.00 na reprezentatywnej próbie 1100 ankietowanych za pomocą metody CATI.

Sondaż RMF i DGP: ponad połowa weźmie udział w wyborach

Zgodnie z sondażem jeśli wybory prezydenckie odbywały się w najbliższą niedzielę, to udział w nich zadeklarowało w sumie 53 proc. ankietowanych, z czego 41,4 proc. zdecydowanie wzięłoby w nich udział, a 11,7 proc. raczej oddałoby głos.

Policja dementuje doniesienia senatora. Zarzuca Buremu kłamstwoPolicja dementuje doniesienia senatora. Zarzuca Buremu kłamstwoCzytaj dalej

W sumie 43 proc. respondentów nie wzięłoby udziału w głosowaniu, z czego 14,6 proc. raczej nie, a 28,4 proc. na pewno nie poszłoby do urny. Z kolei niezdecydowanych jest 3,9 proc. ankietowanych - wynika z sondażu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kornelia umierała w wykopanym dole. Nowe ustalenia w sprawie, którą żyje cała Polska
  2. Złowieszcze słowa Krzysztofa Jackowskiego. Dotyczą Warszawy
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Andrzej Duda odpoczywał w Bieszczadach. Jeden szczegół rozsierdził Polaków

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News