BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Słynna sieciówka masowo zamyka sklepy. Niebawem całkiem zniknie z Warszawy

11 Grudnia 2019

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Udostępnij:

Intermarche kończy swoją działalność w Warszawie. Jedyny sklep sieci mieszczący się na Ursynowie jest likwidowany. Z tego powodu sklep wprowadził 30 proc. przeceny na swój asortyment. Rozwiązanie umowy najmu zostało już potwierdzone przez spółdzielnię Sto

Intermarche znika z Warszawy

Intermarche już od dwóch lat masowo zamyka swoje sklepy. W zeszłym roku sieć zlikwidowała 22 placówki, w tym już 10 - informuje portal haloursynow.pl. Również jedyny sklep Intermarche w Warszawie, mieszczący się przy ul. Bacewiczówny 8 na Ursynowie zostanie zlikwidowany. Sklep otwarto w 2017 roku.

Sklepem zarządza spółka, której udziałowcami są Witold Tumielewicz, centrala Intermarche, a także francuska spółka akcyjna powiązana z grupą Muszkieterów. 2019 rok jest już kolejnym z rzędu, kiedy spółka notuje straty (w 2018 roku było to 1,4 ,mln zł). Jak podaje haloursynow.pl, jest to prawdopodobna przyczyna, dla której sklep Intermarche jest likwidowany.

Konflikt narastał

Jednak to nie jedyny możliwy powód zamknięcia sklepu. Problemem mogłby być też relacje między franczyzobiorcami, a centralą sieci Intermarche, o których dużo się mówiło w ostatnim czasie. INNPoland informował w listopadzie, że byli franczyzobiorcy oskarżają sieć Muszkieterów o doprowadzenie ich do długów, pobieranie olbrzymich opłat franczyzowych i zbyt wysokie czynsze. “Jednym z elementów które miały „wykończyć” biznes franczyzobiorców były horrendalne czynsze od 80 tys. zł do 120 tys. zł. "płacone bezpośrednio do Francji”. Do kosztów dochodził program komputerowy za kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie oraz z góry narzucany asortyment, który nie ułatwiał prowadzenia rentownej sprzedaży” - pisze INNPoland.

Na miejscu Intermarche powstanie nowy sklep

Intermarche nie odpowiedziało na pytanie redakcji haloursynow.pl dotyczące likwidacji ursynowskiego sklepu. Na temat zamknięcia placówki nie chciał się też wypowiadać prezes spółki. Jednak redakcja portalu potwierdziła likwidację w spółdzielni Stokłosy, która wynajmuje pawilon spółce Tulon.

Intermarche ma ostatecznie zwolnić pawilon w styczniu 2020 roku. Na miejscu francuskiego marketu ma powstać nowy sklep spożywczy. Negocjacje między firmą handlową a spółdzielnią Stokłosy już się rozpoczęły.

Podobne artykuły

Godziny otwarcia sklepów w długi weekend

Handel

Godziny otwarcia sklepów będą w ten weekend nieco inne. Lepiej je znać, żeby nie odbić się od drzwi

Czytaj więcej >
Marks & Spencer wraca na polski rynek

Handel

Wycofana z Polski marka, wraca z powrotem na nasz rynek. Niemała gratka dla fanów

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/EAST NEWS

Handel

Primark otwiera sklep w Poznaniu. Ujawnili już nową datę otwarcia

Czytaj więcej >
Godziny otwarcia Biedronki

Handel

Biedronka zmienia godziny otwarcia. Placówki w całej Polsce będą działać dłużej

Czytaj więcej >
By Henryk Borawski - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=30787724

Handel

Biedronka rusza z hitową promocją. Na majówkę 12 piw za darmo

Czytaj więcej >
Biedronka zmienia stroje swoich pracowników

Handel

Wielkie zmiany w Biedronce, na zakupach aż się zdziwisz. Sieć całkowicie zmienia jeden z najważniejszych elementów

Czytaj więcej >