BiznesINFO.pl

Biznesinfo.pl

Do Polski przylecą kolejne maseczki. Dwie wielkie firmy wznawiają wysyłkę

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Maseczka ochronna zakazana przez Chiny? Resort wyjaśnia

Informację o wznowieniu wysyłek przekazała Joanna Dębek z biura prasowego Ministerstwa Cyfryzacji. Przedstawicielka resortu podkreśla, w że sprawie zablokowania przez Chiny wysyłki materiałów ochronnych takich jak maseczka ochronna, doszło do nieporozumienia.

- To, co czytaliśmy w polskich mediach o tym, że resort cyfryzacji zablokował sprzedaż do Polski materiałów ochronnych m. in. maseczek z Chin, to nieprawdziwa informacja - powiedziała Dębek, cytowana przez Business Insider Polska.

Maseczka ochronna sprzedawana kilkaset procent drożej

Jak tłumaczy Dębek, ministerstwo za pośrednictwem ambasady skontaktowało się z chińskimi władzami, aby poprosić o działania, które mogą zapobiec nieuczciwym praktykom konsumenckim na największych chińskich platformach, jak AliExpress i Alibaba. Chodziło np. o sytuację, gdy ktoś zamawia hurtowe ilości maseczek ochronnych, a następnie sprzedaje je bardzo drogo.

- Wiemy, że z tych platform korzystają Polacy, o których ochronę praw konsumenckich nam chodzi. Dlatego zależało nam na zwróceniu uwagi i przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom handlowym. Chodzi m. in. o takie oferty, których ceny w ostatnich dniach skoczyły o kilkaset procent lub których opis wprowadza klientów w błąd, które są niezgodne z opisem - np. wszelkie oferty magicznych produktów rzekomo zwalczających koronawirusa - tłumaczy Joanna Dębek, cytowana przez BIP.

Maseczka ochronna znów do kupienia

W związku z tym chińskie władze podjęły decyzję o zamknięciu handlu materiałami ochronnymi takimi jak maseczka ochronna. - Reakcja strony chińskiej była nieadekwatna do naszej prośby, dlatego postanowiliśmy to nieporozumienie wyjaśnić. Udało się - powiedziała przedstawicielka MC.

Tagi:

Koronawiruszdrowiezakupy

Podobne artykuły

Polska i Świat

Zamek krzyżacki szuka nowego właściciela. Możesz nim zostać, jeśli dysponujesz kwotą 12 mln zł
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Posypią się spore mandaty. Najnowocześniejsze fotoradary staną w 147 lokalizacjach
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Zamienili opuszczone gospodarstwo w nielegalną fabrykę. Produkowali nawet milion papierosów na dobę
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Polska firma chce zrewolucjonizować branżę kolejową. Rusza na podbój niemieckiego rynku
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Oszuści podszywają się pod ZUS. Uważaj na fałszywe wiadomości
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Zainwestował 10 zł w zdrapkę i wygrał 500 000 złotych
Czytaj więcej >
Stanisław Węgrowski

Wydawca Biznesinfo. Absolwent psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. W dziennikarstwie inspirują go sprawy społeczne, polityka, kultura oraz sport. DJ, jeden z założycieli kolektywu SONDA, działającego na warszawskiej scenie klubowej. Miłośnik zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]