BiznesINFO.pl
Jokr dostarczy ci zakupy w kwadrans

Pixinio

Jokr przechodzi do ofensywy. Firma chce podbić Warszawę błyskawiczą dostawą zakupów

13 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Udostępnij:

Jokr to nowy gracz na rynku dostaw. Platforma kusi klientów błyskawicznym dostarczeniem zakupów. Na razie z jej usług mogą skorzystać mieszkańcy Warszawy.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jokr rozpoczął działalność w Polsce

  • Czym różni się od Uber Eats czy Glovo

  • Kto na razie może skorzystać z usług firmy

Jokr działa w Polsce

Na początku czerwca działalność w Polsce rozpoczął Jokr, nowy gracz na rynku dostaw. Platforma kusi klientów błyskawicznym, bo trwającym zaledwie kwadrans dostarczeniem zakupów.

Czym - poza szybkim czasem dostarczenia zakupów - Jokr chce się odróżniać od innych dostawców jak np. Uber Eats, czy Glovo? Jokr, jak podaje serwis retailnet.pl, dysponuje tzw. "darkstores", czyli magazynami obsługującymi daną lokalizację.

Jak podkreśla w rozmowie z portalem odpowiadający za rozwój firmy w Europie Centralnej i w Afryce Piotr Lagowski, to właśnie za sprawą takiej mikrolokalności, możliwa będzie niemal natychmiastowa dostawa zakupów.

Atutem Jokr, jak podaje serwis, ma być również umiejętność dostosowywania oferty poszczególnych “darkstores” do potrzeb konkretnej społeczności lokalnej. Będzie to możliwe dzięki bieżącej analizie danych zakupowych na danym obszarze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jokr - kto założył?

Założycielem Jokr jak podają wiadomoscihandlowe.pl jest Ralf Wenzel, były członek zarządu SoftBank i Delivery Hero oraz twórcę firmy Foodpanda. Firmę wspierają fundusze VC: SoftBank, Tiger Global, HV Capital oraz polski Market One Capital.

Jokr działa już m.in. w Meksyku, Brazylii czy Peru. Warto podkreślić, że Polska jest pierwszym krajem w Europie, w którym firma rozpoczęła działalność. Póki co zakupy mogą zamawiać mieszkańcy czterech dzielnic Warszawy, ale tylko do końca tego miesiąca planowane jest otwarcie 10 hubów, a w kolejnych miesiącach rozszerzenie działalności o inne miasta.

Jokr planuje w najbliższym czasie ekspansję również m.in. w w Nowym Jorku (USA), Bogocie (Kolumbia), czy w kolejnych miastach Europy i Ameryki Łacińskiej.

Marcin Kurek, współtwórca funduszu VC Marekt One Capital w komentarzu dla retailnet.pl zwraca uwagę, że tak szybka obecność Jokr w Warszawie może zaskakiwać, gdyż "zazwyczaj polski rynek jest dla globalnych graczy ważny, ale nie priorytetowy" przez co zazwyczaj owi gracze pojawiają się u nas z opóźnieniem. Tymczasem w tym wypadku - jak zauważa Kurek - jesteśmy "na pierwszej linii frontu".

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Tagi:

zakupyWarszawasklep

Radosław ŚwięckiAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwent dziennikarstwa na UW. Wielbiciel politycznych biografii i zagranicznych stacji radiowych (zwłaszcza w językach, których nie rozumiem). Przed BiznesInfo związany z B2-biznes.pl, Forum Samorządowe i Magazynem THINKTANK.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Handel

Nowe Ferrari zaskoczyło świat. Włosi zaprezentowali całkiem inne auto niż dotychczas

Czytaj więcej >
Czego Polska eksportuje najwięcej?

Handel

Polski eksport i import mocno rośnie. Najnowsze dane za lipiec

Czytaj więcej >
Żywność i podwyżki cen

Handel

Maspex zapowiada podwyżki cen. Wysokie koszty produkcji

Czytaj więcej >

Handel

Czy braki energii wpłyną na produkcję Coca-Cola w Polsce?

Czytaj więcej >
Allegro

Handel

Allegro chce zastrzec kolor pomarańczowy jako znak towarowy

Czytaj więcej >
Fot. Jakub Kaminski/East News

Handel

Nowe problemy. W sklepach zabraknie kolejnego produktu

Czytaj więcej >