BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Ranking najlepszych firm kurierskich. Zwycięzca daleko w tyle zostawił konkurencję

4 Listopada 2019

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Udostępnij:

Kurier ma wiele zalet - nie dość, że dostarczy przesyłkę szybko, to klient może ją otrzymać na wskazany adres. Usługi kurierskie są obecnie bardzo popularne. A która firma cieszy się największym uznaniem?

Kurier - który najlepszy?

Kurier może być dla nas zbawieniem, gdy potrzebujemy szybkiego dostarczenia przesyłki, ale też na konkretny adres. Niewątpliwie największą zaletą kurierów jest to, że otrzymujemy od nich przesyłkę bezpośrednio, co w przypadku zwykłej wysyłki nie jest możliwe. Pewnie wielu z Was zastanawiało się, który kurier jest najlepszy - jaką firmę wybrać? Czy ma to znaczenie jaką firmę wybiorę? Pomocny może się okazać najnowszy, dziesiąty Ranking Zaufanych Sklepów 2019, stworzony przez portal ceneo.pl. Zdaniem portalu “Dostawcą roku 2019” jest firma InPost. Pozostałe dwa miejsca na “pudle” zajęły kolejno DPD oraz DHL.

Ranking od klientów dla klientów

Ranking jest tworzony na podstawie ankiet, które kupujący w sklepach internetowych wypełniają po dokonanych zakupach w sklepach objętych programem. W 2019 roku poddanych analizie zostało 3 mln ankiet, które wylądowały w serwisie na przestrzeni tego roku. Konsumenci wyrażają swoje zdanie na temat przebiegu transakcji, obsługi sklepów  czy systemie dostawy.

- Przepis na sukces jest prosty - to ciężka praca i systematyczne polepszanie jakości usług. Klienci sklepów internetowych najchętniej wybierają dostawę do Paczkomatów InPost, bo jest szybka i wygodna. Dziś praktycznie żadna usługa kurierska nie jest w stanie osiągnąć lepszych terminów dotarcia z przesyłką do adresata - tłumaczy Rafał Brzoska, prezes InPost.

Kurier InPost też bardzo wysoko

Natomiast w badaniu NPS (Net Promoter Score), czyli ocenie satysfakcji klienta za rok 2018 w sektorze usług kurierskich pierwsze miejsce zdobyły Paczkomaty InPost. Na drugiej pozycji uplasował się DPD, z kolei usługi kurierskie InPost Kurier zajęły trzecie miejsce. Badanie przeprowadził portal furgonetka.pl. 

  1. Paczkomaty InPost

  2. DPD

  3. InPost Kurier

  4. GLS

  5. FedEx

  6. DHL

  7. Poczta Kurier48

  8. Paczka w RUCH-u

  9. GEIS

Żródło: Furgonetka.pl

- Cieszy mnie też wysoka ocena Kuriera InPost. Tę usługę budowaliśmy od podstaw - w oparciu o nasze doświadczenia i oczekiwania Polaków. Zaledwie kilka lat od startu jesteśmy w gronie najlepszych firm, które na swoją pozycję pracowały więcej niż dekadę. Naszą przewagą jest rozbudowana infrastruktura logistyczna, którą cały czas rozwijamy uruchamiając nowe sortownie. Ale przede wszystkim wygrywamy szybkością i skutecznością doręczeń - podkreśla prezes firmy InPost.

Podobne artykuły

Słowa Andrzeja Dudy o LGBT odbiły się szerokim echem w USA

Polska i świat

Ostra reakcja ambasady USA na słowa Dudy. Waszyngton także nie pozostał obojętny

Czytaj więcej >
Urlop

Polska i świat

Nie zadecydujesz sam kiedy pójdziesz na urlop, ale to nie jedyny problem. Przepis mnoży trudności

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 08.10.2019. Debata "Czas decyzji" w telewizji TVN24 z udzialem przedstawicieli ogolnopolskich komitetow wyborczych. N/z: Izabela Leszczyna, Marcin Horala, Adrian Zandberg, Krzysztof Bosak, Wladyslaw Kosiniak-Kamysz

Polska i świat

Wielkie zamieszanie wokół debaty prezydenckiej TVN. Niejasne okoliczności odwołania

Czytaj więcej >
By Radosław Botev - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=90396694

Polska i świat

Nie tylko pocztowcy. Czeka nas wielka fala protestów, kilka branż zapowiedziało strajki

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS 30.03.2020. Epidemia koronowirusa w Polsce Warszawa N/z Srodki ostroznosci w komunikacji miejskiej - koniecznosc zachowania bezpiecznej odleglosci wsrod pasazerow

Polska i świat

Poczekamy do połowy przyszłego tygodnia, potem rząd zdecyduje. Chodzi o kolejne obostrzenia

Czytaj więcej >
przejscie graniczne-Piotr Blawicki-East News

Polska i świat

Czechy zamknięte dla Śląska, ale wszyscy Polacy są podejrzani. Czeska policja może zatrzymać do kontroli także i ciebie

Czytaj więcej >