BiznesINFO.pl
Rekompensaty od UPC

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Popularny operator będzie wypłacał rekompensaty. Możliwe, że tobie też się należy

18 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Maria Glinka

UPC Polska planuje przyznać rekompensaty klientom, którzy złożyli skargi na telefoniczne rozmowy sprzedażowe. Jakiego rodzaju odszkodowanie będzie przysługiwało użytkownikom UPC? Na co mogą liczyć osoby, które zrezygnowały z usług oferowanych przez operat

Rekompensaty dopiero po interwencji UOKiK

UPC jest w trakcie opracowywania systemu przyznawania rekompensat dla poszkodowanych klientów. Wszystko z uwagi na liczne skargi, które napływają do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów od 2018 r. Użytkownicy uskarżają się przede wszystkim na procedury przy zawieraniu lub przedłużaniu umów z UPC Polska na odległość, jak podaje Business Insider Polska.

W prowadzonym od dwóch lat postępowaniu UOKiK podważył cały szereg działań popularnego operatora. Instytucja wskazuje, że UPC nie informował klientów o prawie do odstąpienia od umowy oraz o braku potwierdzania warunków zmiany umowy, które zaproponowała firma. UOKiK postanowił, że w związku z nieetycznymi praktykami klientom powinno należeć się odszkodowanie.

Katalog rekompensat od UPC

W oficjalnym komunikacie UPC oświadczyło, że zobowiązuje się do wprowadzenia "zmian w procedurach telefonicznych rozmów sprzedażowych, które wyeliminują zastrzeżenia zgłoszone przez regulatora". Poza modyfikacją zasad, UPC zapowiada także rekompensaty dla klientów składających skargi, które zostały negatywnie zaopiniowane.

Katalog odszkodowań składa się z dwóch punktów. Po pierwsze, klienci UPC będą mogli samodzielnie wybrać dwa lub trzy darmowe okresy rozliczeniowe na niektóre usługi oferowane przez operatora. Użytkownicy za darmo skorzystają m.in. z telefonii mobilnej czy usługi telewizyjnej MAX.

Po drugie, osoby, które zrezygnowały z umowy z UPC będą mogły liczyć na rekompensatę w postaci bezpłatnej usługi telewizyjnej, telefonicznej lub internetowej lub otrzymają 20-30 zł na skorzystanie z tych udogodnień. Regularna cena jaką trzeba zapłacić za dostęp do tych funkcji to 10 zł miesięcznie na 2-3 miesiące.

<

Tagi:

UOKiKodszkodowanie

Maria GlinkaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunk&oacute;w międzynarodowych i studentka dziennikarstwa na UW. Pierwsze doświadczenia w branży dziennikarskiej zdobywała w stacji TVN i na portalu Euractiv. Wielbicielka film&oacute;w Alejandro Innaritu, reportaży książkowych i filmowych, zwłaszcza na temat polityki oraz społecznych problem&oacute;w w wymiarze globalnym i lokalnym.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

pixabay, IADE-Michoko

Twój portfel

Ceny paliw. Analitycy nie przewidują gwałtownych wzrostów

Czytaj więcej >
pixabay, geralt

Twój portfel

Podwyżki cen prądu nieuniknione. W ciągu kilku lat dołożymy po 700 zł

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Czekasz na paczkę? To się nie doczekasz, prędzej znikną Ci pieniądze z konta

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Abonament RTV. Są stawki na przyszły rok

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 10.04.2019. n/z Klawiatura z dlonia w rekawicy.

Twój portfel

Oszustwo na "Netflix" i na "PayPal". KNF ostrzega przed fałszywymi mailami

Czytaj więcej >
Oszczędzić na wywozie śmieci nie zawsze się da

Twój portfel

Mieszkańcy bloków bez liczników zapłacą krocie. Niezależnie od segregacji i oszczędzania wody

Czytaj więcej >