BiznesINFO.pl
Kaczyński ostro o Morawieckim

Piotr Molecki/East News

Kaczyński: Morawiecki, to "potwór", cały czas pracuje. Zaskakujące słowa

24 Maja 2021

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Udostępnij:

Takich słów premier Mateusz Morawiecki z ust prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na pewno się nie spodziewał. Chwalący do tej pory szefa rządu lider partii rządzącej nazwał go… potworem. Sprawdźcie czym premier naraził się wicepremierowi.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czym Mateusz Morawiecki podpadł Jarosławowi Kaczyńskiemu

  • Dlaczego Kaczyński jest podwładnym premiera

  • Jakie dodatkowe stanowisko może niebawem zyskać szef rządu

Kaczyński“Premier jest potworem”

Prezes PiS Jarosław Kaczyński uaktywnił się w ostatnim czasie medialnie. W ostatnich latach komentatorzy przyzwyczaili się, że lider partii rządzącej udziela wywiadów raczej przyjaznym sobie mediom, czyli przede wszystkim TVP i Polskiemu Radiu (co ciekawe emitowane tam na ogół rano wywiady nagrywane są wieczór wcześniej, gdyż lider PiS znany jest z tego, że nie przepada za porannym wstawaniem). Tymczasem w ostatnich dniach Kaczyński zgodził się na rozmowę z Polsatem News i Interią, a także z serwisem Wprost.pl. 

Obszerny wywiad dla Wprost.pl poświęcony jest m.in. kwestiom Polskiego Ładu,  reformie wymiaru sprawiedliwości, czy sytuacji w koalicji.

W końcowej części wywiadu dziennikarki zapytały jednak najważniejszego obecnie polskiego polityka o plany urlopowe .

Odpowiedź mogła zaskoczyć, gdyż wychwalający dotąd pod niebiosa premiera Mateusza Morawieckiego prezes PiS, tym razem wyraził się o nim w niecodzienny sposób. 

Premier jest potworem pod względem dawania urlopów. Sam nie jeździ na wakacje. Bierze sobie najwyżej kilka dni urlopu. Moralnie wszystkich współpracowników zmusza do pracy. Dzięki Bogu już mam uprawnienie emerytalne i mogę się wyrwać w sierpniu na wakacje - powiedział Kaczyński.

Przypomnijmy, że teoretycznie premier Mateusz Morawiecki jest szefem Jarosława Kaczyńskiego. Jesienią zeszłego roku prezes PiS zasilił bowiem jego gabinet zostając wicepremierem i zarazem szefem komitetu ds. bezpieczeństwa. 

Nawet bliscy prawicy komentatorzy nie kryją jednak zaskoczenia faktem, że Kaczyński jest w tej roli kompletnie niewidoczny, czego egzemplifikacją mogą być chociażby ostatnie wydarzenia na Białorusi. 

Słowa Kaczyńskiego o Morawiecki wypowiedziane zostały oczywiście w konwencji żartu. Obecny premier jak wynika z zapowiedzi prezesa PiS może być pewny utrzymania stanowiska przez najbliższe lata (Kaczyński nie wyklucza, że pobije rekord Donalda Tuska, który był premierem 7 lat, najdłużej jak dotąd w III RP). Nie wykluczone również, że szef rządu zostanie także wiceprezesem partii rządzącej podczas jej najbliższego kongresu.

Niemal pewne jest, iż podczas kongresu Kaczyński zostanie ponownie wybrany szefem PiS. Jak zapowiadał publicznie  ma to być jego ostatnia kadencja w tej roli. 

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Biznes Info

Polska i świat

Kia będzie wzywać kierowców. Ponad 22 tys. aut koreańskiego producenta grozi pożarem

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska i świat

Polacy nadal chcą przenosić firmy do Czech

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Coraz więcej kontroli gospodarki odpadami. Skarg jest coraz więcej

Czytaj więcej >
Rosja naruszyła przestrzeń

Polska i świat

Rosjanie naruszyli przestrzeń powietrzną nad Bornholmem. Duńczycy zareagowali natychmiast

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska i świat

Pieniądze na dziecko będą wypłacane znacznie wcześniej. Rząd przyśpiesza

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska i świat

Rolnicy mają dostać dopłaty do paliwa. Wszystko w ramach Nowego Ładu

Czytaj więcej >