LOT
Wikipedia/Adrian Pingstone
Autor Paulina Musianek - 5 Stycznia 2020

LOT postanowił zmienić trasy swoich lotów. Obawia się sporego zagrożenia

LOT podjął decyzję, przez którą trasy jego lotów pasażerskich ulegną zmianie. Chce uniknąć ogromnego ryzyka związanego z sytuacją w Iranie.

LOT zmienia trasy

LOT w odpowiedzi na atak USA, do którego doszło w nocy z 2 na 3 stycznia, zdecydował zmienić trasy niektórych swoich rejsów. Wszystkie rejsy PLL LOT, które wcześniej miały zaplanowany przelot przez przestrzeń powietrzną Iranu, polecą zmienionymi trasami - poinformował w sobotę PAP p.o. rzecznika spółki Michał Czernicki. Zmiany dotyczyć będą regularnych tras do Singapuru, Delhi w Indiach, Kolombo na Sri Lance oraz lotów czarterowych do Goa w Indiach i Bangkoku w Tajlandii.

Lepiej rób zapasy mięsa. Pierwszy kwartał roku będzie trudnyLepiej rób zapasy mięsa. Pierwszy kwartał roku będzie trudnyCzytaj dalej

– Bezpieczeństwo jest priorytetem dla Polskich Linii Lotniczych LOT. Stale monitorujemy sytuację w Iranie. Jesteśmy w kontakcie z polskim MSZ. W tym momencie decyzja jest taka, że nasze samoloty będą omijać przestrzeń Iranu – powiedział rzecznik spółki.

Decyzja LOT-u argumentowana jest obawą, że po zabiciu przywódcy irańskiej elitarnej jednostki Al-Kuds oraz jednego z dowódców proirańskiej milicji w Iraku Abu Mahdi al-Muhandis przez siły USA w Iraku, Iran może szukać odwetu. Polskie linie lotnicze chcą ominąć niebezpieczną teraz przestrzeń powietrzną tego kraju.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niewiele osób wie. Po śmierci Anna Jantar została uczczona w wyjątkowy sposób przez kultowego wykonawcę
  2. Z ostatniej chwili: znany polityk niespodziewanie trafił do szpitala
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od 1 stycznia zmiany w kontrolach drogowych. Policja sprawdzi jedną, ważną rzecz więcej w twoim aucie
  5. Fiskus zapuka do ciebie i zabierze pieniądze. Będziesz płacił podatki za zmarłych
  6. Będzie 14. emerytura! Wiadomo, kiedy emeryci dostaną dodatkowe pieniądze

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News