Pacjent symulował zarażenie koronawirusem
Pixabay/DarkoStojanovic
Autor Maria Glinka - 11 Marca 2020

Pierwszy tego typu przypadek w Polsce. Lekarze nie kryli oburzenia

Pacjent, który zgłosił się na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Skarżysku-Kamiennej, został poddany badaniom pod kątem zarażenia koronawirusem. Po szczegółowej analizie okazało się, że okłamał lekarzy.

Pacjent bez koronawirusa

Pacjent, który skrażył się na złe samopoczucie, sam zdiagnozował się pod kątem zarażenia koronawirusem. We wtorek 10 marca trafił do szpitala w Skarżysku-Kamiennej. Co więcej, oznajmił, że miał kontakt z obywatelami Włoch. Na tej podstawie wdrożono procedury weryfikacji, czy nie jest nosicielem koronawirusa.

Na decyzję WHO czekał cały świat. Jest ważne oświadczenie ws. COVID-19Na decyzję WHO czekał cały świat. Jest ważne oświadczenie ws. COVID-19Czytaj dalej

Służby sanitarne zgłosiły się do rodziny mężczyzny, która zaprzeczyła, że miał styczność z osobami z Włoch. Szybko wyszło na jaw, że wszystko, co mówił w szpitalu było zmyślone - podaje se.pl. Pacjent nie został odesłany na oddział zakaźny. Dezynfekcja w tym przypadku nie była konieczna.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już za dwa miesiące całkowicie zniknie z rynku. Radykalna zmiana dotknie 9 mln Polaków
2. MZ: 13 nowych przypadków zakażeń w Polsce. Gwałtowny skok

Nie pierwsza taka sytuacja

Krzysztof Grzegorek, zastępca dyrektora szpitala, przyznał, że mężczyzna wielokrotnie zgłaszał się ośrodka zdrowia pod pretekstem chorób, których nie był nosicielem. Mimo braku podstaw niejednokrotnie żądał opieki medycznej. Grzegorek oznajmił, że jego zachowanie jest "skrajnie nieodpowiedzialne" i przestrzega przed tego typu praktykami.

W dalszym ciągu nie wiadomo jakie były motywy działania mężczyzny, tym bardziej, że remedium na koronawirusa nadal nie zostało opracowane. W celu szybszego przygotowania szczepionki naukowcy zachęcają do celowego zarażenia się patogenem, za co można otrzymać wynagrodzenie.

Najlepszy samochód roku. Laureaci wyłonieni w 5 kategoriachNajlepszy samochód roku. Laureaci wyłonieni w 5 kategoriachCzytaj dalej

Pacjenci, zarażeni mniej groźnymi szczepami koronawirusa, mieliby zostać poddani obserwacji w Queen Mary BioEnterprises Innovation Centre w Whitechapel w Londynie. Chęć pomocy w opracowaniu szczepionki jest wyceniania przez londyńskich naukowców na 3,5 tys. funtów, czyli ok. 17,5 tys. zł - podają pacjenci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nauczyciel z Warszawy zarażony koronawirusem. Wrócił z Hiszpanii z uczniami
  2. Minister Zdrowia ostrzega. Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa wkrótce drastycznie wzrośnie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Porażające słowa Martyny Wojciechowskiej. Pokazała skandaliczną prawdę o polskich lotniskach
Nie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychNie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News