Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Podatek od nagród wyłączony do końca września. Zwycięzcy loterii szczepionkowej nie zapłacą
Radosław Święcki
Radosław Święcki 14.07.2021 02:00

Podatek od nagród wyłączony do końca września. Zwycięzcy loterii szczepionkowej nie zapłacą

Loteria szczepionkowa bez podatku
Biznes Info

Najbardziej denerwujący podatek, czyli podatek od wygranej rabujący część nagrody pieniężnej należnej zwycięzcy, nie będzie dotyczył loterii szczepionkowej. Loteria ruszyła dwa tygodnie temu i potrwa do końca września. Do wygrania m.in. samochód.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Od wygranej w loterii szczepionkowej nie trzeba będzie płacić podatku

  • Co można wygrać w loterii szczepionkowej

  • Kto może brać udział w akcji

Podatek od wygranej nie w przypadku loterii szczepionkowej

Rząd chcąc zachęcić jak największą liczbę Polaków do zaszczepienia się przeciw COVID-19 uruchomił loterię szczepionkową (oficjalna nazwa to Loteria Narodowego Programu Szczepień).

Loteria ruszyła 1 lipca i potrwa do końca września. Jest ona realizowana przez Totalizator Sportowy przy wsparciu spółek skarbu państwa.

W loterii uczestniczyć mogą wyłącznie osoby pełnoletnie, które zaszczepiły się dwiema dawkami preparatu (wyjątkiem jest Johnson&Johnson, gdzie występuje tylko jedna dawka). Przewidziano nagrody: codzienne, tygodniowe, miesięczne, a także nagrodę główną.

Nagrody codzienne to, jak przypomina serwis pit.pl, nagrody pieniężne w wysokości 200 zł, które przyznawane są co 500 osobie, bądź 500 zł, które przypadnie co 2000 osobie. Z kolei nagrody tygodniowe to już nie tylko pieniądze (60 nagród w wysokości 50 tys. zł), ale też hulajnogi elektryczne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Trzykrotnie zostaną rozlosowane nagrody miesięczne, gdzie do wygrania jest sześć nagród pieniężnych w wysokości 100 tys. zł, jak również sześć samochodów osobowych Toyota Corolla.

6 października odbędzie się natomiast losowanie nagrody głównej. Do wygrania będą dwie nagrody pieniężne w wysokości 1 mln zł, a także dwa samochody osobowe Toyota C-HR. 

Co zrobić, by wziąć udział w loterii?

Co zrobić, aby wziąć udział w loterii i mieć szansę na wygraną jak widać dość atrakcyjnych nagród? Przede wszystkim zaszczepić się, a później wyrazić zgodę na udział w akcji. Można to zrobić na Internetowym Koncie Pacjenta, bądź dzwoniąc na bezpłatną infolinię 989 lub wysyłając SMS o treści "SzczepimySie" na numer 880-333-333. O chęci udziału w loterii można również poinformować w pobliskim punkcie szczepień. Osoby, którym się poszczęści zostaną poinformowani o tym SMS-owo.

Co istotne od wygranej nie trzeba będzie płacić podatku. Totalizator Sportowy poinformował, że koszty podatku od nagród bierze na siebie. Jak podkreślają cytowane przez pit.pl władze Totalizatora, w sytuacji gdy zwolnienie z podatku dochodowego nie pojawi się do momentu odbioru nagrody, wówczas "uczestnik otrzyma dodatkową nagrodę, która pozwoli na opłacenie podatku".

Tym samym uchodzący za najbardziej denerwujący podatek od wygranej (skoro nam się już poszczęściło to po co płacić?) w wypadku loterii szczepionkowej nie będzie miał zastosowania. Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]