BiznesINFO.pl
portfel-pieniądze-biznesinfo

East News

W tym roku PGE nie złoży wniosku o podwyżkę cen energii

2 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Magdalena Madoń

Udostępnij:

Polacy obawiają się drastycznych podwyżek prądu. Tymczasem prezes Polskiej Grupy Energetycznej poinformował, że w 2022 roku nie złoży wniosku o podwyżkę cen energii. 

PGE zostaje przy obecnych cenach

W 2022 r. nie złożymy wniosków o podwyżkę cen energii; nasi klienci będą płacili za energię tak, jak do tej pory — powiedział w poniedziałek prezes Polskiej Grupy Energetycznej Wojciech Dąbrowski w Programie 1 Polskiego Radia.

Zaznaczył jednak, że jeszcze nie wie, czy w przyszłym roku złoży taki wniosek. Przyznał, że obecna sytuacja gospodarcza jest niepewna.

Podwyżki cen prądu

Problem wzrostu cen energii dotyczy dziś praktycznie całej Europy. Przyczyniła się do tego zwłaszcza wojna na Ukrainie i niepewność związana z dostawą surowców energetycznych. 

11 lipca rzeczniczka URE Agnieszka Głośniewska poinformowała PAP, że trzech z czterech tzw. sprzedawców z urzędu energii elektrycznej złożyło prezesowi URE wnioski o zmianę jeszcze w tym roku obowiązującej taryfy na sprzedaż odbiorcom w gospodarstwach domowych. 

Wnioski o zmiany w taryfach złożyły już PGE, Tauron i Eneę. Jak ustaliło WysokieNapiecie.pl, najniższy wniosek, złożony przez Tauron, zakłada podwyżkę 6 % do końca 2022 roku.

Szef URE apelował, aby rząd podjął kroki, by chronić obywateli przed “nieakceptowalnym poziomem cen” wynikających z wysokich marż producentów energii. Na razie urząd analizuje otrzymane wnioski.

Według Bartłomieja Derskiego z Wysokiego Napięcia, mamy do czynienia z nietypową sytuacją, gdyż zwykle spółki energetyczne rzadko wnioskują o zmianę taryf w trakcie ich obowiązywania, zwykle wnioski pojawiają się pod koniec roku, tak aby od stycznia mogły obowiązywać nowe taryfy.

Tagi:

ceny prądu

Magdalena MadońAutor

Redaktor Biznesinfo. Wcześniej copywriter oraz młodsza księgowa. Absolwentka rachunkowości i controllingu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W wolnym czasie bierze czarodziejski flet i gra w orkiestrach dętych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.madon@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Energetyka

PGNiG podpisało dużą umowę z PGE. Dostarczy gaz dla ciepłowni

Czytaj więcej >

Energetyka

Posłowie chcą czasowo zawiesić zakaz sprzedaży węgla niespełniającego norm jakościowych

Czytaj więcej >
Twitter/Forsvaret

Energetyka

Gazociąg Nord Stream. Niemcy uważają, że to już koniec. Nie da się go naprawić

Czytaj więcej >

Energetyka

Polska Grupa Górnicza uruchamia w swoim sklepie internetowym dodatkowe sesje zakupowe

Czytaj więcej >
Mateusz Morawiecki straci stanowisko? Polacy wskazali, kto mógłby zastąpić premiera

Energetyka

Mateusz Morawiecki: Jest problem z węglem

Czytaj więcej >
PGE ostrzega klientów przed oszustami

Energetyka

Grupa PGE rozpoczęła dystrybucję węgla

Czytaj więcej >