E-kontrola na parkingach Warszawy
wikimedia
Autor Kasper Starużyk - 9 Stycznia 2020

Pierwszy dzień specjalnej kontroli ulic. Ponad 600 kar dla kierowców w kilka godzin

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie zaczął używać do kontroli w strefach płatnego parkowania specjalnych samochodów, które skanują stojące auta. Po kilku godzinach skanowania pojazdów, ponad 603 okazały się źle zaparkowane, a do ich właścicieli rozesłane zostaną pisma.

Jak informuje TVN Warszawa, liczba osób kontrolujących na codzień parkingi stolicy, to 50 osób. Teraz jednak mają oni do dsypozycji także 2 samochody, które skanują pojazdy. Pierwsze efekty widać od razu.

Kary za złe parkowanie

Samochody skanujące robiły po stołecznych parkingach dwie rundy. W ten sposób udało się sparować aż 4481 tablic rejestracyjnych. Jest to liczba samochodów sfotografowanych minimum 2 razy. Jak się okazało, kary należą się właścicielom 603 pojazdów sprawdzonych w ten sposób. TVN Warszawa podaje, że skuteczność samochodów równa się skuteczności 10 patroli pieszych. Podana liczba jest raczej ostateczną, ponieważ nie zawiera sytuacji, w których kierowcy będą mogli ewentualnie się odwołać, z dużym prawdopodobnie pozytywnego rozpatrzenia ich odłowania.

Jak zapowiada ZDM, wszystko po to by zwiększać skuteczność. Chodzi przede wszystkim o szybszy czas kontroli i sprawdzenia.

Zakaz handlu na całego. Planują zamknąć nawet stacje paliwZakaz handlu na całego. Planują zamknąć nawet stacje paliwCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka, Lidl i Auchan może czekać kryzys. Będzie jeszcze gorzej
  2. Z ostatniej chwili: Justin Bieber jest nieuleczalnie chory
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. Emeryci dostaną nawet blisko 2 tys. zł więcej. Wystarczy, że spełnią warunek

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News