BiznesINFO.pl
Nowe radio SuperNova już nadaje

Pixabay/Andrzej Rembowski

Nowe-stare radio SuperNova. Nadawanie już się zaczęło

15 Maja 2021

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Udostępnij:

Słuchacze radia Wawa mogli poczuć się ostatnio zaskoczeni włączając swoją ulubioną radiostację. Dotychczasową rozgłośnię zastąpiła na falach SuperNova. Mimo zmiany nazwy na antenie znów słyszymy jedynie polską muzykę i doskonale znanych prezenterów, choć jednego z kultowych "głosów" Wawy niestety zabraknie. 

Z tego artykułu dowiesz się:

  • SuperNova zastąpiła radio Wawa

  • Skąd zmiana nazwy rozgłośni

  • Którego kultowego "głosu" Wawy w nowej stacji nie usłyszymy

SuperNova - nowa stacja radiowa już nadaje

To koniec pewnej epoki. Z dniem 4 maja 2021 roku po blisko 30 latach nadawania do historii przeszło radio Wawa. Zastąpiło je na falach radio SuperNova.

Wawa wystartowało w 1992 roku a jego ojcem założycielem był znany m.in. z “Teleexpressu” i “Wiadomości” dziennikarz Wojciech Reszczyński. Rozgłośnia często zmieniała format, początkowo na antenie obecna była głównie rockowa muzyka, w późniejszych latach przestawiano się bardziej na brzmienia popowe. W 2004 roku zdecydowano się na rewolucyjny krok i granie wyłącznie polskiej muzyki. 

Skąd zmiana nazwy? Powód jest banalny, od kilku lat Wawa była obecna już nie tylko w Warszawie i słuchacze z innych miast mogli czuć dysonans. 

 - Nie ukrywaliśmy, że mieliśmy problem z tym, jak nazwa Wawa jest odbierana w innych miastach poza Warszawą - mówił w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Zbigniew Benbenek, szef rady nadzorczej ZPR Media, do której należy rozgłośnia.

Mimo zmiany nazwy na antenie znów usłyszymy jedynie polskie utwory, zarówno te znane z lat 80’ i 90’ ubiegłego wieku, jak i najnowsze piosenki. Dominować ma ambitny pop, zniknąć ma za to mocno obecne w ostatnich latach w Wawie disco polo, co ma dać stacji szansę na otwarcie się na duże miasta. 

Pierwszą piosenką, jaką zagrało radio SuperNova był “Początek”, wielki przebój lata 2018, w wykonaniu Dawida Podsiadły, Krzysztofa Zalewskiego i Korteza. 

W radiu SuperNova usłyszymy również prezenterów znanych z Wawy. Zabraknie wśród nich kultowego Detektywa Inwektywa, którego telefoniczne żarty robiły furorę. Detektyw nie zdecydował się na kontynuowanie swoich śledztw w nowej rozgłośni. 

SuperNova w odróżnieniu od Wawy ma prezentować więcej publicystycznych treści. Zadbają o nie dziennikarze związani nie tylko z rozgłośnią, ale też z innymi mediami. 

Poza Warszawą radio SuperNova dostępne jest również m.in. w Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu, Łodzi, Szczecinie, Kielcach, Rzeszowie, czy Opolu.  

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Marek Bazak/EAST NEWS

Tarnów: Kuria oczekuje od władz miasta rezygnacji z zajęć o homofobii. Uważa, że są szkodliwe dla dzieci

CZYTAJ DALEJ

Podobne artykuły

CERT Orange wydał ważne ostrzeżenie

Polska i świat

CERT Orange wydał ostrzeżenie. Chodzi o "wangiri", pod żadnym pozorem nie oddzwaniaj na takie numery

Czytaj więcej >
Niemcy robią z Polski śmietnik

Polska i świat

Wywóz toksycznych odpadów do Polski. Prosto z Niemiec

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Kia będzie wzywać kierowców. Ponad 22 tys. aut koreańskiego producenta grozi pożarem

Czytaj więcej >
Emeryci oddają pieniądze za renty dożywotnie

Polska i świat

Coraz więcej emerytów decyduje się oddać nieruchomości za renty dożywotnie

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska i świat

Polacy nadal chcą przenosić firmy do Czech

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Coraz więcej kontroli gospodarki odpadami. Skarg jest coraz więcej

Czytaj więcej >