BiznesINFO.pl
Jokr dostarczy ci zakupy w kwadrans

Pixinio

Jokr przechodzi do ofensywy. Firma chce podbić Warszawę błyskawiczą dostawą zakupów

13 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Udostępnij:

Jokr to nowy gracz na rynku dostaw. Platforma kusi klientów błyskawicznym dostarczeniem zakupów. Na razie z jej usług mogą skorzystać mieszkańcy Warszawy.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jokr rozpoczął działalność w Polsce

  • Czym różni się od Uber Eats czy Glovo

  • Kto na razie może skorzystać z usług firmy

Jokr działa w Polsce

Na początku czerwca działalność w Polsce rozpoczął Jokr, nowy gracz na rynku dostaw. Platforma kusi klientów błyskawicznym, bo trwającym zaledwie kwadrans dostarczeniem zakupów.

Czym - poza szybkim czasem dostarczenia zakupów - Jokr chce się odróżniać od innych dostawców jak np. Uber Eats, czy Glovo? Jokr, jak podaje serwis retailnet.pl, dysponuje tzw. "darkstores", czyli magazynami obsługującymi daną lokalizację.

Jak podkreśla w rozmowie z portalem odpowiadający za rozwój firmy w Europie Centralnej i w Afryce Piotr Lagowski, to właśnie za sprawą takiej mikrolokalności, możliwa będzie niemal natychmiastowa dostawa zakupów.

Atutem Jokr, jak podaje serwis, ma być również umiejętność dostosowywania oferty poszczególnych “darkstores” do potrzeb konkretnej społeczności lokalnej. Będzie to możliwe dzięki bieżącej analizie danych zakupowych na danym obszarze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jokr - kto założył?

Założycielem Jokr jak podają wiadomoscihandlowe.pl jest Ralf Wenzel, były członek zarządu SoftBank i Delivery Hero oraz twórcę firmy Foodpanda. Firmę wspierają fundusze VC: SoftBank, Tiger Global, HV Capital oraz polski Market One Capital.

Jokr działa już m.in. w Meksyku, Brazylii czy Peru. Warto podkreślić, że Polska jest pierwszym krajem w Europie, w którym firma rozpoczęła działalność. Póki co zakupy mogą zamawiać mieszkańcy czterech dzielnic Warszawy, ale tylko do końca tego miesiąca planowane jest otwarcie 10 hubów, a w kolejnych miesiącach rozszerzenie działalności o inne miasta.

Jokr planuje w najbliższym czasie ekspansję również m.in. w w Nowym Jorku (USA), Bogocie (Kolumbia), czy w kolejnych miastach Europy i Ameryki Łacińskiej.

Marcin Kurek, współtwórca funduszu VC Marekt One Capital w komentarzu dla retailnet.pl zwraca uwagę, że tak szybka obecność Jokr w Warszawie może zaskakiwać, gdyż "zazwyczaj polski rynek jest dla globalnych graczy ważny, ale nie priorytetowy" przez co zazwyczaj owi gracze pojawiają się u nas z opóźnieniem. Tymczasem w tym wypadku - jak zauważa Kurek - jesteśmy "na pierwszej linii frontu".

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Radosław ŚwięckiAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwent dziennikarstwa na UW. Wielbiciel politycznych biografii i zagranicznych stacji radiowych (zwłaszcza w językach, których nie rozumiem). Przed BiznesInfo związany z B2-biznes.pl, Forum Samorządowe i Magazynem THINKTANK.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 14.06.2020. n/z Logo sieci sklepow Auchan.

Handel

Auchan otworzy sklepy w niedziele. Sieć podzieliła się swoim planem

Czytaj więcej >
Zakaz handlu

Handel

Sejm uszczelnił zakaz handlu w niedzielę. Nie będzie już tak łatwo otwierać sklepy

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. n/z Emeryt liczy pieniadze.

Handel

Nadwyżki z pieniędzy na kartach SIM mają trafić w ręce państwa. UOKiK ma inną wizję

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS N/z Zakup nieruchomosci, pismo Sadu Rejonowego Wydzial Ksiag Wieczystych i pieniadze, oplata skarbowa

Handel

Sky Tower sprzedany. Ma już nie kojarzyć się z Leszkiem Czarneckim

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Handel

LPG długo nie będzie tanieć. Wszystko z powodów politycznych

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. Warszawa 01.10.2018. n/z Starsza kobieta idzie z wozkiem na zakupy.

Handel

3 podstawowe produkty spożywcze zdrożeją. Wszystko przez suszę

Czytaj więcej >