Inwestycja w odkrycia zapomnianych artystów może okazać się sukcesem
pixabay/BeatriceBB
Autor Radosław Święcki - 30 Maja 2020

Jeden rodzaj inwestycji okazuje się szczególnie opłacalny w czasach kryzysu. Lepiej się nim zainteresować

Pojawił się interesujący rodzaj inwestycji, który może okazać się szczególnie atrakcyjny w nadchodzących chudych latach w związku z pandemią koronawirusa. Chodzi o zarabianie na odkryciach niesłusznie zapomnianych artystów.

Inwestycja w zapomnianych

Inwestycja może okazać się sukcesem, jeśli inwestor odważy się wyjść poza schematy – pisze w serwisie „Parkiet” Janusz Miliszkiewicz, podkreślając, że bez rzeczowej odwagi i wyjścia poza schematy nie sposób rozwiązać problemy gospodarcze.

Autor radzi osobom, które chcą zarobić na rynku sztuki, by zadali sobie trud i znaleźli odkrycia artystów niesłusznie zapomnianych. Wskazuje tu konkretny przykład Kazimierza Manna, którego malarstwo można było podziwiać podczas ubiegłorocznej wystawy w Muzeum Etnograficznym w Krakowie.

- Jest to wybitna twórczość, kompletnie nieobecna na rynku sztuki – podkreśla Miliszkiewicz.

Zmarły w 1975 roku Mann był nie tylko malarzem, ale też grafikiem i projektantem. Tworzył m.in. plakaty, karty pocztowe i ilustracje do książek. Prywatnie był ojcem znanego dziennikarza muzycznego Wojciecha Manna, który dwa lata temu wydał książkę dotyczącą dorobku ojca.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Nie żyje znany i wybitny polski pisarz oraz publicysta. Fani załamani, nie mogą się pogodzić, Jerzy Pilch miał zaledwie 67 lat

Wspomniana wystawa – jak podkreśla Miliszkiewicz – pokazuje, że mamy do czynienia z wybitną twórczością, wywodzącą się z „ducha twórczości Picassa czy Matisse'a” i w niczym nie ustępuje ona najlepszym pracom z tamtej epoki.

Autor przekonuje, że sukces odniesie osoba, która w porę znajdzie i zdobędzie dzieła Kazimierza Manna. Co oznacza „w porę”? Nim wejdą one na rynek.

- Te prace mogą tylko zdrożeć – przekonuje Miliszkiewicz.

Autor podpowiada, że tego typu prace mogą znajdować się w dość nieoczekiwanych miejscach, wskazując m.in. sędziwych pracowników wydawnictw, które wydawały książki z ilustracjami Manna.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polakom zostały już ostatnie dni na ważną czynność. Za jej pominięcie grozi ogromna kara finansowa
  2. Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje Andrzej Duda, uznany trener i działacz piłkarski
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Okropna wiadomość na długi weekend w czerwcu. Rozczarowanie sięga zenitu
1 czerwca Dzień Dziecka, ale prezent od ZUS dostaną emeryci. Zarobią dużo więcej pieniędzy1 czerwca Dzień Dziecka, ale prezent od ZUS dostaną emeryci. Zarobią dużo więcej pieniędzyCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News