BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Pomysły na biznes dla młodych. Lepiej zacząć wcześniej

10 Lipca 2019

Autor tekstu:

Paulina Musianek

Udostępnij:

Pomysły na biznes dla młodych - jaką działalnością najlepiej jest się zająć, kiedy jest się młodym? Biznesy dla milenialsów i nie tylko.

Pomysły na biznes dla młodych 

Pomysły na biznes dla młodych - bycie młodą osobą dopiero na początku swojej zawodowej kariery wcale nie jest powodem, aby powstrzymywać się przed założeniem własnej działalności. Historia jest pełna milionerów, którzy swoją firmę założyć mając 20 lat: Bill Gates założył Microsoft w 1975 roku w wieku 20 lat, Steve Jobs współtworzył Apples w wieku 21 lat w 1976 roku, a Mark Zuckerberg założył Facebook w wieku 19 lat.

Poza wszelkimi uzasadnionymi wątpliwościami, pojawienie się internetu i smartfonów naprawdę dało młodym ludziom siłę - zwłaszcza tym, którzy własną działalność traktują poważnie i naprawdę chcą tworzyć coś swojego. Co więcej, wielu ekspertów zgadza się z tym, że wczesne zostanie przedsiębiorcą to po prostu więcej czasu na szkolenie swoi h biznesowych umiejętności, uczenie się praw biznesu oraz eksperymentowanie. Większość dorosłych boi się ryzyka związanego z założeniem firmy, niemożności opłacenia rachunków i zaopiekowania się rodziną. Jako 20-latek nie ma się po prostu tylu zobowiązań.

Pomysł na biznes 2019 dla młodych

1. Tworzenie stron internetowych

Wciąż żyjemy w złotym wieku szybkiego rozwoju internetu, nic więc dziwnego, że biznesy oparte na usługach związanych ze stronami internetowymi są najbardziej opłacalne. Jeśli potrafisz programować i stawiać strony internetowe od podstaw, możesz przekuć te umiejętności w pieniądze i wcale nie musieć zatrudniać się w korporacji. Wielu programistów decyduje się na samodzielną pracę na własny rachunek, ponieważ branża ta wciąż się dynamicznie rozwija. 

2. Sklep e-commerce

Coraz częściej kupujemy przez internet, nic więc dziwnego, że sprzedaż online uważana jest za dobry pomysł na biznes. Dzięki platformom takim jak Allegro, eBay czy Amazon, sprzedaż produktów w skuteczny i profesjonalny sposób jest łatwiejsza niż kiedykolwiek. Możesz również stworzyć własną stronę internetową i sprzedawać swoje produkty bezpośrednio swoim klientom. W sklepie e-commerce możesz sprzedawać własnoręcznie wykonane towary takie jak biżuteria lub np. ściągać produkty z zagranicy i sprzedawać je na naszym rynku. 

3. Usługi tłumaczeniowe

Biznes w XXI wieku nabiera coraz bardziej międzynarodowego charakteru. Ponieważ dzięki internetowi nie ogranicza nas już odległość, bariery językowe staną się bardziej powszechnym wyzwaniem. Świadczenie usług tłumaczeniowych, jeśli tylko wyróżnisz się z tłumu, może szybko przynieść zyski.

4. Prowadzenie mediów społecznościowych

Media społecznościowe to nieocenione narzędzie firm pozwalające na dotarcie do klientów. Nie każdy przedsiębiorca wie jednak, jak je prowadzić. Działalność oferująca usługi prowadzenia kont na social mediach, skutecznej integracji bieżących kampanii marketingowych firmy na platformach mediów społecznościowych czy doradztwo dotyczące social mediów, na pewno znajdzie swoich zleceniodawców.

Podobne artykuły

Urlop wyznaczy pracodawca

Praca

Pracowniku, weszły ważne zmiany w urlopach. Nie będziesz miał teraz wiele do powiedzenia

Czytaj więcej >
Biedronka przygotowała promocje na nowy tydzień

Praca

Biedronka już od jutra z szalonym prezentem dla klientów. Wielki ukłon dla fanów słodkości

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 12.05.2020. n/z Napis koronawirus Covid-19 na tle pieniedzy.

Praca

Branża umiera przez pandemię, a państwo dalej ich nie dostrzega. W efekcie wszyscy tracą ogromne pieniądze

Czytaj więcej >
Szef ma prawo przerwać nasz urlop

Praca

Jesteś na urlopie? Mamy złe wieści, twój pracodawca ma prawo go przerwać

Czytaj więcej >
Za uchylanie się od płacenia abonamentu grożą dotkliwe kary

Praca

Kontrolerzy rozeszli się po kraju, do ciebie też mogą zapukać. Kara to aż 681 zł

Czytaj więcej >
Praca tylko 4 dni? Skrócony wymiar czasu pracy

Praca

4-dniowy tydzień pracy uratuje gospodarkę? Niezwykły plan rządzących.

Czytaj więcej >