BiznesINFO.pl Polska i Świat Fiskus wyposażył swoich urzędników w nowy sprzęt. Mocno się zdziwisz czym teraz dysponuje skarbówka
Biznesinfo.pl

Fiskus wyposażył swoich urzędników w nowy sprzęt. Mocno się zdziwisz czym teraz dysponuje skarbówka

8 sierpnia 2019

Skarbówka ze Szczecina złożyła zamówienie na sporą liczbę broni palnej. Jak podaje Money.pl, z zamówienia wynika, że Izba kupiła naprwdę robiącą wrażenie ilość amunicji i broni. Mowa bowiem o 100 pistoletach kompatkowych, 25 subkompaktowych, 97 sztukach pistoletach pełnowymiarowej oraz 30 sztuk broni maszynowej. Do tego 700 tys. sztuk amunicji różnego rodzaju. Choć może to brzmieć dziwnie, Izba potrzebuje tego wyposażenia do sprawnej pracy funkcjonariuszy urzędu, którzy nierzadko mają do czynienia z przestępcami.

Zamawiana broń posłuży do doposażenia funkcjonariuszy komórek realizacyjnych, którzy z uwagi na charakter realizowanych zadań mają prawo posiadania broni - oczywiście po przejściu odpowiednich szkoleń i instruktaży - a którzy jej dotychczas nie posiadali. Część broni zostanie wykorzystana na wymianę wyeksploatowanych już egzemplarzy - mówi rzeczniczka IAS w Szczecinie, Małgorzata Brzoza, w rozmowie w Money.pl

Skarbówka w Szczecinie dozbraja funkcjonariuszy

Ile jednak broni powinna mieć skarbówka? Jak wskazuje cytowany przez portal Dariusz Loranty, ekspert Akademickiego Centrum Bezpieczeństwa, jeden funkcjonariusz powinien posiadać dwie, a w niektórych przypadkach nawet trzy sztuki broni. Tak wielkie zakupy Izby wydają się więc uzasadnione, choć wciąż są dość spore, jak na warunki jednego urzędu.

Funkcjonariusz zawsze powinien mieć dwie, a niektórzy trzy, jednostki broni przy sobie. Inspektorzy powinni mieć krótszą broń do obrony osobistej, ewentualnie do wsparcia szturmowców - skomentował sprawę dla Money.pl Loranty.

Jednak rzeczniczka szczecińskiej skarbówki wyjaśnia, że zakupiona broń posłuży nie tylko funkcjonariuszom ze Szczecina. Małgorzata Brzoza tłumaczy, że zakupując jednorazowo więcej broni i amunicji, pozwala na wynegocjowanie lepszych warunków z uwagi na ilość zakupowanego towaru. Część zamówienia trafi do innych funkcjonariuszy skarbowych - w Rzeszowie, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Białymstoku, Zielonej Górze oraz Opolu.

Taki sposób, tzw. zamówienie wspólne, pozwala na ograniczenie kosztów administracyjnych związanych z realizacją zamówienia, jak i wynegocjowanie lepszych kondycji finansowych z uwagi na ilość broni i amunicji, którą planujemy nabyć - wyjaśnia rzeczniczka.

Obserwuj nas w
autor
Przemysław Terlecki

Wydawca Biznesinfo. Dziennikarz z wykształcenia i z zamiłowania. Baczny obserwator polityki, nocnego nieba, a także rozwoju rynku piw kraftowych. Z mediami związany od lat, zwykle zaangażowany w komentowanie świata polityki.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie