pieniadze-pxfuel-dmca
pxfuel.com
Autor Stanisław Węgrowski - 31 Maja 2020

Twoja emerytura w czerwcu będzie wyliczona na dużo korzystniejszych warunkach. ZUS zdradził plany

Obliczanie emerytury w czerwcu będzie przeprowadzane na takich samych zasadach jak w maju. Rozwiązanie zostało wprowadzone ze względu na epidemię koronawirusa i zostało zapisane w tarczy antykryzysowej - informuje “Puls Biznesu”. Wszystkie osoby, które chcą składać wniosek w czerwcu, nie muszą się martwić o to, że obliczanie emerytury w tym miesiącu będzie niekorzystne.

Obliczanie emerytury w czerwcu

Świadczenie emerytalne przysługuje od miesiąca, gdy złoży się wniosek. Podstawą obliczania emerytury jest sposób waloryzacji składek emerytalnych i kapitału początkowego. Waloryzacja jest przeprowadzana systemem rocznym do chwili, gdy ubezpieczony złoży wniosek o świadczenie.

Do tej pory obliczanie emerytury w czerwcu było wyjątkowo niekorzystne. To jedyny miesiąc w ciągu roku, gdy obowiązywała tylko waloryzacja roczna. A dla przyszłych emerytów oznaczało to stratę pieniędzy. Inne miesiące podlegają dodatkowo waloryzacjom kwartalnym.

Obliczanie emerytury w czerwcu niekorzystne

“Puls Biznesu” zwraca uwagę, że wskaźnik waloryzacji składek za I kwartał roku jest zazwyczaj wyższy niż wskaźnik roczny. W efekcie przejście na emeryturę w czerwcu jest mniej korzystne niż w pozostałych miesiącach II kwartału danego roku.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia przekazało tragiczne dane

Niedziele handlowe. Dzisiaj zrobimy zakupy, ale nie we wszystkich miejscachNiedziele handlowe. Dzisiaj zrobimy zakupy, ale nie we wszystkich miejscachCzytaj dalej

Niekorzystne obliczanie emerytury w czerwcu było problemem od wielu lat. Dlatego w tym miesiącu mało kto chce składać wniosek. Potwierdzają to statystyki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, które przytacza “PB”. Z danych ZUS wynika, że w ciągu ostatnich dwóch lat liczba osób, które przeszły na emeryturę w czerwcu wynosi 1 proc. ogółu.

Obliczanie emerytury w czerwcu jak w maju

Ale problem czerwcowych emerytur w końcu został rozwiązany, na co wpływ miała pandemia. W tarczy 3.0 znalazł się zapis, który zapewnia obliczanie emerytury w czerwcu 2020 r. na takich samych zasadach jak w maju tego roku. Oczywiście jeżeli jest to z korzyścią dla osoby, która przechodzi na emeryturę. Dzięki temu podstawa wymiaru emerytury nie będzie niższa od tej ustalonej na 31 maja. Warto zaznaczyć, że zmiany w zasadach waloryzacji obowiązują tylko w tym roku.

Marki aut, które Polacy pokochali. Auto z miejsca 5. na pewno sam prowadziłeśMarki aut, które Polacy pokochali. Auto z miejsca 5. na pewno sam prowadziłeśCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Urzędniczka zakażona koronawirusem. Ratusz wydał zalecenia, sanepid bada sprawę
  2. Badania, które warto wykonywać przynajmniej raz w roku. Nie wolno o nich zapominać
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Nowe zmiany w Polsce już w poniedziałek, wielu może się zaskoczyć. Jest potwierdzenie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News