BiznesINFO.pl > Handel > Kaczyński chce kupić Żabkę. Jest odpowiedź Tuska
Patryk Solarczyk
Patryk Solarczyk 16.10.2022 22:40

Kaczyński chce kupić Żabkę. Jest odpowiedź Tuska

Żabka ruszyła z absolutną nowością
domena publiczna

W ostatnich dniach bardzo głośno jest w mediach o pomyśle Jarosława Kaczyńskiego. Chodzi o potencjalne przejęcie przez państwo, chyba najpopularniejszej w Polsce sieci sklepów - Żabka.

Czy państwo kupi Żabkę?

- Wiecie państwo na pewno wszyscy, co to jest Żabka. Sklepy Żabka też być może zostaną odkupione - mówił parę dnie temu Kaczyński na spotkaniu w Puławach.

„Idziemy w tym kierunku” – dodał prezes PiS.

Właściciele Żabki twierdzą, że w tej chwili nie są prowadzone z nimi na ten temat żadne rozmowy ani negocjacje. Nie oznacza to jednak, że nie rozpoczną się one w przyszłości.

Kaczyński dużo mówił ostatnio o nacjonalizacji branży spożywczej oraz generalnie o tworzeniu państwowych spółek spożywczych w Polsce.

W kwietniu tego roku, w Toruniu powstała Krajowa Grupa Spożywcza. Jarosław Kaczyński mówi, że to właśnie KGS mógłby kupić Żabki.

Odpowiedź Tuska

Lider PO Donald Tusk odniósł się do tych dość ciekawych, dla wielu nawet kontrowersyjnych zapowiedzi i planów Jarosława Kaczyńskiego.

Podczas spotkania z mieszkańcami Inowrocławia Tusk mówił:

„Mam taką propozycję do Jarosława Kaczyńskiego. Pójdźmy razem do Żabki. Zanim kupisz Żabkę, to najpierw kup coś w Żabce. Zobaczysz, jak wygląda życie, jak wyglądają codzienne zakupy Polaków, jak muszą liczyć każdy grosik i wtedy zrozumiesz, że wcale nie mają za dużo pieniędzy”.