BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Korea Północna podjęła ważne decyzje. Reżim ustalił "nowe strategie odstraszania nuklearnego"
Stanisław Węgrowski
Stanisław Węgrowski 22.03.2022 09:00

Korea Północna podjęła ważne decyzje. Reżim ustalił "nowe strategie odstraszania nuklearnego"

This undated picture released from North Korea's official Korean Central News Agency (KCNA) on May 24, 2020 shows North Korean leader Kim Jong Un attending the Central Military Commission of the Workers' Party of Korea in an undisclosed location in North
STR/AFP/East News

Korea Północna zbroi się

O przebiegu spotkania poinformowała północnokoreańska agencja KCNA. Na posiedzeniu omawiano wzmocnienie sił nuklearnych Korei Północnej. Na posiedzeniu, któremu przewodniczył Kim Dzong Un, przywódca Korei Północnej opracowano "nowe strategie mające na celu dalsze zwiększenie (środków) odstraszania nuklearnego kraju i postawienie strategicznych sił zbrojnych w stan gotowości". 

Korea Północna szykuje się jak na wojnę

Ponadto władze Korei Północnej omawiały "skuteczne powstrzymanie utrzymujących się dużych lub małych zagrożeń militarnych ze strony wrogich sił”. Jak przekazała agencja KCNA, Korea Północna chce wzmocnić zdolności krajowej armii i już zaczęła działania w tym celu. Kim Dzong Un już przekazał instrukcje swoim podwładnym.

Komunikat przekazany przez agencję KCNA nie jest zbyt szczegółowy. Nie podano precyzyjnych informacji o posiedzeniu, któremu przewodniczył Kim Dzong Un. Nie wiadomo kiedy spotkanie miało miejsce, ale w drugiej depeszy wskazano, że przywódca Korei Północnej "wydał rozkaz siłom zbrojnym" w sobotę 23 maja - informuje Onet za agencją AFP.

Przywódca Korei Północnej w końcu się pokazał

Kim Dzong Un pojawił się publicznie po raz pierwszy od 1 maja. Wtedy uczestniczył w otwarciu fabryki nawozów, gdzie przeciął wstęgę. Media od dłuższego czasu donosiły o jego problemach zdrowotnych, jednak informacje nie zostały potwierdzone. Absencja przywódcy Korei Północnej mogła być spowodowana ograniczeniami w związku z pandemią koronawirusa. Władze Korei Północnej dalej utrzymują, że w kraju nie ma ani jednego przypadku zakażenia.