Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Mężczyźni będą pracować dłużej? Posłanka Lewicy potwierdziła
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 08.12.2023 22:48

Mężczyźni będą pracować dłużej? Posłanka Lewicy potwierdziła

Seniorzy
Pixabay/pasja1000

Posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska została zapytana o zrównanie wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn. Z jej rozmowy z Radiem Zet dowiadujemy się, jakie jest stanowisko jej partii w tej sprawie i wiele wskazuje na to, że jeszcze przez długi czas mężczyźni będą pracować dłużej.

Wiek emerytalny w Polsce

Kwestie związane z wiekiem emerytalnym w Polsce budzą w społeczeństwie sporo kontrowersji i często wywołują zacięte dyskusje. Warto przypomnieć, że aktualnie w Polsce wiek emerytalny wynosi dla kobiet 60 lat, a dla mężczyzn - 65 lat. Ostatnio jedna z posłanek Lewicy została zapytana o to, jakie ma stanowisko w sprawie wyrównania wieku, w którym Polki i Polacy przechodzą na emeryturę.

Te sklepy znikną z galerii handlowych w Polsce. Właśnie ogłoszono likwidację

Posłanka Lewicy o wieku emerytalnym

Podczas rozmowy posłanki Lewicy z Radiem Zet padło pytanie o wiek emerytalny w Polsce. - O tym będzie decydowała wspólnie z premierem przyszła minister pracy i polityki społecznej - odpowiedziała Anna Maria Żukowska.

Następnie została zapytana o jej własne stanowisko w tej sprawie. - To temat, który jest bardzo wrażliwy dla Polek i Polaków. Myślę, że w ogóle powinniśmy rozważać nie dyskutowanie o wieku emerytalnym jako takim, tylko o zmianie systemu emerytalnego, np. o emeryturach obywatelskich, czyli gwarantowanej minimalnej emeryturze dla każdego, tak żeby nie było ubogich seniorem i seniorów - odpowiedziała Żukowska.

Lewica chce zrównania wieku emerytalnego?

Po tej odpowiedzi, posłanka Lewicy została oskarżona o to, że unika jednoznacznej odpowiedzi na postawione pytanie. - W tej chwili zdanie Lewicy jest takie, że nie należy zrównywać wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn. Powinien pozostać taki, jaki jest w tej chwili - przekazała Anna Maria Żukowska. 

Tagi: Emerytura