L4 i zwrot z ZUS dla zarażonych koronawirusem
Unsplash/Free To Use Sounds
Autor Maria Glinka - 27 Lutego 2020

L4 i rekompensata z ZUS dla zarażonych koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia przygotowane

L4 oraz zwrot pieniężny z ZUS będzie przysługiwał osobom z odpowiednio potwierdzonym podejrzeniem koronawirusa. Budżet państwowy posiada rezerwę środków na działania zaradcze i leczenie związane z patogenem.

L4 wśród przywilejów dla zarażonych

L4 oraz rekompensata z ZUS będą dotyczyły osób, które trafią na odział szpitalny i ich stan zdrowia zostanie zakwalifikowany jako podejrzenie zakażania koronawirusem. Podobne korzyści mają objąć obywateli przebywających na kwarantannie - oznajmił w środę minister zdrowia Łukasz Szumowski.

W trakcie konferencji prasowej oświadczył także, że w wypadku "daleko idącej pewności o kontakcie z osobą zarażoną wirusem" to mimo dobrego samopoczucia obowiązuje 14-dniowa kwarantanna domowa. W trakcie tego czasu powinno się monitorować stan zdrowia.

Polska bogatsza od Portugalii. Doganiamy zachód?Polska bogatsza od Portugalii. Doganiamy zachód?Czytaj dalej

Środki państwowe na walkę z koronawirusem

Rezerwa ogólna państwa zawiera środki finansowe, które mogą zostać użyte na wszystkie niezbędne działania związane z prewencją czy leczeniem patogenu, rozprzestrzeniającego się w ekspresowym tempie po Europie - poinformował Michał Dworczyk, szef KPRM.

Mateusz Morawiecki ma do dyspozycji 200 milionów złotych. Szef rządu zwrócił się ostatnio do społeczeństwa z prośbą, aby nie szerzyć niepotrzebnie paniki zarówno w telewizji, jak i Internecie - podaje forsal.pl.

W celu weryfikacji informacji o obecności koronawirusa w Polsce zalecił zgłoszenie się do Ministerstwa Zdrowia. Zapewnił jednak, że pozostaje w stałym kontakcie z resortem zdrowia i bezzwłocznie zawiadomi obywateli, jeżeli przypadek patogenu pojawi się w Polsce.

DZISIAJ GRZEJE:
1. W listopadzie zapłaciłbyś za niego 25 zł. Dzisiaj można go sprzedać za 40 razy tyle
2. Radio Maryja promuje oburzające tezy na temat księży wykorzystujących dzieci. "Trzeba powiedzieć dość"

Walka z wirusem trwa

Z wypowiedzi rządzących wynika, że zostanie otwartych sześć nowych pracowni diagnostycznych zajmujących się koronawirusem, które mają wspierać pracę dwóch jak dotąd otwartych laboratoriów - podaje Business Insider Polska.

Co więcej, Polacy wracający z zagranicy będą otrzymywali specjalne komunikaty tekstowe związane z profilaktyką po powrocie do kraju. Wiadomości mają zawierać zalecenia, czego unikać i jak odpowiednio zachowywać się po przybyciu do Polski.

Również strona internetowa Ministerstwa Zdrowia ma zostać uzupełniona o niezbędne informacje dotyczące koronawirusa.

TOP 10: Tanie smartfony o zadziwiająco wysokiej jakości. Nie musisz wydawać fortuny na szybki i dobry telefonTOP 10: Tanie smartfony o zadziwiająco wysokiej jakości. Nie musisz wydawać fortuny na szybki i dobry telefonCzytaj dalej

Koronawirus rozszerza swój zasięg

Wszystkie działania podejmowane przez polski rząd są reakcją na rozprzestrzeniające się zagrożenie zarażenia koronawirusem, którego główne ognisko poza Azją znajduje się obecnie w północnych Włoszech.

Zasięg wirusa zwiększa się coraz szybciej. Jak donosi onet.pl dziś udokumentowano pierwsze przypadki zachorowań m.in. w Brazylii, Gruzji, Macedonii Północnej, Szwecji i Pakistanie. Łączna liczba potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem wzrosła do ponad 80 tys. osób. W samych Włoszech osób zainfekowanych jest 322 - informuje Business Insider Polska.

Według informacji opublikowanych przez Światową Organizację Zdrowia liczba potwierdzonych zakażeń w Chinach (411) jest niższa niż liczba infekcji poza tym państwem (427).

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szpital Bródnowski zamknął SOR. Dezynfekcja po pacjencie
  2. Lekarze nie chcieli zakwalifikować jej do przeszczepu. Wszystko przez bardzo rzadkie schorzenie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Media: Koronawirus na pokładzie samolotu Ryanair. Pierwszy przypadek
Absolutna awangarda elektroniczna. TOP 10 smartfonówAbsolutna awangarda elektroniczna. TOP 10 smartfonówCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News