Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Polacy stworzyli ogromną i nielegalną fabrykę w Niemczech. Skonfiskowano 11 mln sztuk i 6 ton suszu
Maria Glinka
Maria Glinka 27.08.2020 02:00

Polacy stworzyli ogromną i nielegalną fabrykę w Niemczech. Skonfiskowano 11 mln sztuk i 6 ton suszu

Niemy z nielegalną fabryką
Pixnio

Konfiskata zawartości fabryki w Niemczech

We wtorek 25 sierpnia policja z Niemiec wtargnęła do fabryki, o której została poinformowana przez polskich śledczych. W niepozornych, zaniedbanych halach mieści się linia produkcyjna papierosów. Niemcy podejrzewają, że nielegalna działalność kwitnie w Kranenburgu w powiecie Kleve od 2016 r.

W momencie przyjazdu służb trwało rozładowywanie ciężarówki z polską rejestracją. Celnicy i policja z Niemiec aresztowała łącznie 12 mężczyzn z Polski i Ukrainy. Deutsche Welle przekazuje, że przejęto 11 mln papierosów, 6 ton tytoniu i wszystkie maszyny.

Niemcy z nielegalną fabryką

Policja z Niemiec wyznała, że nielegalna fabryka była bardzo dobrze wyposażona. Hala została odpowiednio ocieplona, a woń tytoniu nie przenikała na zewnątrz budynku. Chcąc ukryć nielegalny proceder, sprawcy samodzielnie wytwarzali prąd przy użyciu generatorów spalinowych.

Zdaniem śledczych w fabryce produkowano ok. 10 mln papierosów tygodniowo. Towar trafiał przede wszystkim na rynek brytyjski. Według szacunków celników z każdego ładunku sprawcy uzyskiwali ok. 3 mln euro. Prokurator z Niemiec postawił im już zarzut oszustw podatkowych do 100 mln euro.

<