Ministerstwo Zdrowia o najnowszych tendencjach w pandemii
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Maria Glinka - 21 Października 2020

Rzecznik ministerstwa zdrowia nie wątpi. Wskazał winnych wzrostu zakażeń. Zgadzasz się?

Ministerstwo Zdrowia poszukuje winnych drastycznego przyrostu zachorowań na koronawirusa. Według rzecznika resortu Wojciecha Andrusiewicza do pogorszenia sytuacji epidemicznej w Polsce przyczynili się nie goście weselni czy podróżujący transportem miejskim, a restauratorzy oraz ich goście.

Ministerstwo Zdrowia na tropie nowego ogniska pandemii

Ministerstwo Zdrowia wdraża jesienną strategię przeciwdziałania koronawirusa. W celu odpowiedniej identyfikacji źródeł drugiej fali pandemii, rządzący starają się odnaleźć winowajców tak ogromnego wzrostu zachorowań.

Z dzisiejszej wypowiedzi rzecznika Ministerstwa Zdrowia Wojciecha Andrusiewicza wynika, że to goście w restauracjach rozprzestrzeniają koronawirusa w największym stopniu. Zdaniem przedstawiciela tłumy w lokalach sprawiają, że coraz więcej ludzi choruje na COVID-19.

Pojedziesz do lasu na grzyby, możesz wrócić z grzywną 500 zł. Na grzybiarzy czekają niemałe karyPojedziesz do lasu na grzyby, możesz wrócić z grzywną 500 zł. Na grzybiarzy czekają niemałe karyCzytaj dalej

- Z jednej strony brak odpowiedzialności osób, które celebrują spożywając nie tylko dania, ale i alkohol. Czasem zdarza się też nieodpowiedzialność restauratorów i podmiotów gospodarczych w tym zakresie – ocenił rzecznik Ministerstwa Zdrowia. Czy jesteś podobnego zdania?

Przypomnijmy, że od 17 października obowiązują dodatkowe ograniczenia w funkcjonowaniu gastronomii. Wszelkie punkty serwujące posiłki i napoje mogą działać wyłącznie w godzinach 6-21. Później produkty sprzedawane są wyłącznie na wynos. Na ten moment nie wiadomo, czy gastronomię dotkną kolejne, bardziej surowe obostrzenia.

Szykują surowe mandaty na wszystkich świętych. Z cmentarza możesz wrócić z ogromną karą, wiemy za coSzykują surowe mandaty na wszystkich świętych. Z cmentarza możesz wrócić z ogromną karą, wiemy za coCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia: problemem duże miasta

Radio Zet podaje, że od kilkunastu dni Ministerstwo Zdrowia notuje coraz wyższe wskaźniki zachorowań, zwłaszcza w dużych miastach, co w ocenie resortu jest powiązanie z dużym zapleczem gastronomicznym największych polskich metropolii.

Tylko dzisiaj w Krakowie zanotowano ponad 500 nowych przypadków koronawirusa, w Warszawie – prawie 500, w Łodzi – ponad 200, a w Toruniu – prawie 200. - To jest obraz tego, jak przebiega obecnie epidemia, tego, jak się zakażamy, a niestety zakażamy się w dużych miastach – ocenił rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Dzisiaj padł kolejny rekord w liczbie zakażeń. Liczba nowych przypadków SARS-CoV-2 po raz pierwszy od wybuchu pandemii przekroczyła próg 10 tys. (dokładnie 1040 nowych infekcji). Najbardziej niepokojąca sytuacja epidemiczna ma w dalszym ciągu miejsce w Małopolsce (1315) i na Mazowszu (1162). Ministerstwo Zdrowia poinformowało także o kolejnych 130 ofiarach śmiertelnych.

100 do 300 zł i nie trzeba nosić maseczki. Sąd jednak nie będzie pobłażliwy, grozi nawet więzienie100 do 300 zł i nie trzeba nosić maseczki. Sąd jednak nie będzie pobłażliwy, grozi nawet więzienieCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Kultowa dziennikarka przed śmiercią ujawniła kulisy pracy Elżbiety Jaworowicz. Jak znalazła się w TVP?
2. "Zaraz przeczytam, że jestem podły i zazdrosny". Jarosław Jakimowicz zupełnie niespodziewanie zaatakował kolegę
3. Poczta Polska zaskoczyła wszystkich, nowa usługa wielkim udogodnieniem. Klienci mają powody do radości

Po konsultacjach z Ministerstwem Zdrowia czas na kolejne rządowe restrykcje

W związku z podtrzymującą się tendencją wzrostową rząd zapowiada wprowadzenie kolejnych obostrzeń. Już jutro premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić kolejny pakiet restrykcji. Według nieoficjalnych doniesień Onetu jeszcze w tym tygodniu cała Polska znajdzie się w strefie czerwonej.

Taka decyzja ma być powiązana z niepokojącymi prognozami napływającymi do rządu, zgodnie z którymi już niebawem możemy mieć do czynienia z 30 tys. nowych przypadków SARS-CoV-2 dziennie.

Deszcz pieniędzy dla Polaków, dadzą nawet 37 tys. zł. Rusza nabór, procedura składania wniosków jest banalnaDeszcz pieniędzy dla Polaków, dadzą nawet 37 tys. zł. Rusza nabór, procedura składania wniosków jest banalnaCzytaj dalej

Premier Morawiecki oznajmił, że dzisiaj najprawdopodobniej zapadnie decyzja w sprawie rozszerzenia trybu nauczania zdalnego o starszych uczniów szkół podstawowych. Obecnie z domu uczą się wyłącznie dzieci ze szkół ponadpodstawowych, które są zlokalizowane w strefach czerwonych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tłok w miejskich autobusach. Ludzie za nic mają obostrzenia, przepychają się w komunikacji
  2. Mocne słowa ratowniczki do wszystkich osób nie noszących maseczek."Taki jesteś bohaterski? To zapraszam na SOR"
  3. Co z wyjazdem poza granice Polski? Najnowsze wytyczne MSZ
  4. Monety mogą być świetnym zabezpieczeniem na trudne czasy. Za niektóre kolekcjonerzy zapłacą fortunę
  5. Nadchodzi koniec uwielbianej sieciówki w Polsce. Jeszcze za nią zatęsknimy
  6. Tragedia z samego rana. Tajemnicza śmierć 35-letniego gwiazdora, pozostawił rodzinę, "jesteśmy w żałobie"
  7. Mikstura z ogórków kiszonych i czosnku ma piorunujące działanie. Przykra dolegliwość znika w klika chwil
Będziesz miał pieniądze, a z nich nie skorzystasz. Czekają Cię spore problemy z nowymi monetamiBędziesz miał pieniądze, a z nich nie skorzystasz. Czekają Cię spore problemy z nowymi monetamiCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News