Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Praca > Jedna czekoladka w ramach podziękowania za pracę. Firma wyjaśnia
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 07.03.2023 10:40

Jedna czekoladka w ramach podziękowania za pracę. Firma wyjaśnia

czekoladki
Domena publiczna

W sieci zawrzało po tym, jak pracownicy firmy TRUMPF dostali po jednej czekoladce w ramach podziękowania za pracę. Firma wyjaśnia, że czekoladki były elementem innej akcji. 

Jedna czekoladka Merci w ramach podziękowania za pracę

Jak podaje portal O2, w sieci pojawiły się nagrania pracowników kilku polskich firm, którzy pokazali jakie prezenty otrzymali w Dniu Doceniania Pracownika. 

Na nagraniach można zobaczyć pojedyncze czekoladki z karteczką “Doceniamy, że jesteś z nami”. Takie czekoladki dostali m.in. pracownicy firmy TRUMPF, producenta obrabiarek, laserów i elektroniki dla zastosowań przemysłowych. 

"Jedno Merci w nagrodę za miesiąc pracy. Komu się chciało to tak pakować?" - zastanawiał się jeden z użytkowników Twittera. 

W sieci pojawiło się sporo podobnych wpisów, komentatorzy zwracają uwagę na wysokie zyski firm i jednocześnie brak doceniania pracowników. 

Zachęta do podziękowania

Przedstawiciele firmy Trumf w oświadczeniu przesłanym do redakcji biznesinfo.pl poinformowali, że akcja była zorientowana na wzajemne podziękowania między pracownikami.
 

"Źle się stało, że informacje o niej zostały przedstawione w zniekształconym i pozbawionym szerszego kontekstu charakterze. Aby lepiej zrozumieć założenie akcji, warto zauważyć, że nasza spółka zatrudnia już blisko 1300 pracowników w 5 budynkach położonych w 3 miejscowościach i współpraca między Pracownikami jest da nas szczególnie ważna.Aby każdy miał możliwość okazać pozostałym współpracownikom podziękowania za wzajemną pomoc w codziennych zadaniach, wspólnych projektach, czy za zwykły uśmiech i towarzystwo, w przestrzeniach wspólnych umieściliśmy ponad 1600 karteczek Kudo (karteczki uznania i podziękowania). Obok nich rozłożyliśmy w kuchniach symboliczne czekoladki – a były one jedynie elementem dodatkowym, narzędziem umilającym taki pozytywny przekaz. Nasi pracownicy błyskawicznie i z dużym entuzjazmem włączyli się do akcji." - wyjaśnia firma.

“Niestety znalazły się osoby szukające sensacji, które zbudowały przekaz jakoby firma w formie czekoladek gratyfikowała wysiłek pracowników, co jest oczywistym przekłamaniem i nadinterpretacją:czekoladki były dodatkiem do akcji przekazywania słów docenienia między pracownikami. Cieszy nas, że zamówione z zapasem karteczki zaczynają się powoli kończyć. Dlatego zdecydowaliśmy się je dodrukować i przedłużyć akcję o kolejny dzień. Wewnętrzny feedback, który na bieżąco spływa do nas od pracowników również jest pozytywny, co motywuje nas do utrzymywania i pielęgnowania inicjatyw wzajemnych podziękowań w przyszłości, do czego wszystkich zachęcamy.” - czytamy dalej w komunikacie firmy.
 

W związku z aferą w sieci wybuchła jednak dyskusja na temat tego, jak doceniani są polscy pracownicy.  

Podziękowania w formie czekoladek

Podziękowania w formie pojedynczego Merci pojawiały się już wcześniej, tylko na weselach. W sieci bez problemu zamówić personalizowane pojedyncze czekoladki z podziękowaniem. 

 

Tagi: praca