fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 22.11.2020. n/z Napis na drzwiach - Zamkniete, widzimy sie wkrotce.
East News, Arkadiusz Ziolek
Autor Kamila Jeziorska - 22 Grudnia 2020

Rząd w ostatniej chwili zmienił zdanie dotyczące obostrzeń. Jedna branża zostanie nagle zamknięta

Kasyna bulwersują od początku pandemii koronawirusa, bowiem wszystko oprócz nich pozostawało zamknięte. Jak się okazuje, rząd szybko zmienił zdanie w tej sprawie i postanowił zamknąć kasyna. Od kiedy możemy spodziewać się zmian i w jaki sposób rząd zmieni swoją decyzję?

Kasyna zamknięte

Kasyna i sprawa ich zamknięcia bulwersuje od samego początku pandemii koronawirusa. Przypomnijmy, że w maju rząd zamykał wszystko, ale to właśnie kasyna pozostały otwarte. Taka sama sytuacja miała miejsce w październiku oraz w listopadzie. Co zatem zmieniło się w grudniu?

Rząd ustanowił narodową kwarantannę i wprowadził nowe restrykcje w związku z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Business Insider przypomina, że do 28 grudnia "kasyna miały działać przy zachowaniu limitu osób, które mogą tam przebywać jednocześnie - jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni".

Kilka dni temu wiceminister rozwoju Olga Semeniuk w programie "Newsroom" Wirtualnej Polski pytana była o to, dlaczego rząd po raz kolejny zamyka wszystkie branże, a kasyna pozostawia otwarte. Zdumiewająca była reakcja reakcja pani wiceminister, która najpierw stwierdziła, że "nie chce się na ten temat wypowiadać".

- Nie wiem, czy liczba osób przebywająca w kasynach jest aż tak duża, jak na stokach narciarskich czy w hotelach. Tam nie ustawiają się kolejki - powiedziała w końcu i stwierdziła, że na wszystko należy patrzeć odpowiedzialnie.

W Wigilię możesz mieć nieproszonego gościa. Ale zamiast nakrycia lepiej przygotuj portfelW Wigilię możesz mieć nieproszonego gościa. Ale zamiast nakrycia lepiej przygotuj portfelCzytaj dalej

Kasyna też podlegają obostrzeniom

Sprawę otwarcia kasyn skomentował na swoim Twitterze Marcin Makowski, dziennikarz. "Wszystko zamknięte, a kasyna nadal mogą działać. Przecież to śmianie się w twarz hotelarzom, właścicielom restauracji, branży fitness, itd." - napisał.

"Temat poruszony na posiedzeniu Rządu. Będzie szybka nowelizacja. Kasyna będą zamknięte" - odpowiedział dziennikarzowi Maciej Wąsik, wiceminister sprawiedliwości. Niestety, ale na pytanie o powód zmiany decyzji, wiceszef resortu nie odpowiedział.

Na podobne pytanie nie odpowiedział także Michał Dworczyk, szef KPRM. - Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie - przyznał w porannym wywiadzie dla TVN24.

Dworczyk stwierdził, że nie brał w ostatnim czasie udziału w pracach nad nowymi obostrzeniami, a pozostawienie otwartych kasyn to efekt "burzy mózgów" i wniosku, że tam nie dochodzi do zakażeń.

Artykuły polecane przez redakcję Biznesinfo:

  1. Rzeka pieniędzy popłynie do Polaków. Można otrzymać nawet 23 tys. zł, a to nie wszystko
  2. Zapytaliśmy Ministerstwa, co z "czternastką". Nie wszyscy emeryci się ucieszą
  3. Fatalna wiadomość dla fanów Polsatu. Kanały telewizji znikną z pakietów olbrzymiego operatora
  4. KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News