BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Złe wieści dla klientów. Podczas zakupów czekają kontrole

5 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Udostępnij:

Sklepy i markety będą dodatkowo kontrolowane pod kątem przestrzegania restrykcji w związku ze stanem epidemii. O zaostrzeniu kontroli poinformował podczas konferencji prasowej szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Sklep i market z dodatkowymi obostrzeniami

Wraz z początkiem kwietnia weszły w życie nowe obostrzenia w handlu. Nowe rozporządzenie zakłada, że w sklepie zakupy mogą robić maksymalnie trzy osoby na jedną kasę. Reszta klientów musi oczekiwać przed sklepem czy marketem. Poza tym sklepy muszą zagwarantować klientom płyny do dezynfekcji i rękawiczki jednorazowe.

W sobotniej konferencji prasowej uczestniczyli Minister zdrowia Łukasz Szumowski i szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. Tematem briefingu były święta Wielkanocne i restrykcje w handlu. Czy rząd ma w planach zwiększenie liczby kontroli w sklepach? Na to pytanie odpowiedział szef KPRM.

- Kontroli, zarówno w punktach wymienionych w pytaniu, jak i w przestrzeni otwartej, będzie cały czas dużo, a w niektórych miejscach nawet więcej. Dlaczego? Dlatego, że musimy zrobić wszystko w tych kluczowych dniach, było jak najmniej zakażeń - powiedział Dworczyk cytowany przez Radio ZET.

Sklep będzie częściej kontrolowany

Szef KPRM jest pełen uznania dla Polaków, którzy słuchają zaleceń i przestrzegają przepisów. Jednak zaznaczył, że incydenty się zdarzają, a sklepy będą częściej kontrolowane.

- Niemniej zdarzają się sytuacje łamania tych regulacji i dlatego służby będą utrzymywały wysoki stan kontroli. Miejscami stan tych kontroli będzie wzmacniany - zapowiedział szef kancelarii premiera.

Nowe restrykcje. Sklep budowlany zamknięty

Od 1 kwietnia obowiązują nowe obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa. Zamknięte są wszystkie punkty kosmetyczne, fryzjerskie oraz studia tatuażu i piercingu. Rząd zdecydował też o zamknięciu wszystkich marketów i sklepów budowlanych na weekend.

Poza tym w sklepach może być przebywać maksymalnie do trzech osób na jedną kasę. To oznacza, że jeśli w sklepie jest pięć kas, to w placówce może być maksymalnie 15 osób. W urzędach pocztowych ten limit to dwie osoby na jedno okienko.

Klienci i pracownicy sklepów mają mieć dostęp do rękawiczek oraz płynu dezynfekującego. Te działania mają ograniczać ryzyko zakażenia koronawirusem.

Podobne artykuły

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Handel

Mecz z Hiszpanią i specjalną akcją w Lidlu. Sieciówka 4 piwa daje za darmo

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Handel

Ceny warzyw znów zaskakują. Tym razem tanie jak nigdy

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Handel

Warzywa tak drogie chyba jeszcze nie były. Przez zimną wiosnę płacimy krocie

Czytaj więcej >
Biedronka przyznała podwyżki pracownikom

Handel

Biedronka - zarobki 2021. Pensje poszły w górę i to na wielu szczeblach

Czytaj więcej >
Zinu

Handel

Ofensywa Zinu. Otwarto drugi bezobsługowy sklep firmy, ma mieć koncesję na alkohol

Czytaj więcej >
PHOTO: JOANNA GAJCY/EAST NEWS N/Z przydrozny handel przy drodze wojewodzkiej nr 801, zwanej Trasa Nadwislanska

Handel

Niemieckie produkty będą niestety drożeć. Zapowiedzieli sami Niemcy

Czytaj więcej >