BiznesINFO.pl

Pixy

W Londynie mówią o utracie kontroli, kolejne kraje zawieszają ruch. W poniedziałek możliwa decyzja Polski

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Wiktoria Pękalak

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  • Czy powinniśmy bać się nowej mutacji koronawirusa,

  • Jaką decyzję podjął rząd w Londynie w związku z sytuacją epidemiczną,

  • Czy Polacy będą mogli wrócić z Wielkiej Brytanii na święta.

Londyn: rząd podjął decyzję o lockdownie

Rząd w Londynie wprowadził lockdown czwartej kategorii ze względu na fakt pojawienia się na Wyspach nowej mutacji koronawirusa, którą niezwykle trudno kontrolować. Brytyjski minister zdrowia Matt Hancock zasugerował już, że Brytyjczycy nie mają co liczyć, na to, by ograniczenia zostały szybko zdjęte.

Teraz w wielkiej Brytanii opuszczanie domów jest zakazane, miejsca zamieszkania można opuszczać jedynie z ważnych powodów. W kolejnych dniach działać będą jedynie sklepy mające w swojej ofercie wyłącznie rzeczy niezbędne do życia. Zamknięte będą także wszystkie punkty usługowe, takie jak: fryzjer, salony kosmetyczne, ale także miejsca rekreacji, takie jak siłownie, czy kluby fitness.

Z informacji naczelnego lekarza Anglii Chrisa Whitty’ego wynika, że nie ma dowodów na to, by nowa mutacja koronawirusa była silniejsza i powodowała cięższy przebieg choroby lub, co istotniejsze, była odporna na szczepionkę. Wiadomo tylko, że nowy wariant rozprzestrzenia się o ok. 70 proc. szybciej od tego, który znamy.

Naukowcy są zdania, że wirus nie został przywieziony z zagranicy, lecz jest rodzimego pochodzenia. Do tej pory potwierdzono ok. 1000 przypadków zakażeń nową mutacją na 60 różnych obszarach geograficznych, podaje RMF24.

Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii mogą mieć problem z powrotem do kraju w święta. Bardzo możliwe, że połączenia lotnicze w Wielkiej Brytanii do Polski zostaną zawieszone. Problem ten ma być omawiany podczas posiedzenia rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. Posiedzenie takie ma mieć miejsce w poniedziałek.

Dziennikarz RMF FM Krzysztof Zasada przekazał, że już wczoraj odbyły się w tej sprawie rozmowy z rządowymi ekspertami medycznymi. Portal przekazał też, że już jutro ma zostać opublikowane nowe rozporządzenie, które będzie przewidywać kolejne obostrzenia, które mają wejść w życie już 28 grudnia.

Kolejne kraje zawieszają loty z Wielkiej Brytanii

Kolejne kraje dołączają do grona tych, które zawiesiły połączenia kolejowe i lotnicze z Wielką Brytanią. Wśród nich znalazły się: Belgia, Holandia i Włochy, a Niemcy powoli przymierzają się do tego samego.

Jest bardzo wiele pytań dotyczących tej nowej mutacji i czy nie ma jej jeszcze na kontynencie - powiedział cytowany przez portal belgijski premier Alexander De Croo.

Szef włoskiej dyplomacji Luigi Di Maio tłumaczył swoją decyzję tym, że obowiązkiem rządu jest ochrona zdrowia i życia Włochów.

Tagi:

Wielka BrytaniaLondyn

Podobne artykuły

Polska i Świat

W 2022 roku powstało w Polsce 32 tys. stron nowego prawa. Samo czytanie zajęłoby kilka tygodni
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Nowe święto państwowe. PiS chce ustanowić je jak najszybciej
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Płatne parkowanie w stolicy również w weekendy? Jest stanowisko warszawskiego ratusza
Czytaj więcej >

Polska i Świat

ZUS ostrzega. Nieświadomie możesz udostępnić swoje dane
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Ukradli worki z setkami tysięcy złotych i rozpłynęli się w powietrzu. Policja prosi o pomoc
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Podczas remontu znalazł w domu tajemniczą torbę. W środku znajdował się skarb
Czytaj więcej >
Wiktoria Pękalak

Redaktor Biznesinfo. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, student filozofii. Wcześniej w miesięczniku "Teatr". Niestrudzenie projektuje zasadę ekwiwalencji z osi odbioru na oś kombinacji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]