Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Można dostać 1100 złotych co miesiąc. Studenci również się kwalifikują
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 31.05.2023 21:07

Można dostać 1100 złotych co miesiąc. Studenci również się kwalifikują

pieniądze
Domena publiczna

W tym roku w życie wszedł nowy dodatek na dziecko. Co ciekawe, ukończenie przez potomka 18. roku życia nie oznacza, że pieniądze przestaną przechodzić - trzeba jednak spełnić kilka warunków.

Świadczenia na dzieci sięgają tysięcy złotych

Programy wspierające rodziny w Polsce mają łączną wartość idącą w setki tysięcy złotych. Jak podaje portal gs24.pl, jedyne dziecko w rodzinie może w sumie liczyć na 120 tys. zł wsparcia.

Ilość pieniędzy rośnie wraz z liczbą dzieci. Przykładowo, dwójka potomstwa to już świadczenia, których łączna wartość sięga kwoty ponad dwa razy większej - aż 300 tys. zł.

Większość świadczeń do pełnoletności

Najbardziej znanym i popularnym świadczeniem jest oczywiście 500 plus. Jak przypomina portal gs24.pl, co miesiąc rodzice otrzymują 500 zł na każde dziecko w rodzinie do ukończenia przez dziecko 18. roku życia. Od przyszłego roku kwota tego świadczenia ma zostać zwaloryzowana do wysokości 800 zł.

Innym programem wsparcia dzieci w Polsce jest “Dobry Start”. Do 20. roku życia, niezależnie od dochodów rodziców, dziecko uczące się w szkole (a w zasadzie jego rodzice) otrzyma 300 zł. Jak podaje gs24.pl, w przypadku dzieci niepełnosprawnych limit zostaje wydłużony do 24. roku życia.

Świadczenie powyżej 18. roku życia

Portal gs24.pl podaje jednak, że jest świadczenie, w przypadku którego pieniądze wypłacane są nawet po przekroczeniu progu 18. roku życia przez dziecko. Otrzymują je ci Polacy, którzy mieszkają i pracują w Niemczech.

Konkretna wartość dodatku wynosi 250 euro w miesiącu - w przeliczeniu jest to około 1100 zł. Otrzymywanie pieniędzy powyżej 18. roku życia i po zakończeniu edukacji jest możliwe w przypadku rozpoczęcia studiów lub praktyki przez dziecko. Jak informuje gs24.pl - w innym przypadku świadczenie przepada po ukończeniu edukacji w szkole.