Pełny lockdown nadchodzi wielkimi krokami
biznesinfo
Autor Kamila Jeziorska - 27 Października 2020

Ważą się losy totalnego lockdownu w Polsce. Najbliższe godziny będą kluczowe

Pełny lockdown wisi nad Polską jak grom z nieba. Niestety, ale przy obecnej ilości zachorowań rząd wciąż rozważa wprowadzenie pełnego lockdownu na terenie całego kraju. Jak się okazuje, może on zostać ogłoszony na dniach.

Pełny lockdown może nawiedzić Polskę

Pełny lockdown dla wielu osób, branż i przedsiębiorców oznaczałby katastrofę, bowiem pomimo wsparcia finansowego w ramach tarczy antykryzysowej, rząd nie jest w stanie w stu procentach wynagrodzić wszystkim poniesionych strat w wyniku pandemii. Jak się okazuje, rząd rozważa wprowadzenie pełnego lockdownu w całej Polsce, ale wszystko zależy od jednego czynnika.

Pełny lockdown uzależniony jest przede wszystkim od środowej ilości zachorowań, podaje money.pl. - Teraz są dwa takie spotkania dziennie. Jedno rano, drugie wieczorem. To drugie jest istotniejsze, bo zwykle pojawiają się na nim kluczowi ministrowie. W porannym tymczasem są czasem tylko ich zastępcy, mówią w rozmowie z portalem jego informatorzy z KPRM.

Środa nie jest wybrana przez przypadek, ponieważ to w środku tygodnia wyniki testów są najbardziej zbliżone do rzeczywistości. Co więcej, w rządzie trwa obecnie tzw. "wielkie liczenie" polegające na zbieraniu danych od początku nowego tygodnia.

Dziś mija bardzo ważny termin. Ważą się losy emerytur dla milionów PolakówDziś mija bardzo ważny termin. Ważą się losy emerytur dla milionów PolakówCzytaj dalej

- Liczą się tylko te najnowsze oraz to, czy krzywa przestanie rosnąć. A konkretnie, czy każdy dzień będzie przynosił nowe rekordy. Jeśli tak, to wariant z nowym lockdownem jest bardzo prawdopodobny, mówi money.pl jeden z informatorów. Czego zatem mogą spodziewać się Polacy w ramach pełnego lockdownu?

DZISIAJ GRZEJE:

1. Niestety, Boże Narodzenie będzie wyglądać zupełnie inaczej w tym roku. Minister zdrowia z nieprzyjemnymi informacjami
2. Podobnych scen jeszcze nie było. Między protestujących wjechała karetka, z głośnika popłynęło niewiarygodne hasło
3. Segregacja śmieci znowu do zmiany? Nie wypełnisz obowiązku, spodziewaj się grzywny albo aresztu

Pełny lockdown ogłoszony na dniach?

Pełny lockdown miałby objąć zakaz poruszania się poza domem bez ważnej przyczyny, a także pełne zamknięcie szkół, informuje money.pl powołując się na Dziennik Gazetę Prawną. Zdaniem rządzących objęcie całej Polski strefą czerwoną jest rozwiązaniem tymczasowym.

- Zamknięcie szkół miało wyłączyć jeden z istotnych czynników mobilności społecznej, gdyby Polacy chodzili codziennie do teatru, to byśmy musieli je zamknąć. A decyzja dotyczy klas 4–8, gdyż ograniczenia dotyczące mniejszej liczby klas spowodowałyby kłopoty logistyczne dla szkół, mówi informator DGP.

Jutro ruszy główny strajk kobiet. Prawnicy mają kilka ostrzeżeń dla osób, które się na niego wybiorąJutro ruszy główny strajk kobiet. Prawnicy mają kilka ostrzeżeń dla osób, które się na niego wybiorąCzytaj dalej

Rząd cały czas ma nadzieję na to, że zamknięcia uda się uniknąć. Premier Mateusz Morawiecki także wyraził nadzieję na to, że całkowicie zamknięte lokale gastronomiczne oraz siłownie wrócą do pracy zgodnie ze swoim modelem biznesowym już pod koniec listopada.

Przypomnijmy, że Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 16 300 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. Najwięcej z nich pochodzi z woj. mazowieckiego i małopolskiego. Łącznie na COVID-19 zmarło w Polsce ponad 4 tys. osób.

Money.pl przypuszcza, że pełny lockdown może zostać ogłoszony 30 października ok. godz. 11:00. Kluczowe decyzje w tej sprawie mogą zapaść dzień wcześniej.

Liderka Strajku Kobiet ujawniła najbliższe plany. Padły mocne słowa, jest dużo obawLiderka Strajku Kobiet ujawniła najbliższe plany. Padły mocne słowa, jest dużo obawCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stolica włącza się do strajku kobiet. Prezydent powiedział jak w środę będzie wyglądała praca ratusza
  2. Nie jest dobrze. Część Polski, w której zostało zaledwie kilka respiratorów
  3. Wpływ pandemii na bankomaty jest ogromny. Wypłaty gotówki rekordowo niskie
  4. Znakomite informacje dla rodziców. Dodatkowe zasiłki opiekuńcze wracają, wiemy na jakich zasadach
  5. Biedronka przygotowuje się na Wszystkich Świętych. Nie tylko kupisz znicze za pół darmo, ale jeszcze ci dopłacą
  6. Mało kto wie, kto jest rodziną Roberta Kubicy. Tysiące Polaków nie mogą uwierzyć, czym zajmuje się jego tata
  7. Kuroń zdeklasował Gessler przepisem na gołąbki. Królowa gastronomii może przecierać oczy

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News