Jarosław Kaczyński hołubiony przez dziennikarzy prorządowych
wikimedia.org/Kancelaria Sejmu
Autor Przemysław Terlecki - 21 Sierpnia 2019

Prorządowy dziennikarz o Kaczyńskim: Kąpie się w uwielbieniu Polaków

Jarosław Kaczyński, lider Prawa i Sprawiedliwości, to postać wynoszona pod niebiosa przez prorządowe media. Naczelny wPolityce.pl nie szczędzi pochwał Kaczyńskiemu, kiedy tylko zabiera głos w jego sprawie. Ostatnio możliwość zaprezentowania swojej ponadprzeciętnej sympatii do prezesa PiS miał na falach Radia Wnet.

Jarosław Kaczyński na ustach dziennikarzy prorządowych wymieniany jest w jednym ciągu razem z wszystkimi najwspanialszymi przymiotami polityka, ale ogólnie także człowieka. Popis swojego krasomówstwa prorządowi publicyści dają zawsze, kiedy mają ku temu sposobność. Tak właśnie było w przypadku Michała Karnowskiego, założyciela popularnego na prawicy portalu wPolityce.pl oraz dziennikarza tygodnika Sieci, którego naczelnym jest jego brat bliźniak - Jacek Karnowski.

Ten miał sposobność opowiedzieć co nieco o władzy i opozycj na antenie prawicowego Radia Wnet. Karnowski wypowiedział się podczas rozmowy z dziennikarzem stacji na temat "przepaści w realnej polityce", w którym to przypadku porównał władzę Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości.

Jak spojrzymy na realną politykę to mamy pewną przepaść. (...) W jednym przypadku mamy wektor zwijania państwa - tu myślę głównie o ekipie Donalda Tuska, a w drugim wypadku jakiejś próby jego rozbudowania - stwierdził Karnowski.

Jarosław Kaczyński "kąpie się w uwielbieniu"

Jednak nie skończyło się tylko na porównywaniu stylów rządzenia i celów uprawiania polityki. Karnowski ocenił także liderów obu ugrupowań - Grzegorza Schetynę oraz Jarosława Kaczyńskiego. Temu pierwszemu nie szczędził krytyki, oceniając, że "paździerzowo prezentuje kandydatów". Z drugiej strony postawił PiS, które organizuje pikniki, spotkania rodzinne. Ma to pokazywać, że Jarosław Kaczyński "kąpie się w uwielbieniu Polaków".

Schetyna w dość paździerzowy sposób prezentuje kandydatów. Po drugiej stronie PiS pikniki rodzinne, format, który pokazuje, że Jarosław Kaczyński jest politykiem uwielbianym przez lud. (...) Kaczyński kąpie się w uwielbieniu ludzi, kół gospodyń wiejskich, lokalnych elit, zwykłych ludzi - ocenił Karnowski.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News