Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 11.03.2020. Zakupy w sklepie spozywczym. Wiele osob w obawie przed panika i samym koronawirusem zdecydowalo sie zrobic zapasy.
Jakub Kaminski/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 16 Marca 2020

Wielkich zakupów już nie zrobisz. Popularne sieciówki wprowadzają limity dla klientów

Rossmann wprowadził limity na wybrane produkty. Sieć ustaliła, że każdy klient może kupić maksymalnie po trzy sztuki żeli antybakteryjnych, mydła antybakteryjnego, papieru toaletowego czy ręczników papierowych. I nic dziwnego: te produkty są w tym momencie najbardziej pożądane.

Rossmann wprowadził limit. Zapomnij o wypełnionym koszu

Choć rząd zapewniał, że sklepy nie zostaną zamknięte, a dostawy żywności i artykułów pierwszej potrzeby będą utrzymane i niczego nie powinno zabraknąć, to od zeszłego tygodnia sklepy przeżywają oblężenie. Polacy kupują dużo, na zapas, w obawie przed epidemią i ograniczeniem handlu. Właśnie dlatego sieci takie jak Rossmann postanowiły wprowadzić limity na wybrane produkty.

Polaków czekają kolejne ograniczenia. Rząd bierze się za ruch między miastamiPolaków czekają kolejne ograniczenia. Rząd bierze się za ruch między miastamiCzytaj dalej

- W trosce o wszystkich naszych klientów, od dzisiaj wprowadziliśmy w drogeriach limit zakupu - maksymalnie trzech produktów - niektórych artykułów np. żeli/sprejów czy mydeł antybakteryjnych. Jeśli zajdzie taka potrzeba w niektórych drogeriach podobne limity mogą dotyczyć także innych artykułów, np. papieru toaletowego czy ręczników kuchennych. Reszta naszego asortymentu jest dostępna bez żadnych ograniczeń - mówi na łamach Wirtualnej Polski Agata Nowakowska, rzecznik sieci Rossmann.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. Szaleństwo w klinikach weterynaryjnych. Ludzie chcą masowo usypiać swoje zwierzęta

Nie tylko Rossmann. Tłum rzuca się na wszystko, co się da

W sieci można natknąć się na wiele zdjęć ze sklepów spożywczych i drogerii, gdzie widać jedynie puste półki. Ale nie tylko Rossmann ma problemy z klientami robiącymi kompulsywnie zakupy. Ostatnio Wirtualna Polska informowała, że przed jednym z marketów sieci Lidl ludzie ustawiali się w kolejce jeszcze przed otwarciem. Jednym z pierwszych wykupionych artykułów był papier toaletowy.

Rossmann wzorem dla innych. Kolejne sieci nakładają limity

Wzorem sieci Rossmann poszły inne drogerie. Na wprowadzenie limitów zdecydowała się też sieć Hebe. W placówkach tej sieci na produkty typu papier i środki dezynfekujące obowiązuje niewiele większy limit pięciu sztuk.

Tajny rządowy raport ujawnia najgorsze. Nawet 80% populacji zakażone i aż 500 tys. ofiarTajny rządowy raport ujawnia najgorsze. Nawet 80% populacji zakażone i aż 500 tys. ofiarCzytaj dalej

“Z uwagi na fakt, że chcemy zagwarantować dostęp do środków higienicznych oraz wirusobójczych jak najszerszej grupie Klientów po oferowanej przez nas cenie, informujemy, że jedna osoba może zakupić maksymalnie 5 sztuk produktów z w/w grup” - czytamy w komunikacie Hebe.

Można się spodziewać, że już niedługo więcej sklepów zdecyduje się na taki krok. Na razie jedną z tych większych sieci handlowych, która wprowadziła limit, jest Tesco Online. Na zakupy najbardziej potrzebnych towarów obowiązuje tam limit sześciu sztuk.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Baza karetek w Warszawie w kwarantannie. Pogotowie pojechało do pacjenta, nie dostali informacji o koronawirusie
  2. Jerzy Zięba twierdzi, że wie jak powstrzymać koronawirusowe szaleństwo. Zwraca się do lekarzy
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. "Lot do domu" za 4,3 tys. złotych, ogromne zdziwienie. LOT musiał się tłumaczyć
Kolejne sklepy dołączają do grupy tych zamkniętych. Galerie i miasta świecą pustkamiKolejne sklepy dołączają do grupy tych zamkniętych. Galerie i miasta świecą pustkamiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News