Lidl wycofuje ze sprzedaży wino. Na etykiecie zabrakło informacji o zawartości siarczynów
By Henryk Borawski - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=30507644
Autor Stanisław Węgrowski - 10 Grudnia 2019

Lidl pilnie wycofuje wyjątkowo popularny produkt, za który zwróci pieniądze. Może być niebezpieczny

Lidl wycofuje ze swoich sklepów wino marki Feind Balaton Rosé Cuvée o pojemności 0,75 l. Etykieta produktu nie zawierała informacji w języku polskim o obecności siarczynów. Sieć wyjaśnia, że było to potencjalne zagrożenie dla alergików.

Lidl wycofuje wino

Lidl wycofuje ze sprzedaży wino Feind Balaton Rosé Cuvée. Brak informacji o alergenach w języku polskim został uznany za zagrożenie dla konsumentów - informuje Wirtualna Polska. W sytuacji spożycia produktu przez uczuloną osobę mogło dojść do reakcji alergicznej. Klientom wrażliwym na alergeny, w tym przypadku siarczyny odradza się spożywanie tego wina.

"W trosce o bezpieczeństwo konsumentów reakcja firmy Lidl Polska była natychmiastowa i przedmiotowy produkt wycofano ze sprzedaży" - poinformował Lidl. Siarczyny są powszechnie wykorzystywane w przemyśle winiarskim, jednak nie wszyscy mają na nie tolerancję. Na butelkach wina znajdowała się informacja o ich zawartości jedynie w języku angielskim.

Sieć Lidl zaznacza, że wino nie jest niebezpieczne dla osób, które nie są uczulone. Poza tym firma zapewnia, że pozostałe artykuły od Feind Lajos e.v. są bezpieczne dla konsumentów i nie będą wycofywane. "Producent Feind Lajos e.v. przeprasza wszystkich konsumentów za zaistniałą sytuację" - poinformował Lidl w oświadczeniu.

Lidl daje gwarancję wszystkim konsumentom, że zwróci pieniądze wszystkim osobom, które będą chciały zwrócić artykuł. Jednocześnie niemiecka sieć zapewnia, że do zwrotu nie będzie konieczne okazanie potwierdzenia zakupu.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News