Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 01.04.2020. Epidemia koronawirusa. Rzad wprowadzil godziny dla seniorow - osoby powyzej 65. roku zycia moga zrobic zakupy w specjalnie wyznaczonych godzinach.
Jakub Kaminski/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 5 Kwietnia 2020

Złe wieści dla klientów. Podczas zakupów czekają kontrole

Sklepy i markety będą dodatkowo kontrolowane pod kątem przestrzegania restrykcji w związku ze stanem epidemii. O zaostrzeniu kontroli poinformował podczas konferencji prasowej szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Sklep i market z dodatkowymi obostrzeniami

Wraz z początkiem kwietnia weszły w życie nowe obostrzenia w handlu. Nowe rozporządzenie zakłada, że w sklepie zakupy mogą robić maksymalnie trzy osoby na jedną kasę. Reszta klientów musi oczekiwać przed sklepem czy marketem. Poza tym sklepy muszą zagwarantować klientom płyny do dezynfekcji i rękawiczki jednorazowe.

Ograniczenie prędkości na drogach z powodu pandemii. Nie widzą innej możliwościOgraniczenie prędkości na drogach z powodu pandemii. Nie widzą innej możliwościCzytaj dalej

W sobotniej konferencji prasowej uczestniczyli Minister zdrowia Łukasz Szumowski i szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. Tematem briefingu były święta Wielkanocne i restrykcje w handlu. Czy rząd ma w planach zwiększenie liczby kontroli w sklepach? Na to pytanie odpowiedział szef KPRM.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Ważny apel prezydenta do wszystkich Polaków. Chodzi o zakupy

- Kontroli, zarówno w punktach wymienionych w pytaniu, jak i w przestrzeni otwartej, będzie cały czas dużo, a w niektórych miejscach nawet więcej. Dlaczego? Dlatego, że musimy zrobić wszystko w tych kluczowych dniach, było jak najmniej zakażeń - powiedział Dworczyk cytowany przez Radio ZET.

Sklep będzie częściej kontrolowany

Szef KPRM jest pełen uznania dla Polaków, którzy słuchają zaleceń i przestrzegają przepisów. Jednak zaznaczył, że incydenty się zdarzają, a sklepy będą częściej kontrolowane.

- Niemniej zdarzają się sytuacje łamania tych regulacji i dlatego służby będą utrzymywały wysoki stan kontroli. Miejscami stan tych kontroli będzie wzmacniany - zapowiedział szef kancelarii premiera.

Mandat w drodze do pracy? Wiele osób może być narażonych na kary przez nowe obostrzeniaMandat w drodze do pracy? Wiele osób może być narażonych na kary przez nowe obostrzeniaCzytaj dalej

Nowe restrykcje. Sklep budowlany zamknięty

Od 1 kwietnia obowiązują nowe obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa. Zamknięte są wszystkie punkty kosmetyczne, fryzjerskie oraz studia tatuażu i piercingu. Rząd zdecydował też o zamknięciu wszystkich marketów i sklepów budowlanych na weekend.

Poza tym w sklepach może być przebywać maksymalnie do trzech osób na jedną kasę. To oznacza, że jeśli w sklepie jest pięć kas, to w placówce może być maksymalnie 15 osób. W urzędach pocztowych ten limit to dwie osoby na jedno okienko.

Klienci i pracownicy sklepów mają mieć dostęp do rękawiczek oraz płynu dezynfekującego. Te działania mają ograniczać ryzyko zakażenia koronawirusem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dwa ciała w mieszkaniu, na miejscu prokurator i policja. Nieoficjalnie: siostra zabiła brata, potem siebie?
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Gwałtowny wzrost zakażonych, Japonia wprowadzi stan wyjątkowy. Wiążą się z nim kolejne zakazy
Wyjazdy na Wielkanoc 2020. Rząd w końcu przedstawił obostrzeniaWyjazdy na Wielkanoc 2020. Rząd w końcu przedstawił obostrzeniaCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News