rolnictwo-pxhere-cc0
pxhere.com
Autor Stanisław Węgrowski - 31 Maja 2020

MR kontra MEN. Szefowie resortów kłócą się o nauczycieli i pracę na polu

Nauczyciele byli ostatnio wzywani przez ministra rolnictwa do pracy na polu, a wypowiedź odbiła się głośnym echem i doprowadziła do konfliktu z MEN i ZNP. Jan Krzysztof Ardanowski nie przeprosił nauczycieli, a dzisiaj kolejny raz odniósł się do sprawy.

Nauczyciele wzywani do pracy na polu

Konflikt między ministrem rolnictwa a MEN i ZNP powstał po “skandalicznej” według związku nauczycieli wypowiedzi Ardanowskiego, której udzielił na antenie RMF FM. Przypomnijmy, że minister rolnictwa zaapelował do nauczycieli, aby poszli zbierać truskawki i pracować dla rolników.

Szef ZNP Sławomir Broniarz skomentował w rozmowie z serwisem Gazeta.pl wypowiedź ministra jako “głupią” i zarzucił mu arogancję. Z kolei minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski odpowiedział Ardanowskiemu, że nauczyciele wykonują swoją pracę, jednak w innej formule niż tradycyjne zajęcia z uczniami w szkole.

Nauczyciele nie zostaną przeproszeni

Minister rolnictwa wystosował list otwarty do ZNP, w którym zaatakował Broniarza i zarzucił mu pogardę wobec rolników. Ardanowski nie uważa, że nauczycielom należą się przeprosiny. Jak zaznaczył w liście, bardzo ceni pracę nauczycieli i tłumaczy, że jego wypowiedź odnosiła się do apelu, jaki wygłosił do całego społeczeństwa o wsparcie polskich rolników przy zbiorach.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Jacek Kurski odwołany po raz kolejny, kuriozum sprawy przerosło już wszystko. Sytuacja, jakiej jeszcze nie było

Sprawa nie ma jednak końca. Ardanowski nie odpuszcza i kolejny raz odniósł się do sprawy rolników i nauczycieli. Z okazji Święta Ludowego minister rolnictwa złożył w niedzielę wieniec przed pomnikiem Wincentego Witosa w Warszawie. Po złożeniu kwiatów Ardanowski kolejny raz skomentował spór z MEN, a jego wypowiedzi cytuje portal money.pl.

Twoja emerytura w czerwcu będzie wyliczona na dużo korzystniejszych warunkach. ZUS zdradził planyTwoja emerytura w czerwcu będzie wyliczona na dużo korzystniejszych warunkach. ZUS zdradził planyCzytaj dalej

Ardanowski kolejny raz mówi o nauczycielach

Minister powiedział, że polska wieś zasługuje na szacunek, a Polacy powinni być wdzięczni rolnikom. Według niego rolnicy to “ludzie zaradni, szlachetni i ciężko pracujący na chleb”. Potem już bezpośrednio nawiązał do swojej wypowiedzi o nauczycielach.

- Niektórzy uznali za upokarzające, że mają wykonywać pracę chłopa, to wyraz przekonania, że to praca hańbiąca, ujmę przynosi, a nie jest powodem do dumy. Przykro mi, że ktoś tak patrzy na sprawy polskiej wsi - mówił Jan Krzysztof Ardanowski, cytowany przez money.pl.

Marki aut, które Polacy pokochali. Auto z miejsca 5. na pewno sam prowadziłeśMarki aut, które Polacy pokochali. Auto z miejsca 5. na pewno sam prowadziłeśCzytaj dalej

Szef MR powiedział, że rolnikom zawsze należy się szacunek i to “nie jest żadna gorsza część społeczeństwa”. Ardanowski zwrócił też uwagę, że to rolnicy odpowiadają za bezpieczeństwo żywnościowe Polski.

- Nie rozumiem opinii i uszczypliwości pod adresem rolników, bagatelizowania ich pracy, a takie przypadki są - powiedział Ardanowski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Śmiertelny wypadek motocyklisty na S7. Droga jest zablokowana
  2. Dziurawiec jest jednym z najpopularniejszych ziół. Sławę zawdzięcza wspaniałym właściwościom zdrowotnym
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Nowe zagrożenie w Polsce. Eksperci nie mają wątpliwości

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News