pilne
biznesinfo
Autor Maria Glinka - 17 Marca 2020

Kolejny ogromny wzrost liczby zarażonych, Polska przekroczyła ważną barierę. Najnowsze informacje ministerstwa

Koronawirus coraz szybciej rozprzestrzenia się nad Wisłą. Liczba osób zakażonych w Polsce przekroczyła 200 osób. W związku z COVID-19 zmarła kolejna osoba – podaje w najnowszym komunikacie resort zdrowia

Koronawirus zbiera obfite żniwo

Koronawirus swoim zasięgiem obejmuje już niemal całą Polskę. Dzisiaj rano ministerstwo zdrowia poinformowało o 28 nowych przypadkach, co daje łącznie liczbę 205 osób zakażonych w Polsce.

Pozytywne wyniki testów laboratoryjnych dotyczą pacjentów z woj. kujawsko-pomorskiego (7 osób), pomorskiego (6), mazowieckiego (3), lubelskiego (3), śląskiego (3), małopolskiego (2), warmińsko-mazurskiego (2), opolskiego (1) i zachodniopomorskiego (1). Stan chorych jest stabilny.

Jedynym regionem, który jak dotąd nie odnotował przypadków zakażenia koronawirusem jest woj. podlaskie. W tym niechlubnym rankingu zdecydowanie prowadzi Mazowsze, gdzie zainfekowanych jest 39 osób. Następnie plasuje się woj. łodzkie (36 osób) i dolnośląskie (26 osób).

Biedronka z komunikatem dla swoich klientów. Sztab kryzysowy przekazał ważne wiadomościBiedronka z komunikatem dla swoich klientów. Sztab kryzysowy przekazał ważne wiadomościCzytaj dalej

5 ofiara śmiertelna

Jednocześnie resort oznajmił, że doszło do kolejnego zgonu, tym razem w szpitalu w Wałbrzychu. Zmarł mężczyzna w wieku 57 lat, który miał choroby współistniejące – czytamy na Twitterze.

Jest to już 5 ofiara COVID-19 w naszym kraju.

Liczby będą rosnąć

Minister zdrowia Łukasz Szumowski oznajmił, że liczba zainfekowanych w tym tygodniu to nie jedyna rzecz, która z całą pewnością wzrośnie. Szef resortu przyznał, że tak samo jak w innych krajach europejskich, tak i w Polsce ilość testów laboratyryjnych zostanie zwiększona - podaje Dziennik Gazeta Prawna.

Mimo tego zaapelował do obywateli, aby stosowali się do ograniczeń wynikających ze stanu zagrożenia epidemicznego, który trwa od soboty. Zdaniem Szumowskiego "ograniczenie kontaktu w ciągu najbliższych 7-10 dni poskutkuje obniżeniem tempa rozprzestrzeniania koronawirusa".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Pacjent z podejrzeniem koronawirusa przyszedł do Blue City. Nie doczekali się na karetkę, sami pojechali do szpitala
  3. Z bronią w ręku ukradli 100 tys. maseczek. Przez koronawirusa dochodzi do strasznych wydarzeń
  4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  5. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  6. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  7. Polka leciała samolotem akcji "Lot do Domu". Jest oburzona tym, jak ją potraktowali, opowiedziała wszystko
Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News