Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Primark otwiera sklep w Poznaniu. Ujawnili już nową datę otwarcia
Maria Glinka
Maria Glinka 30.04.2021 02:00

Primark otwiera sklep w Poznaniu. Ujawnili już nową datę otwarcia

Jakub Kaminski/EAST NEWS
Jakub Kaminski/EAST NEWS

Primark kontynuuje podbój polskiego rynku. Po Warszawie przyszedł czas na Poznań. Drugi sklep znanej, irlandzkiej sieci miał otworzyć się już w marcu, ale plany pokrzyżowała pandemia. Klienci nie będą musieli już dłużej czekać - nowy oddział zostanie uruchomiony po majówce.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kiedy Primark otworzył swój pierwszy sklep w Polsce

  • Gdzie powstanie kolejny oddział

  • Co można kupić w tym sklepie

Primark rozwija skrzydła. Nowy sklep w Poznaniu

Primark powstał w Irlandii ponad 40 lat temu, ale do Polski zawitał dopiero w ubiegłym roku. Pierwszy sklep został otwarty w sierpniu 2020 r. w warszawskiej Galerii Młociny. Jednak Primark nie zwalnia tempa i rusza na podbój kolejnych miast.

Tym razem wybór padł na Poznań. Portal epoznan.pl podaje, że termin otwarcia placówki przekładano kilkukrotnie. Ostateczną datę wyznaczono na 25 marca 2021 r.

Jednak z uwagi na pandemiczne ograniczenie działalności galerii handlowych Primark postanowił ponownie przesunąć termin. - Wierzymy, że zarówno Państwo, jak i nasi klienci, zrozumieją zaistniałą sytuację - przek onywali w marcu przedstawiciele biura prasowego Primark.

Pod długim oczekiwaniu spółka w końcu potwierdziła nową datę - Primark w Poznaniu otworzy się po majówce. Mimo że galerie handlowe mogą wznowić działalność już od wtorku 4 maja to Primark zostanie uruchomiony dopiero w czwartek 6 maja. Sklep będzie zlokalizowany CH Posnania.

Dwupoziomowy Primark już niebawem ugości klientów

RMF FM donosi, że Primark w Poznaniu będzie sklepem dwupoziomowym o łącznej powierzchni 3500 mkw. W planach jest zatrudnienie ponad 230 osób.

Primark deklaruje w komunikacie, że do Poznania zawita „niesamowita moda w niesamowitych cenach”. Klienci będą mogli wybierać spośród wielu kolekcji damskich, męskich i dziecięcych. Poza podstawową ofertą odzieżową Primark zaproponuje im także ubrania na nowy sezon.

Jednak Primark nie ogranicza się wyłącznie do odzieży. W sklepie można bowiem znaleźć także akcesoria gospodarstwa domowego. Na klientów czekają wazony, komplety pościeli, butelki termiczne i wiele innych artykułów w atrakcyjnych cenach.

Otwarciu warszawskiego oddziału Primarka towarzyszyło ogromne poruszenie. Klienci gromadzili się przed wejściem w długich kolejkach. Primark liczy, że poznański oddział również przyciągnie tłumy.

Pierwszy Primark został otwarty w 1969 r. w Dublinie, choć na rodzimym rynku działa pod nazwą Penneys. Sieć należy do koncernu Associated British Foods. Primark obejmuje swoim zasięgiem łącznie 13 państw i posiada 390 sklepów.

Portal fidelity.co.uk podaje, że szacowane straty z powodu pandemicznego zamknięcia sklepów Primark przełożyły się na spadek wartości sprzedaży o 1,1 mld funtów. Dla porównania na koniec lutego 2020 r. sprzedaż przekroczyła 3,7 mld funtów.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]

Tagi: sklep Poznań