BiznesINFO.pl > Twój portfel > Popularny operator będzie wypłacał rekompensaty. Możliwe, że tobie też się należy
Maria Glinka
Maria Glinka 22.03.2022 08:52

Popularny operator będzie wypłacał rekompensaty. Możliwe, że tobie też się należy

Rekompensaty od UPC
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Rekompensaty dopiero po interwencji UOKiK

UPC jest w trakcie opracowywania systemu przyznawania rekompensat dla poszkodowanych klientów. Wszystko z uwagi na liczne skargi, które napływają do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów od 2018 r. Użytkownicy uskarżają się przede wszystkim na procedury przy zawieraniu lub przedłużaniu umów z UPC Polska na odległość, jak podaje Business Insider Polska.

W prowadzonym od dwóch lat postępowaniu UOKiK podważył cały szereg działań popularnego operatora. Instytucja wskazuje, że UPC nie informował klientów o prawie do odstąpienia od umowy oraz o braku potwierdzania warunków zmiany umowy, które zaproponowała firma. UOKiK postanowił, że w związku z nieetycznymi praktykami klientom powinno należeć się odszkodowanie.

Katalog rekompensat od UPC

W oficjalnym komunikacie UPC oświadczyło, że zobowiązuje się do wprowadzenia "zmian w procedurach telefonicznych rozmów sprzedażowych, które wyeliminują zastrzeżenia zgłoszone przez regulatora". Poza modyfikacją zasad, UPC zapowiada także rekompensaty dla klientów składających skargi, które zostały negatywnie zaopiniowane.

Katalog odszkodowań składa się z dwóch punktów. Po pierwsze, klienci UPC będą mogli samodzielnie wybrać dwa lub trzy darmowe okresy rozliczeniowe na niektóre usługi oferowane przez operatora. Użytkownicy za darmo skorzystają m.in. z telefonii mobilnej czy usługi telewizyjnej MAX.

Po drugie, osoby, które zrezygnowały z umowy z UPC będą mogły liczyć na rekompensatę w postaci bezpłatnej usługi telewizyjnej, telefonicznej lub internetowej lub otrzymają 20-30 zł na skorzystanie z tych udogodnień. Regularna cena jaką trzeba zapłacić za dostęp do tych funkcji to 10 zł miesięcznie na 2-3 miesiące.

<