Kielce - Poczta Polska znalazła węża boa
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Maria Glinka - 11 Czerwca 2020

Egzotyczne zwierzę w sortowni poczty w Kielcach. Pracownicy oniemieli

W sortowni Poczty Polskiej w Kielcach doszło do niecodziennego odkrycia. Oddział poinformował, że między przesyłkami pełzał kolumbijski boa tęczowy. Zwierzę trafiło już do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Boa z rodziny dusicieli w Kielcach

O odkryciu węża boa filia Poczty Polskiej w Kielcach niezwłocznie poinformowała lokalną policję i straż pożarną. Zwierzę udało się bez problemów schwytać i przekazać Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami – Oddział Kielce, który poszukuje nowego lub starego właściciela gada.

Spółka w Kielcach oznajmiła, że nie są znane okoliczności tego zdarzenia. Nie wiadomo, kiedy i skąd uciekł boa oraz jak długo przebywał między pakunkami – podaje bankier.pl.

Jazda rowerem po alkoholu może kosztować cię więcej niż myślisz. Grożą spore mandatyJazda rowerem po alkoholu może kosztować cię więcej niż myślisz. Grożą spore mandatyCzytaj dalej

Nie wszystkie zwierzęta można wysłać pocztą

Przy okazji nietypowego odkrycia w oddziale w Kielcach, Poczta Polska przypomina, że w paczkach i przesyłkach kurierskich można transportować jedynie żywe ptaki bądź owady. Rzeczniczka prasowa Poczty Polskiej Justyna Siwek apeluje o „odpowiednie zapakowanie tych zwierząt i właściwe oznakowanie przesyłki. Niedozwolone jest wysyłanie innych zwierząt”.

Przedstawicielka Poczty wyznała, że przypadek w Kielcach to nie pierwsza tego typu sytuacja, ponieważ z paczek już parokrotnie wypełzały niebezpieczne zwierzęta. Siwek wyjawiła, że kiedyś pocztą wysłano nawet pawia. Przesyłanie innych zwierząt niż zezwalają regulaminy usług pocztowych może stanowić zagrożenie dla ich życia, ale i dla bezpieczeństwa pracowników.

Bill Gates powiększył swój majątek. Wszystko za sprawą trafnej inwestycjiBill Gates powiększył swój majątek. Wszystko za sprawą trafnej inwestycjiCzytaj dalej

Jak wygląda procedura przesyłania zwierząt pocztą?

Wysyłka zwierzęcia jest możliwa tylko w paczce pocztowej lub przy pomocy usługi kurierskiej Pocztex w serwisach Ekspres 24, Kurier Miejski lub Kurier Bezpośredni. W takim wypadku koniecznie trzeba zaznaczyć opcję „ostrożnie”.

Do obowiązków nadawcy należy wybór odpowiedniego opakowania, zgodnego z zasadami dotyczącymi ochrony zwierząt. Na pudełku należy umieścić nalepkę lub napis w kolorze czerwonym „żywe zwierzę” i „ostrożnie” oraz oznaczenia, gdzie znajduje się góra, a gdzie dół pakunku.

Wzrósł VAT na wiele produktów. Niektóre z nich kosztują nas sporo drożejWzrósł VAT na wiele produktów. Niektóre z nich kosztują nas sporo drożejCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Były dyrektor WHO przerwał milczenie. Według niego koronawirus sam zniknie
  2. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kolejne odmrożenia w Polsce już na długi weekend. Jest decyzja, wspaniała wiadomość

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News