Kolejnego lockdownu nie będzie
Piotr Molecki/East News
Autor Wiktoria Pękalak - 21 Października 2020

Czy czeka nas oficjalny lockdown? Wiceminister zabrał głos

Lockdownu ma już nie być - po to wprowadzane są wszystkie obostrzenia. Zdaniem wiceministra zdrowia Waldemara Kraski nie stać na to żadnego europejskiego kraju.

Drugiego lockdownu ma nie być

Zarówno rzecznik rządu, jak i wiceminister zdrowia stwierdzili ostatnio zgodnie, że wprowadzane obostrzenia mają na celu uniknięcie konieczności wprowadzenia drugiego lockdownu.

— Myślę, że na całkowity lockdown nie stać żadnego kraju w Europie, dlatego tym bardziej nasze obostrzenia, które wprowadzamy, służą temu, abyśmy tego lockdownu uniknęli. To w naszych rękach jest, aby nie powtórzyła się sytuacja z wiosny, kiedy byliśmy zamknięci w domach, dzieci nie chodziły do szkoły, a gospodarka była zamrożona — powiedział Kraska na antenie Polskiego Radia 24, cytowany przez TVN24.

Mało kto wie, a oprócz emerytury można pobierać dodatek rzędu 2 tys. zł. Warunki przyznania są prosteMało kto wie, a oprócz emerytury można pobierać dodatek rzędu 2 tys. zł. Warunki przyznania są prosteCzytaj dalej

Kraska zaapelował też, by wszystkie obostrzenia traktować z należytą powagą i przestrzegać obostrzeń dla wspólnego bezpieczeństwa.

— Obostrzenia, które wprowadzamy, szczególnie w strefach czerwonych, doprowadzają do tego, że ilość zakażeń faktycznie spada. Niestety w całym kraju widzimy, że codzienne, nowe przyrosty zakażeń to są granice 8-9 tys. — informował Kraska.

Braki w kadrach

Kraskę zapytano także o dostępność respiratorów i łóżek w szpitalach. Wiceminister przekazał informację, że w tej chwili dostępnych jest 17 tys. łóżek.

— Mamy dostępne respiratory. Na każdą prośbę szpitala, który się do nas zgłasza, taki respirator jest wysyłany — powiedział.

Kierowco, lepiej pamiętaj, bo pożałujesz. Już niedługo za brak papierka wlepią Ci nawet 8,4 tys. zł karyKierowco, lepiej pamiętaj, bo pożałujesz. Już niedługo za brak papierka wlepią Ci nawet 8,4 tys. zł karyCzytaj dalej

Zdaniem Kraski tym, co w tej chwili stanowi najbardziej palący problem są braki w kadrach medycznych, co jest problemem już od wielu lat. Brakuje nie tylko lekarzy, ale też ratowników medycznych i pielęgniarek.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Kultowa dziennikarka przed śmiercią ujawniła kulisy pracy Elżbiety Jaworowicz. Jak znalazła się w TVP?
2. Jurek Owsiak zakażony, najgorszy scenariusz się spełnia. Jaki jest jego stan zdrowia?
3. Poczta Polska zaskoczyła wszystkich, nowa usługa wielkim udogodnieniem. Klienci mają powody do radości

Emerytury i renty w czasie pandemii. Świadczenia będą inaczej przekazywaneEmerytury i renty w czasie pandemii. Świadczenia będą inaczej przekazywaneCzytaj dalej

Walka z koronawirusem popłaca

Projekt zakłada, że osoby walczące z koronawirusem będą otrzymywały wynagrodzenie zasadnicze w wysokości przynajmniej 200 proc. przeciętnego wynagrodzenia zasadniczego przewidzianego na danym stanowisku pracy.

Zaznaczono też, że wynagrodzenie osób pracujących w trudnych warunkach, najbardziej narażonych na zakażenie, nie może być niższe niż wynagrodzenie, które pracownik skierowany do pracy przy osobach zakażonych koronawirusem „otrzymała w miesiącu poprzedzającym miesiąc, w którym wydana została decyzja o skierowaniu jej do pracy przy zwalczaniu epidemii”.

Poczta Polska zaskoczyła wszystkich, nowa usługa wielkim udogodnieniem. Klienci mają powody do radościPoczta Polska zaskoczyła wszystkich, nowa usługa wielkim udogodnieniem. Klienci mają powody do radościCzytaj dalej

Osoby, „które zostały powołane przez wojewodę, muszą zrezygnować z tej pracy, w której są obecnie i zostają oddelegowane najczęściej do innej placówki” otrzymają rekompensatę finansową, „w tym momencie to będzie 200 proc. pensji" - zaznaczył Kraska.

Jego zdaniem finansowa rekompensata to dość dobry sposób, by wynagrodzić pracę w trudnych warunkach.

— Wiem, że pieniądze tego wszystkiego nie zrekompensują, ale chociaż w tej formie państwo może podziękować lekarzom za ten trud, który ponoszą w tych innych miejscach — dodał Kraska.

Monety mogą być świetnym zabezpieczeniem na trudne czasy. Za niektóre kolekcjonerzy zapłacą fortunęMonety mogą być świetnym zabezpieczeniem na trudne czasy. Za niektóre kolekcjonerzy zapłacą fortunęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tłok w miejskich autobusach. Ludzie za nic mają obostrzenia, przepychają się w komunikacji
  2. Wielka gwiazda "Tańca z gwiazdami" zarażona koronawirusem. Możemy zapomnieć o występie w najbliższym czasie
  3. Co z wyjazdem poza granice Polski? Najnowsze wytyczne MSZ
  4. Monety mogą być świetnym zabezpieczeniem na trudne czasy. Za niektóre kolekcjonerzy zapłacą fortunę
  5. Nadchodzi koniec uwielbianej sieciówki w Polsce. Jeszcze za nią zatęsknimy
  6. Justyna Żyła pokazała roznegliżowane zdjęcie. Po chwili je usunęła, ale w internecie nic nie ginie (FOTO)
  7. Nie idź do piekarni, niech piekarnia pojawi się w twoim domu. Nieziemski, cudownie prosty chleb na śniadanie zrobisz błyskawicznie
Czego mogą spodziewać się emeryci w 2021 roku? Waloryzacja emerytur, podwyżki, 13. i 14. emerytura. Kompletna lista zmianCzego mogą spodziewać się emeryci w 2021 roku? Waloryzacja emerytur, podwyżki, 13. i 14. emerytura. Kompletna lista zmianCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News