Intermarche likwiduje sklepy. Niebawem sieciówka zniknie z mapy handlowej Polski
publicdomainpictures.net
Autor Stanisław Węgrowski - 11 Grudnia 2019

Słynna sieciówka masowo zamyka sklepy. Niebawem całkiem zniknie z Warszawy

Intermarche kończy swoją działalność w Warszawie. Jedyny sklep sieci mieszczący się na Ursynowie jest likwidowany. Z tego powodu sklep wprowadził 30 proc. przeceny na swój asortyment. Rozwiązanie umowy najmu zostało już potwierdzone przez spółdzielnię Stokłosy.

Intermarche znika z Warszawy

Intermarche już od dwóch lat masowo zamyka swoje sklepy. W zeszłym roku sieć zlikwidowała 22 placówki, w tym już 10 - informuje portal haloursynow.pl. Również jedyny sklep Intermarche w Warszawie, mieszczący się przy ul. Bacewiczówny 8 na Ursynowie zostanie zlikwidowany. Sklep otwarto w 2017 roku.

Sklepem zarządza spółka, której udziałowcami są Witold Tumielewicz, centrala Intermarche, a także francuska spółka akcyjna powiązana z grupą Muszkieterów. 2019 rok jest już kolejnym z rzędu, kiedy spółka notuje straty (w 2018 roku było to 1,4 ,mln zł). Jak podaje haloursynow.pl, jest to prawdopodobna przyczyna, dla której sklep Intermarche jest likwidowany.

Za odśnieżenie samochodu słono zapłacisz. Wystawią ci mandat i rachunekZa odśnieżenie samochodu słono zapłacisz. Wystawią ci mandat i rachunekCzytaj dalej

Konflikt narastał

Jednak to nie jedyny możliwy powód zamknięcia sklepu. Problemem mogłby być też relacje między franczyzobiorcami, a centralą sieci Intermarche, o których dużo się mówiło w ostatnim czasie. INNPoland informował w listopadzie, że byli franczyzobiorcy oskarżają sieć Muszkieterów o doprowadzenie ich do długów, pobieranie olbrzymich opłat franczyzowych i zbyt wysokie czynsze. “Jednym z elementów które miały „wykończyć” biznes franczyzobiorców były horrendalne czynsze od 80 tys. zł do 120 tys. zł. "płacone bezpośrednio do Francji”. Do kosztów dochodził program komputerowy za kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie oraz z góry narzucany asortyment, który nie ułatwiał prowadzenia rentownej sprzedaży” - pisze INNPoland.

Na miejscu Intermarche powstanie nowy sklep

Intermarche nie odpowiedziało na pytanie redakcji haloursynow.pl dotyczące likwidacji ursynowskiego sklepu. Na temat zamknięcia placówki nie chciał się też wypowiadać prezes spółki. Jednak redakcja portalu potwierdziła likwidację w spółdzielni Stokłosy, która wynajmuje pawilon spółce Tulon.

Intermarche ma ostatecznie zwolnić pawilon w styczniu 2020 roku. Na miejscu francuskiego marketu ma powstać nowy sklep spożywczy. Negocjacje między firmą handlową a spółdzielnią Stokłosy już się rozpoczęły.

Biedronka ogłasza nowe godziny. Ważne zmiany dla klientówBiedronka ogłasza nowe godziny. Ważne zmiany dla klientówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Janusz Dzięcioł długo nie cieszył się nagrodą z Big Brothera. Wydał je na trzy rzeczy
  2. Seniorzy masowo oddawani do szpitala na Boże Narodzenie. Ruszyła akcja "Wspólne święta"
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Jak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiła
  5. Najpierw 500 plus, a teraz rząd wprowadza 500 minus. Wielu Polaków straci swoje pieniądze
  6. To już pewne, będzie podwyżka emerytur! Wiemy kto ile dostanie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News