BiznesINFO.pl
Lidl wprowadza nowe udogodnienia dla części klientów

eastnews/Arkadiusz Ziolek

Lidl wprowadza nietypowe udogodnienia. W sklepach skorzystać można teraz z nowych rozwiązań

25 Października 2020

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Udostępnij:

Lidl wprowadza nietypowe udogodnienia dla niektórych klientów, które mogą być zaskoczeniem dla konsumentów dokonujących zakupów w placówkach sieci. W związku z sytuacją epidemiczną w Polsce część osób będzie mogła skorzystać z kas pierwszeństwa. Nie chodz

Lidl wprowadza nowe udogodnienia

Lidl jak już informowaliśmy zareagował na sytuację epidemiczną w kraju wydłużając godziny otwarcia swoich placówek (część z nich pracuje od 6.00 do 23.00, 6.00 do 24.00, a niektóre nawet całodobowo). Teraz sieć wprowadza kolejne rozwiązania związane z najnowszymi rządowymi obostrzeniami.

Przypomnijmy, że podczas piątkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski zaprezentowali restrykcje dotyczące m.in. ograniczenia działalności lokali gastronomicznych, a także wprowadzenia nauki zdalnej dla uczniów klas 4-8. Ale podczas konferencji rządzący skierowali również apel do osób starszych, po 70. roku życia, by bez wyraźnej potrzeby nie opuszczali miejsca zamieszkania.

Lidl zareagował na te zalecenia i niezależnie od funkcjonujących w godz. 10.00 - 12.00 tzw. Godzin dla seniora wprowadził kasy pierwszeństwa dla osób starszych. Udogodnienie to nie będzie dotyczyło jednak tylko seniorów. Skorzystać z niego będą mogli również, jak podaje Radio Zet  wolontariusze dokonujący zakupów dla osób w podeszłym wieku,  ale też osoby zaangażowane w walkę z koronawirusem. 

- Są one dedykowane wolontariuszom wspierającym seniorów w dokonywaniu zakupów spożywczych, pracownikom sektora opieki medycznej (lekarzom, pielęgniarkom i pielęgniarzom, ratownikom medycznym) oraz przedstawicielom pozostałych służb (strażakom, policjantom, żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej czy strażnikom miejskim) niosącym pomoc osobom starszym lub tym przebywającym na kwarantannie - czytamy w komunikacie Lidla, którego treść przytacza Radio Zet.

1. PKO BP apeluje do klientów. Fałszywi pracownicy banku mogą pozbawić cię wszystkich oszczędności2. Uwaga rodzice i uczniowie, od dziś od rana nagła zmiana. Trzeba się przygotować, każdy musi wiedzieć3. Emerycie, nie musisz opłacać jednego z rachunków. Grono seniorów zwolnionych jest z opłaty 

Promocje w godzinach dla seniorów

W związku z przywróconymi w połowie października godzinami dla seniorów (jak już pisaliśmy, niezależnie od nowych obostrzeń mają one nadal funkcjonować), zgodnie z którymi od poniedziałku do piątku w sklepach obsługiwane mogą być wyłącznie osoby w wieku 60 plus, Lidl wprowadza promocje mające zachecić osoby starsze do robienia zakupów wyznaczonych dla nich godzinach. 

W nadchodzącym tygodniu (26-30 października) seniorzy będą mieli możliwość kupienia po promocyjnej cenie w placówkach Lidla pomarańczy (poniedziałek - środa) czy drugiej konserwy rybnej Nixe z 50 proc. zniżką (czwartek-piątek).

Na podobne rozwiązanie zdecydowała się Biedronka, która również zachęca promocjami osoby w wieku 60 plus do odwiedzania swoich placówek w godzinach 10.00-12.00. Jak już informowaliśmy, w mijającym tygodniu po niższej cenie oferowano m.in.  świeże mleko, herbatę Remsey w torebkach, czy szynkę konserwową Kraina Wędlin. By skorzystać z promocyjnej ceny trzeba być posiadaczem karty Moja Biedronka.

Przypomnijmy, że poza godzinami dla seniorów rząd wprowadził w ostatnim czasie również inne obostrzenia dotyczące placówek handlowych. Chodzi o przywrócenie limitów dotyczących liczby klientów mogących przebywać jednocześnie w sklepie. W obiektach handlowych o powierzchni powyżej 100 m kw może przebywać 1 osoba na każde 15 m. Limity obowiązują na terenach należących do tzw. czerwonej strefy, czyli zgodnie z wprowadzonymi wczoraj zasadami na terenie całego kraju.

Podobne artykuły

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Handel

Mecz z Hiszpanią i specjalną akcją w Lidlu. Sieciówka 4 piwa daje za darmo

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Handel

Ceny warzyw znów zaskakują. Tym razem tanie jak nigdy

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Handel

Warzywa tak drogie chyba jeszcze nie były. Przez zimną wiosnę płacimy krocie

Czytaj więcej >
Biedronka przyznała podwyżki pracownikom

Handel

Biedronka - zarobki 2021. Pensje poszły w górę i to na wielu szczeblach

Czytaj więcej >
Zinu

Handel

Ofensywa Zinu. Otwarto drugi bezobsługowy sklep firmy, ma mieć koncesję na alkohol

Czytaj więcej >
PHOTO: JOANNA GAJCY/EAST NEWS N/Z przydrozny handel przy drodze wojewodzkiej nr 801, zwanej Trasa Nadwislanska

Handel

Niemieckie produkty będą niestety drożeć. Zapowiedzieli sami Niemcy

Czytaj więcej >