BiznesINFO.pl
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Loteria szczepionkowa ruszyła z kopyta. W dwa dni zapisało się ponad milion Polaków

3 Lipca 2021

Autor tekstu:

Maria Glinka

Loteria szczepionkowa cieszy się coraz większą popularnością. W przeciągu zaledwie dwóch dni chęć udziału w losowaniu zadeklarowało ponad milion osób. W puli nagród są pieniądze, hulajnogi elektryczne i samochody. Jednak nie każdy może o nie zawalczyć.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Ile osób zdecydowało się wziąć udział w losowaniu

  • Jakie nagrody przewiduje loteria szczepionkowa

  • Kto może w niej uczestniczyć

Loteria szczepionkowa kusi Polaków. Coraz więcej chętnych

Loteria szczepionkowa z każdym dniem przyciąga coraz więcej chętnych. Po skromnym starcie popularność losowania zdecydowanie wzrasta.

W czwartek 2 lipca, czyli dwa dni po uruchomieniu loterii szczepionkowej, minister Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu ds. Narodowego Programu Szczepień, zdradził we wpisie na Twitterze, że zgłosiło niewiele ponad 200 tys. osób. Wystarczył zaledwie jeden dzień, aby ta liczba wzrosła pięciokrotnie.

W piątek Dworczyk przekazał, że loteria szczepionkowa zarejestrowała już ponad milion zgłoszeń. “Zaszczep się i wygraj swoje bezpieczeństwo”, czytamy we wpisie. 

Loteria szczepionkowa ma na celu zachęcić Polaków do przyjmowania preparatu przeciwko koronawirusowi, choć na razie wszystko wskazuje na to, że Polacy mają większą chęć zgarnąć nagrody niż odwiedzać punkty szczepień. Z raportu Ministerstwa Zdrowia wynika bowiem, że w pierwszych dwóch dniach lipca liczba osób zaszczepionych wzrosła o niespełna 302 tys.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Loteria szczepionkowa z różnymi nagrodami, ale nie dla wszystkich

Loteria szczepionkowa przewiduje kilka kategorii nagród. Portal money.pl donosi, że codziennie można wygrać pieniądze - co 500 osoba otrzymuje 200 zł, a co 2 tys. osoba - 500 zł. Łączna pula nagród pieniężnych wynosi 14 mln 300 tys. zł.

Poza tym w każdą środę będą odbywały się losowania nagród tygodniowych. W trakcie 12 losowań będzie można wygrać 60 nagród pieniężnych rzędu 50 tys. zł i 720 hulajnóg elektrycznych.

Loteria szczepionkowa wyłoni także grono wybrańców, którzy sięgną po najwyższe nagrody. W ramach losowań miesięcznych do zgarnięcia są dwie nagrody pieniężne w wysokości 1 mln zł i 8 samochodów elektrycznych.

Jednak nie każdy może wziąć udział w losowaniu. Loteria szczepionkowa jest skierowana tylko do osób dorosłych w pełni zaszczepionych dwiema dawkami lub jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson. Rezygnacja z przyjęcia drugiej dozy Pfizera, Moderny czy AstraZeneki automatycznie blokuje dostęp do zapisów w loterii szczepionkowej.

Jak można dokonać zapisu? Organizatorzy przewidzieli kilka sposobów. Można zadzwonić na infolinię (989), wysłać SMS o treści SzczepimySie (880 333 333), zarejestrować się przez Internetowe Konto Pacjenta (IKP) lub odwiedzić najbliższy punkt szczepień.

Warto się pospieszyć, bo z każdym dniem przybywa chętnych, a więc prawdopodobieństwo wygranej maleje. Tym bardziej, że loteria szczepionkowa ma potrwać tylko do 30 września 2021 r.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Tagi:

Koronawiruspieniądze

Maria GlinkaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych i studentka dziennikarstwa na UW. Pierwsze doświadczenia w branży dziennikarskiej zdobywała w stacji TVN i na portalu Euractiv. Wielbicielka filmów Alejandro Innaritu, reportaży książkowych i filmowych, zwłaszcza na temat polityki oraz społecznych problemów w wymiarze globalnym i lokalnym.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

Poseł PiS zarobił 13 tys. zł za pięć minut pracy w podkomisji sejmowej

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Rekordowa sprzedaż polskich jabłek. Nie jest to jednak powód do radości

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszwa, 22.06.2020. Sad Okregowy.Rozprawa w sprawie pozwu w trybie wyborczym, jaki sztab wyborczy Andrzeja Dudy zlozyl przeciwko Rafalowi Trzaskowskiemu. N/z sala rozpraw w rezimie sanitarnym

Polska i Świat

Polski producent soków ogłosił upadłość. Firma idzie pod młotek

Czytaj więcej >
pixabay, IADE-Michoko

Polska i Świat

Embargo paliwowe wystartowało. Drożej jednak nie będzie

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Poczta Polska wprowadza rewolucję. Będziesz mógł wysłać list przez… internet

Czytaj więcej >
rolnictwo

Polska i Świat

Sprzedaż mąki ze świerszczy. Przewodniczący Rady ds. Rolnictwa mówi o ataku na rolników

Czytaj więcej >