Kaufland czeka strajk pracowników
Wikipedia/Lowdown/Commons
Autor Maria Glinka - 5 Marca 2020

Niemiecka sieciówka może nagle zamknąć przed tobą drzwi. Związkowcy wcale nie żartują

Kaufland już niedługo może zmierzyć się z poważnymi utrudnieniami w obsłudze klientów w związku z planowanym strajkiem pracowników. Wszystko przez brak porozumienia w sprawie podwyżek między związkowcami a zarządem sklepu w Polsce. Pracownicy marketu żądają, aby ich wynagrodzenia wzrosły o 800 złotych.

Kaufland poszedł na ustępstwa, ale dla związkowców to za mało

Kaufland wprowadził podwyżki pensji od 1 marca, które nie usatysfakcjonowały pracowników – pisze money.pl. Zgodnie z nowymi stawkami kasjer-sprzedawca zarabia między 3,2 tys. a 3,9 tys. zł brutto. Dla porównania pensja w konkurencyjnym Lidlu na tym stanowisku waha się między 3,1 tys. zł a 4 tys. zł.

Ponadto pracownik Kauflandu może otrzymać dodatek motywacyjny o maksymalnej wysokości 500 zł, który jest uzależniony od frekwencji w pracy. Zgodnie z szacunkami koszt marcowych podwyżek dla pracowników Kauflanda to wydatek rzędu 50 ml zł.

Prokuratura postawiła zarzuty Polkom pobierającym zasiłki. Oddadzą kosmiczne pieniądze, ale nie tylkoProkuratura postawiła zarzuty Polkom pobierającym zasiłki. Oddadzą kosmiczne pieniądze, ale nie tylkoCzytaj dalej

Zmiany, które wprowadzono od marca, nie zadowoliły jednak zatrudnionych. Wolny Związek Zawodowy „Jedność Pracownicza” domaga się, aby wraz ze wzrostem kosztów życia podniesiono wynagrodzenia zatrudnionych o 800 zł. Wobec braku porozumienia z zarządem Kaufland Polska Markety związkowcy zapowiadają referendum strajkowego, do którego miałoby dojść w dniach 24-25 kwietnia.

Jak podają wiadomoscihandlowe.pl, podczas referendum pracownicy będą mogli odpowiedzieć na trzy pytania: czy jesteś za przeprowadzeniem strajku ostrzegawczego, czy jesteś za przeprowadzeniem strajku ogólnopolskiego-długoterminowego oraz czy w przypadku przeprowadzenia strajku weźmiesz w nim czynny udział.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wielu Polaków w ogóle nie ma pojęcia. Ty też możesz dostać zwrot z kredytu
2. Hipokryzja Marty Kaczyńskiej wyszła na jaw. Poucza Polaków, a niewielu zna prawdę o jej córkach

Nierozwiązany spór

„Staramy się wypracować rozwiązania rynkowo konkurencyjne i atrakcyjne dla pracowników, ale także realne i ekonomicznie uzasadnione dla nas jako pracodawcy” – wyjaśnia Małgorzata Ławnik, dyrektor pionu personalnego Kaufland Polska. W oficjalnym komunikacie ekspertka zwróciła uwagę na fakt, że stawki wynagrodzeń w sieci są uaktualniane co roku.

Spór na linii pracownicy-zarząd trwa od września 2019 r. Lutowe mediacje były kolejną próbą pogodzenia stron, które ponownie zakończyły się niepowodzeniem.

Kaufland to sieć hipermarketów, która wraz z konkurencyjnym Lidlem przynależy do niemieckiej grupy Schwarz. Firma zatrudnia 147 tys. pracowników w ponad 1200 siedzibach. Sieć jest obecna w Polsce od 2001 r. W 213 sklepach na terenie Polski jest zatrudnionych ponad 15 tys. pracowników.

Zgromadzili fortunę, którą trudno sobie wyobrazić. TOP 10 najbogatszych PolakówZgromadzili fortunę, którą trudno sobie wyobrazić. TOP 10 najbogatszych PolakówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zdjęcie miejsca, w którym pochowany zostanie Paweł Królikowski w sieci. Smutne
  2. Najczęstsze objawy udaru. Każdy z nas powinien je znać
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Mieszkańcy przeżyli chwile grozy, 9 ofiar śmiertelnych. Zniszczenia są ogromne, tornado za granicą
Produkty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiProdukty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News