Koronawirus w Polsce - 13 nowych zakażeń
Pixabay/geralt
Autor Maria Glinka - 12 Marca 2020

Pandemia postępuje w jeszcze szybszym tempie. Kilkanaście nowych zarażeń w Polsce

Koronawirus zbiera coraz bardziej obfite żniwo w Polsce. Nad ranem potwierdzono 13 nowych przypadków zakażenia. Łącznie zainfekowane są już 44 osoby.

Koronawirus coraz groźniejszy

Koronawirus swoim zasięgiem obejmuje coraz więcej punktów na mapie Polski. Z 13 osób, które według Ministerstwa Zdrowia dołączyły do grona osób zakażonych, cztery przebywają w województwie lubelskim, trzy na Dolnym Śląsku, trzy na Śląsku, dwie na Mazowszu i jedna w województwie łódzkim.

Pacjenci z województwa lubelskiego przebywają w szpitalu w Lublinie, a ci z Dolnego Śląska – we Wrocławiu i Oleśnicy. Z kolei osoby ze Śląska otrzymały opiekę medyczną w Sosnowcu, Chorzowie i Zawierciu. Pacjenci z Mazowsza są hospitalizowani w Warszawie, a z województwa łódzkiego – w Łodzi.

Wypłaty 500 plus mogą być zagrożone. Tylko jedna grupa beneficjentów może spać spokojnieWypłaty 500 plus mogą być zagrożone. Tylko jedna grupa beneficjentów może spać spokojnieCzytaj dalej

Lublin z największym wzrostem liczby zarażonych

Aż cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem odnotowano w województwie lubelskim – wszystkie te osoby, których kondycja jest dobra, miały kontakt z pacjentem z Bełżyc. Jego stan oraz kobiety, która trafiła do szpitala we wtorek, jest ciężki, ale stabilny.

Do godziny 16 w środę w woj. lubelskim przebywało na obserwacji 14 osób z podejrzeniem koronawirusa. 128 mieszkańców przebywa na kwarantannie, a liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym wyniosła 1040.

Różny stan zdrowia pacjentów z Wrocławia

Osób zarażonych patogenem na Dolnym Śląsku jest w sumie siedem, a hospitalizowanych - pięć. Urszula Małecka, rzeczniczka prasowa szpitala, przekazała informację o stanie zdrowia dwóch nowych pacjentów, który „jest dobry”. Są to mężczyźni w młodym i średnim wieku – podaje bankier.pl.

Lekarzy niepokoi natomiast stan 73-letniego pacjenta, który jest obciążony również innymi schorzeniami. Mężczyzna, który zaraził się od członka rodziny z USA, uskarża się na problemy z oddychaniem. 74-letnia kobieta, która należy do jego rodziny, również jest w stanie ciężkim.

W bardzo dobrej kondycji jest pierwszy 26-letni pacjent, który parę dni temu trafił do szpitala we Wrocławiu po tym jak wrócił z Wielkiej Brytanii.

W kwarantannie domowej we Wrocławiu przebywa młoda kobieta, która jest z tego samego ogniska epidemiologicznego co 73-letni mężczyzna i 74-letnia kobieta. Izolacja obejmuje także jej męża i siedmiomiesięczne dziecko. Mąż przeszedł już infekcję koronawirusem, ale bezobjawowo.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już za dwa miesiące całkowicie zniknie z rynku. Radykalna zmiana dotknie 9 mln Polaków
2. Wielkopolska: Zakażony rozdawał w niedzielę komunię świętą

Coraz więcej zarażonych na Śląsku

Z 8 do 11 zwiększyła się liczba zainfekowanych w województwie śląskim. Pacjenci ze szpitala w Zawierciu to starsza kobieta i mężczyzna w sile wieku. Stan kobiety jest dobry, natomiast mężczyzny – poważny. Z kolei kondycja pacjentki, która przebywa w Chorzowie, również jest oceniana jako dobra.

Ośmioro pacjentów, u których wcześniej potwierdzono obecność koronawirusa, przebywa w szpitalach w Cieszynie i Raciborzu. Stan trzech osób, wśród których znajduje się 8-letnie dziecko, jest dobry. Z kolei kondycja pacjentki z Raciborza budzi niepokój, a stan pozostałych hospitalizowanych w tym szpitalu jest stabilny i nie zagraża życiu. Wszyscy pacjenci przebywający w tym szpitalu to mieszkańcy Rybnika, z których cztery osoby podróżowały wspólnie jednym autokarem.

Nie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychNie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychCzytaj dalej

Najgorsze dopiero przed nami

Minister zdrowia Łukasz Szumowski przyznał, że wszystkie nowe przypadki zarażenia dotyczą osób, co do których istniało duże ryzyko infekcji – podają wiadomości.wp.pl.

Szumowski poinformował także, że liczba zarażonych w Polsce osiągnie niedługo poziom stu osób. Resort przewiduje, że „za tydzień lub trochę dłużej będziemy dochodzili do takiej ilości osób zakażonych jak w innych krajach, czyli do tysiąca, może nieco mniej”.

Chcąc ostudzić emocje społeczeństwa Szumowski przypomniał w programie TVN24, że w Polsce jest kilkadziesiąt tysięcy testów na obecność wirusa, a dziennie można ich wykonać ok. 2 tys. „To nie jest mało” – przyznał minister.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pożar domu jednorodzinnego na Mokotowie. Jedna osoba zginęła
  2. Krzysztof Jackowski ponownie zabrał głos w sprawie epidemii. Według jasnowidza nadchodzi przełom
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. O krok od paniki w Zakopanem. Niepokojące doniesienia o autobusach, władze zabrały głos
Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News