Lidl wprowadza nowe udogodnienia dla części klientów
eastnews/Arkadiusz Ziolek
Autor Radosław Święcki - 25 Października 2020

Lidl wprowadza nietypowe udogodnienia. W sklepach skorzystać można teraz z nowych rozwiązań

Lidl wprowadza nietypowe udogodnienia dla niektórych klientów, które mogą być zaskoczeniem dla konsumentów dokonujących zakupów w placówkach sieci. W związku z sytuacją epidemiczną w Polsce część osób będzie mogła skorzystać z kas pierwszeństwa. Nie chodzi tylko o seniorów.

Lidl wprowadza nowe udogodnienia

Lidl jak już informowaliśmy zareagował na sytuację epidemiczną w kraju wydłużając godziny otwarcia swoich placówek (część z nich pracuje od 6.00 do 23.00, 6.00 do 24.00, a niektóre nawet całodobowo). Teraz sieć wprowadza kolejne rozwiązania związane z najnowszymi rządowymi obostrzeniami.

Przypomnijmy, że podczas piątkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski zaprezentowali restrykcje dotyczące m.in. ograniczenia działalności lokali gastronomicznych, a także wprowadzenia nauki zdalnej dla uczniów klas 4-8. Ale podczas konferencji rządzący skierowali również apel do osób starszych, po 70. roku życia, by bez wyraźnej potrzeby nie opuszczali miejsca zamieszkania.

Lidl zareagował na te zalecenia i niezależnie od funkcjonujących w godz. 10.00 - 12.00 tzw. Godzin dla seniora wprowadził kasy pierwszeństwa dla osób starszych. Udogodnienie to nie będzie dotyczyło jednak tylko seniorów. Skorzystać z niego będą mogli również, jak podaje Radio Zet wolontariusze dokonujący zakupów dla osób w podeszłym wieku, ale też osoby zaangażowane w walkę z koronawirusem.

- Są one dedykowane wolontariuszom wspierającym seniorów w dokonywaniu zakupów spożywczych, pracownikom sektora opieki medycznej (lekarzom, pielęgniarkom i pielęgniarzom, ratownikom medycznym) oraz przedstawicielom pozostałych służb (strażakom, policjantom, żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej czy strażnikom miejskim) niosącym pomoc osobom starszym lub tym przebywającym na kwarantannie - czytamy w komunikacie Lidla, którego treść przytacza Radio Zet.

Restauracje zamknięte, ale nie wszystkie. Jest wyjątek, ujawniamy gdzie możesz zjeść na miejscuRestauracje zamknięte, ale nie wszystkie. Jest wyjątek, ujawniamy gdzie możesz zjeść na miejscuCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. PKO BP apeluje do klientów. Fałszywi pracownicy banku mogą pozbawić cię wszystkich oszczędności
2. Uwaga rodzice i uczniowie, od dziś od rana nagła zmiana. Trzeba się przygotować, każdy musi wiedzieć
3. Emerycie, nie musisz opłacać jednego z rachunków. Grono seniorów zwolnionych jest z opłaty

Promocje w godzinach dla seniorów

W związku z przywróconymi w połowie października godzinami dla seniorów (jak już pisaliśmy, niezależnie od nowych obostrzeń mają one nadal funkcjonować), zgodnie z którymi od poniedziałku do piątku w sklepach obsługiwane mogą być wyłącznie osoby w wieku 60 plus, Lidl wprowadza promocje mające zachecić osoby starsze do robienia zakupów wyznaczonych dla nich godzinach.

W nadchodzącym tygodniu (26-30 października) seniorzy będą mieli możliwość kupienia po promocyjnej cenie w placówkach Lidla pomarańczy (poniedziałek - środa) czy drugiej konserwy rybnej Nixe z 50 proc. zniżką (czwartek-piątek).

Na podobne rozwiązanie zdecydowała się Biedronka, która również zachęca promocjami osoby w wieku 60 plus do odwiedzania swoich placówek w godzinach 10.00-12.00. Jak już informowaliśmy, w mijającym tygodniu po niższej cenie oferowano m.in. świeże mleko, herbatę Remsey w torebkach, czy szynkę konserwową Kraina Wędlin. By skorzystać z promocyjnej ceny trzeba być posiadaczem karty Moja Biedronka.

Przypomnijmy, że poza godzinami dla seniorów rząd wprowadził w ostatnim czasie również inne obostrzenia dotyczące placówek handlowych. Chodzi o przywrócenie limitów dotyczących liczby klientów mogących przebywać jednocześnie w sklepie. W obiektach handlowych o powierzchni powyżej 100 m kw może przebywać 1 osoba na każde 15 m. Limity obowiązują na terenach należących do tzw. czerwonej strefy, czyli zgodnie z wprowadzonymi wczoraj zasadami na terenie całego kraju.

Apostazja cieszy się coraz większym zainteresowaniem Polaków. Kościół strzelił we własne kolano?Apostazja cieszy się coraz większym zainteresowaniem Polaków. Kościół strzelił we własne kolano?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jurek Owsiak zakażony koronawirusem. "Apeluję: dbajcie o siebie"
  2. Dziś obchodziłaby urodziny. Agnieszka Kotulanka przegrała z niezwykle niebezpieczną chorobą, nie wolno jej lekceważyć
  3. Szykują się wielkie zmiany w godzinach dla seniorów. Apelowano o nie od początku
  4. Biedronka szykuje potężną niespodziankę. Będzie rozdawać vouchery na 20 złotych, musisz jednak być jednego dnia w sklepie
  5. Zwiększają dostawy maseczek i płynów do dezynfekcji. W jednej z największych sieci sklepów najprędzej je znajdziesz
  6. Nie żyje wschodząca gwiazda futbolu. 17-latek zmarł w tajemniczych okolicznościach, opłakują go czołowi piłkarze świata
  7. Niebiańska przyjemność spod ręki wybitnej kucharki. Rogaliki z przepisu siostry Anastazji nie mają sobie równych

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News