BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Ranking najlepszych firm kurierskich. Zwycięzca daleko w tyle zostawił konkurencję
Stanisław Węgrowski
Stanisław Węgrowski 22.03.2022 09:08

Ranking najlepszych firm kurierskich. Zwycięzca daleko w tyle zostawił konkurencję

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Kurier - który najlepszy?

Kurier może być dla nas zbawieniem, gdy potrzebujemy szybkiego dostarczenia przesyłki, ale też na konkretny adres. Niewątpliwie największą zaletą kurierów jest to, że otrzymujemy od nich przesyłkę bezpośrednio, co w przypadku zwykłej wysyłki nie jest możliwe. Pewnie wielu z Was zastanawiało się, który kurier jest najlepszy - jaką firmę wybrać? Czy ma to znaczenie jaką firmę wybiorę? Pomocny może się okazać najnowszy, dziesiąty Ranking Zaufanych Sklepów 2019, stworzony przez portal ceneo.pl. Zdaniem portalu “Dostawcą roku 2019” jest firma InPost. Pozostałe dwa miejsca na “pudle” zajęły kolejno DPD oraz DHL.

Ranking od klientów dla klientów

Ranking jest tworzony na podstawie ankiet, które kupujący w sklepach internetowych wypełniają po dokonanych zakupach w sklepach objętych programem. W 2019 roku poddanych analizie zostało 3 mln ankiet, które wylądowały w serwisie na przestrzeni tego roku. Konsumenci wyrażają swoje zdanie na temat przebiegu transakcji, obsługi sklepów  czy systemie dostawy.

- Przepis na sukces jest prosty - to ciężka praca i systematyczne polepszanie jakości usług. Klienci sklepów internetowych najchętniej wybierają dostawę do Paczkomatów InPost, bo jest szybka i wygodna. Dziś praktycznie żadna usługa kurierska nie jest w stanie osiągnąć lepszych terminów dotarcia z przesyłką do adresata - tłumaczy Rafał Brzoska, prezes InPost.

Kurier InPost też bardzo wysoko

Natomiast w badaniu NPS (Net Promoter Score), czyli ocenie satysfakcji klienta za rok 2018 w sektorze usług kurierskich pierwsze miejsce zdobyły Paczkomaty InPost. Na drugiej pozycji uplasował się DPD, z kolei usługi kurierskie InPost Kurier zajęły trzecie miejsce. Badanie przeprowadził portal furgonetka.pl. 

  1. Paczkomaty InPost

  2. DPD

  3. InPost Kurier

  4. GLS

  5. FedEx

  6. DHL

  7. Poczta Kurier48

  8. Paczka w RUCH-u

  9. GEIS

Żródło: Furgonetka.pl

- Cieszy mnie też wysoka ocena Kuriera InPost. Tę usługę budowaliśmy od podstaw - w oparciu o nasze doświadczenia i oczekiwania Polaków. Zaledwie kilka lat od startu jesteśmy w gronie najlepszych firm, które na swoją pozycję pracowały więcej niż dekadę. Naszą przewagą jest rozbudowana infrastruktura logistyczna, którą cały czas rozwijamy uruchamiając nowe sortownie. Ale przede wszystkim wygrywamy szybkością i skutecznością doręczeń - podkreśla prezes firmy InPost.

Tagi: Polska inpost