Jarosław Kaczyński hołubiony przez dziennikarzy prorządowych
wikimedia.org/Kancelaria Sejmu
Autor Przemysław Terlecki - 21 Sierpnia 2019

Prorządowy dziennikarz o Kaczyńskim: Kąpie się w uwielbieniu Polaków

Jarosław Kaczyński, lider Prawa i Sprawiedliwości, to postać wynoszona pod niebiosa przez prorządowe media. Naczelny wPolityce.pl nie szczędzi pochwał Kaczyńskiemu, kiedy tylko zabiera głos w jego sprawie. Ostatnio możliwość zaprezentowania swojej ponadprzeciętnej sympatii do prezesa PiS miał na falach Radia Wnet.

Jarosław Kaczyński na ustach dziennikarzy prorządowych wymieniany jest w jednym ciągu razem z wszystkimi najwspanialszymi przymiotami polityka, ale ogólnie także człowieka. Popis swojego krasomówstwa prorządowi publicyści dają zawsze, kiedy mają ku temu sposobność. Tak właśnie było w przypadku Michała Karnowskiego, założyciela popularnego na prawicy portalu wPolityce.pl oraz dziennikarza tygodnika Sieci, którego naczelnym jest jego brat bliźniak - Jacek Karnowski.

Ten miał sposobność opowiedzieć co nieco o władzy i opozycj na antenie prawicowego Radia Wnet. Karnowski wypowiedział się podczas rozmowy z dziennikarzem stacji na temat "przepaści w realnej polityce", w którym to przypadku porównał władzę Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości.

Jak spojrzymy na realną politykę to mamy pewną przepaść. (...) W jednym przypadku mamy wektor zwijania państwa - tu myślę głównie o ekipie Donalda Tuska, a w drugim wypadku jakiejś próby jego rozbudowania - stwierdził Karnowski.

Emerytura jeszcze szybciej. Jest wniosek o obniżenie wieku emerytalnegoEmerytura jeszcze szybciej. Jest wniosek o obniżenie wieku emerytalnegoCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński "kąpie się w uwielbieniu"

Jednak nie skończyło się tylko na porównywaniu stylów rządzenia i celów uprawiania polityki. Karnowski ocenił także liderów obu ugrupowań - Grzegorza Schetynę oraz Jarosława Kaczyńskiego. Temu pierwszemu nie szczędził krytyki, oceniając, że "paździerzowo prezentuje kandydatów". Z drugiej strony postawił PiS, które organizuje pikniki, spotkania rodzinne. Ma to pokazywać, że Jarosław Kaczyński "kąpie się w uwielbieniu Polaków".

Schetyna w dość paździerzowy sposób prezentuje kandydatów. Po drugiej stronie PiS pikniki rodzinne, format, który pokazuje, że Jarosław Kaczyński jest politykiem uwielbianym przez lud. (...) Kaczyński kąpie się w uwielbieniu ludzi, kół gospodyń wiejskich, lokalnych elit, zwykłych ludzi - ocenił Karnowski.

Tysiące Polaków straci rentę. Rząd zaostrza przepisyTysiące Polaków straci rentę. Rząd zaostrza przepisyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Emerycie, jeśli pracujesz, to ZUS może odebrać Ci emeryturę. Sprawdź obowiązujące zasady
  2. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  3. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  4. Piotr Woźniak-Starak nadal poszukiwany. Super Express „Znaleziono w śrubie motorówki ludzkie włosy”

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News