Przy wybieraniu firmy kurierskiej warto najpierw sprawdzić, jak oceniane są jej usługi
publicdomainpictures.net
Autor Stanisław Węgrowski - 4 Listopada 2019

Ranking najlepszych firm kurierskich. Zwycięzca daleko w tyle zostawił konkurencję

Kurier ma wiele zalet - nie dość, że dostarczy przesyłkę szybko, to klient może ją otrzymać na wskazany adres. Usługi kurierskie są obecnie bardzo popularne. A która firma cieszy się największym uznaniem?

Kurier - który najlepszy?

Kurier może być dla nas zbawieniem, gdy potrzebujemy szybkiego dostarczenia przesyłki, ale też na konkretny adres. Niewątpliwie największą zaletą kurierów jest to, że otrzymujemy od nich przesyłkę bezpośrednio, co w przypadku zwykłej wysyłki nie jest możliwe. Pewnie wielu z Was zastanawiało się, który kurier jest najlepszy - jaką firmę wybrać? Czy ma to znaczenie jaką firmę wybiorę? Pomocny może się okazać najnowszy, dziesiąty Ranking Zaufanych Sklepów 2019, stworzony przez portal ceneo.pl. Zdaniem portalu “Dostawcą roku 2019” jest firma InPost. Pozostałe dwa miejsca na “pudle” zajęły kolejno DPD oraz DHL.

13. emerytura stanęła pod znakiem zapytania. Rząd musi oszczędzać, więc obniży kwotę Trzynastki13. emerytura stanęła pod znakiem zapytania. Rząd musi oszczędzać, więc obniży kwotę TrzynastkiCzytaj dalej

Ranking od klientów dla klientów

Ranking jest tworzony na podstawie ankiet, które kupujący w sklepach internetowych wypełniają po dokonanych zakupach w sklepach objętych programem. W 2019 roku poddanych analizie zostało 3 mln ankiet, które wylądowały w serwisie na przestrzeni tego roku. Konsumenci wyrażają swoje zdanie na temat przebiegu transakcji, obsługi sklepów czy systemie dostawy.

- Przepis na sukces jest prosty - to ciężka praca i systematyczne polepszanie jakości usług. Klienci sklepów internetowych najchętniej wybierają dostawę do Paczkomatów InPost, bo jest szybka i wygodna. Dziś praktycznie żadna usługa kurierska nie jest w stanie osiągnąć lepszych terminów dotarcia z przesyłką do adresata - tłumaczy Rafał Brzoska, prezes InPost.

Ceny prądu wzrosną niebawem. Oprócz podwyżki jest jeszcze przykra niespodziankaCeny prądu wzrosną niebawem. Oprócz podwyżki jest jeszcze przykra niespodziankaCzytaj dalej

Kurier InPost też bardzo wysoko

Natomiast w badaniu NPS (Net Promoter Score), czyli ocenie satysfakcji klienta za rok 2018 w sektorze usług kurierskich pierwsze miejsce zdobyły Paczkomaty InPost. Na drugiej pozycji uplasował się DPD, z kolei usługi kurierskie InPost Kurier zajęły trzecie miejsce. Badanie przeprowadził portal furgonetka.pl.

 1. Paczkomaty InPost
 2. DPD
 3. InPost Kurier
 4. GLS
 5. FedEx
 6. DHL
 7. Poczta Kurier48
 8. Paczka w RUCH-u
 9. GEIS

Żródło: Furgonetka.pl

- Cieszy mnie też wysoka ocena Kuriera InPost. Tę usługę budowaliśmy od podstaw - w oparciu o nasze doświadczenia i oczekiwania Polaków. Zaledwie kilka lat od startu jesteśmy w gronie najlepszych firm, które na swoją pozycję pracowały więcej niż dekadę. Naszą przewagą jest rozbudowana infrastruktura logistyczna, którą cały czas rozwijamy uruchamiając nowe sortownie. Ale przede wszystkim wygrywamy szybkością i skutecznością doręczeń - podkreśla prezes firmy InPost.

ZOBACZ TAKŻE:

 1. Kolejny bat na kierowców. Mandat 500 zł za popularną metodę prowadzenia auta
 2. Wiemy skąd wzięły się pieniądze na trzynastą emeryturę. Wielu Polakom się to nie spodoba
 3. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
 4. ZUS masowo zabiera zasiłki. Matki pozostają bez środków do życia
 5. Joanna Krupa urodziła. Znamy płeć i imię dziecka
 6. GIS pilnie wycofuje popularną przyprawę. Jest skażona groźną bakterią, lepiej od razu ją wyrzucić
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News