Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > LOT postanowił zmienić trasy swoich lotów. Obawia się sporego zagrożenia
Paulina Musianek
Paulina Musianek 05.01.2020 01:00

LOT postanowił zmienić trasy swoich lotów. Obawia się sporego zagrożenia

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

LOT zmienia trasy

LOT w odpowiedzi na atak USA, do którego doszło w nocy z 2 na 3 stycznia, zdecydował zmienić trasy niektórych swoich rejsów. Wszystkie rejsy PLL LOT, które wcześniej miały zaplanowany przelot przez przestrzeń powietrzną Iranu, polecą zmienionymi trasami - poinformował w sobotę PAP p.o. rzecznika spółki Michał Czernicki. Zmiany dotyczyć będą regularnych tras do Singapuru, Delhi w Indiach, Kolombo na Sri Lance oraz lotów czarterowych do Goa w Indiach i Bangkoku w Tajlandii.

– Bezpieczeństwo jest priorytetem dla Polskich Linii Lotniczych LOT. Stale monitorujemy sytuację w Iranie. Jesteśmy w kontakcie z polskim MSZ. W tym momencie decyzja jest taka, że nasze samoloty będą omijać przestrzeń Iranu – powiedział rzecznik spółki.

Decyzja LOT-u argumentowana jest obawą, że po zabiciu przywódcy irańskiej elitarnej jednostki Al-Kuds oraz jednego z dowódców proirańskiej milicji w Iraku Abu Mahdi al-Muhandis przez siły USA w Iraku, Iran może szukać odwetu. Polskie linie lotnicze chcą ominąć niebezpieczną teraz przestrzeń powietrzną tego kraju.

Tagi: LOT