Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Lidl pilnie wycofuje wyjątkowo popularny produkt, za który zwróci pieniądze. Może być niebezpieczny
Stanisław Węgrowski
Stanisław Węgrowski 22.03.2022 09:07

Lidl pilnie wycofuje wyjątkowo popularny produkt, za który zwróci pieniądze. Może być niebezpieczny

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Lidl wycofuje wino

Lidl wycofuje ze sprzedaży wino Feind Balaton Rosé Cuvée. Brak informacji o alergenach w języku polskim został uznany za zagrożenie dla konsumentów - informuje Wirtualna Polska. W sytuacji spożycia produktu przez uczuloną osobę mogło dojść do reakcji alergicznej. Klientom wrażliwym na alergeny, w tym przypadku siarczyny odradza się spożywanie tego wina.

"W trosce o bezpieczeństwo konsumentów reakcja firmy Lidl Polska była natychmiastowa i przedmiotowy produkt wycofano ze sprzedaży" - poinformował Lidl. Siarczyny są powszechnie wykorzystywane w przemyśle winiarskim, jednak nie wszyscy mają na nie tolerancję. Na butelkach wina znajdowała się informacja o ich zawartości jedynie w języku angielskim.

Sieć Lidl zaznacza, że wino nie jest niebezpieczne dla osób, które nie są uczulone. Poza tym firma zapewnia, że pozostałe artykuły od Feind Lajos e.v. są bezpieczne dla konsumentów i nie będą wycofywane. "Producent Feind Lajos e.v. przeprasza wszystkich konsumentów za zaistniałą sytuację" - poinformował Lidl w oświadczeniu.

Lidl daje gwarancję wszystkim konsumentom, że zwróci pieniądze wszystkim osobom, które będą chciały zwrócić artykuł. Jednocześnie niemiecka sieć zapewnia, że do zwrotu nie będzie konieczne okazanie potwierdzenia zakupu.

Tagi: Zakupy wino sklep