biznes finanse video praca handel Eko Energetyka polska i świat O nas
Obserwuj nas na:
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Poznański McDonald's zamknięty na czas dezynfekcji. 40 osób poddano kwarantannie
Stanisław Węgrowski
Stanisław Węgrowski 11.03.2020 01:00

Poznański McDonald's zamknięty na czas dezynfekcji. 40 osób poddano kwarantannie

Poznański McDonald's zamknięty na czas dezynfekcji. 40 osób poddano kwarantannie
Biznesinfo.pl

McDonald’s zamknięty przez koronawirusa

Restauracja sieci McDonald’s w Poznaniu musiała zostać zamknięta z powodu zagrożenia koronawirusem. Jako pierwsze o sprawie poinformowało wczoraj po południu Radio Poznań. Z ustaleń dziennikarzy wynika, że w lokalu sieci pracuje syn zarażonej koronawirusem kobiety (pierwsza zarażona osoba w stolicy Wielkopolski), która przebywa w szpitalu przy ul. Szwajcarskiej.

McDonald’s zagrożony. Władze zareagowały błyskawicznie

Chodzi o placówkę przy ul. Hetmańskiej. W związku z tym podjęto natychmiastową decyzję o zamknięciu tej restauracji McDonald’s.

- Zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników to nasz priorytet. Wczoraj wieczorem dowiedzieliśmy się, że nasz pracownik miał kontakt z osobą zarażoną koronawirusem. Dlatego wdrożyliśmy prewencyjnie procedurę zamknięcia restauracji przy ul. Hetmańskiej w Poznaniu w celu dezynfekcji - powiedziała dyrektor ds. korporacyjnych McDonalds Polska Anna Borys-Karwacka, cytowana przez portal WTK.

McDonald’s zamknięty na czas dezynfekcji

W związku z procedurą zamknięcia na czas dezynfekcji wszyscy pracownicy restauracji McDonald’s - około 40 osób - zostali poproszeni o pozostanie w domach. Jak podaje portal WTK, lokal na Hetmańskiej ma zostać otwarty po zakończeniu dezynfekcji, a po otwarciu pracować będzie tam nowy zespół, który nie był narażony na styczność z koronawirusem.

Koronawirus w Polsce

Koronawirus rozprzestrzenia się na całym świecie, także w Polsce. Rośnie liczba potwierdzonych zakażeń w naszym kraju. Aktualnie odnotowano 27 przypadków. W związku z epidemią koronawirusa rząd podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych w Polsce, zamknięciu placówek oświatowych, a także muzeów, kin i instytucji kultury.

Bądź na bieżąco - najważniejsze wiadomości z kraju i zagranicy
Google News Obserwuj w Google News
Stanisław Węgrowski
O autorze
Stanisław Węgrowski
Redaktor BiznesINFO
Wydawca Biznesinfo. Absolwent psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. W dziennikarstwie inspirują go sprawy społeczne, polityka, kultura oraz sport. DJ, jeden z założycieli kolektywu SONDA, działającego na warszawskiej scenie klubowej. Miłośnik zwierząt.
Zobacz wszystkie artykuły autora >
Wybór Redakcji
Jagody słoik
Tak oszukują na jagodach. Przed zakupem koniecznie sprawdź jeden szczegół
Lidl
Hit z Lidla pomoże przetrwać nawet największe upały. Klienci nie pożałują zakupu
Pieniądze
Nawet 1978,49 zł co miesiąc za urodzenie dziecka. Tym kobietom należy się dodatek z ZUS
Kiełbasy w sklepie
GIS ostrzega przed popularną wędliną. Wykryto w niej groźne bakterie
Bigos
Pilny komunikat od GIS. Wycofują popularny bigos ze sklepów, ryzyko dla klientów
telefon z PRL
Arcytrudny quiz o PRL. To nie tylko długie kolejki i kartki na mięso. Sprawdź się
Wybór Redakcji
BiznesINFO.pl
Obserwuj nas na: