Rosja otwiera Kaliningrad
pixabay.com
Autor Przemysław Terlecki - 25 Czerwca 2019

Bezpłatne wizy do Rosji. Kreml otwiera Kaliningrad

Rosja zdecydowała się na ożywienie ruchu turystycznego w swojej eksklawie. Mowa oczywiście o obwodzie kaliningradzkim, do którego wizy będą bezpłatne. Zmiany w życie wchodzą na początku lipca.

Rosja otwiera się na turystów z 50 krajów świata, w tym tych z Polski. Jak poinformował serwis turystyczny Visit Kaliningrad, od 1 lipca 2019 roku wchodzi nowy system wiz dla turystów, którzy zdecydują się na odwiedziny obwodu kalinigradzkiego. Zgodnie z informacjami podanymi przez serwis, wraz z wejściem w życie nowego prawa, do wjazdu na teren obwodu wystarczyć będzie wypełnienie odpowiedniego formularza na stronie MSZ Federacji Rosyjskiej.

Dzięki temu uzyskamy elektroniczną bezpłatną wizę. Należy jednak pamiętać, że trzeba to zrobić najpóźniej na cztery dni przed planowanym przyjazdem do obwodu kalinigradzkiego. Co więcej, aby wjechać na teren eksklawy rosyjskiej trzeba będzie wylegitymować się dokumentem tożsamości oraz numerem indetyfikacyjnym, który podawany będzie wraz z wydaniem elektronicznej wizy.

Efekt 500+. Zagraniczne wakacje coraz popularniejsze wśród PolakówEfekt 500+. Zagraniczne wakacje coraz popularniejsze wśród PolakówCzytaj dalej

Rosja otwiera Kaliningrad, Władywostok już otwarty

Serwis informacyjny regionalnego centrum turystycznego przypomina jednak, że po wjeździe na teren obwodu kalinigradzkiego, tylko z tego terenu możliwy będzie powrót do swojego kraju ojczystego. Warto dodać jeszcze, że choć pozwolenie na pobyt w Rosji wydane na wizie obowiązuje przez 30 dni, w samym obwodzie kaliningradzkim przebywać można jedynie 8 dni.

Portal tur-info.pl przypomina jednak, że to nie pierwszy raz, kiedy Rosja wprowadza uproszczony program wizowy dla turystów z zagranicy. W podobny sposób sprawy się mają na terenie Władywostoku, gdzie turyści mogą przez porty graniczne wolnego portu władywostok wjeżdżać na teren Rosji. Otrzymują także pozwolenie na pobyt w pięciu regionach rosyjskiego Dalekiego Wschodu.

Ile zarabia Kaczyński? Ujawniono oświadczenie majątkowe prezesa PiSIle zarabia Kaczyński? Ujawniono oświadczenie majątkowe prezesa PiSCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zalewska: Reforma edukacji jest zakończona. To ktoś inny jest winny
2. Zelmer będzie wycofany z rynku
3. Biedronka i Lidl będą miały nowego konkurenta w Polsce
4. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągniecie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News